Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Miért stagnál a súlyom?

Miért stagnál a súlyom?

Figyelt kérdés

Már egy ideje szálkásítok, elég sokat már le is adtam, viszont már másfél hónapja stagnál a súlyom és a tükörben sem látom a változást. Eltelt az 1,5 hónap és csak 1 kg-mal mutat kevesebbet a mérleg.


Ezelőtt minden jól ment, viszont eddig egyszer sem kardióztam, vagy aeroboztam és az edzést is sajnos abbahagytam egy időre. Tehát semmi mozgás nélkül fogytam.

Most 2200-2300 kalóriát viszek be, 2-3 hónapja ezzel lazán fogytam. Még annyi, hogy ezt a 2200-2300 kalóriát általában rosszabb minőségű kajákból viszem be, gyors ch-kból, meg magas glikémás indexű ételekből.


Mitől stagnálhat a súlyom? És mit kéne tennem, hogy beinduljon a fogyás?

Elég lenne visszaállni az edzésre, beiktatni pár intervallt, lejjebb venni kicsit a kalóriát és minőségibbet ételeket enni?



2018. szept. 16. 14:46
 1/2 anonim ***** válasza:
Elég lenne visszaállni az edzésre meg minőségibb ételeket enni és akkor megint beindulna.
2018. szept. 16. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Azt mondod, hogy a régi testtömegedből sokat le tudtál adni 2200-2300 kalóriás bevitel mellett, ez valószínű azért volt mert a régi testtömeged fenntartásához tegyük fel 2700 kalóriára lett volna szükséged, így azzal az 400-500 kcal deficittel sikerült normálisan fogynod, de ahhoz a testtömeghez amennyi most vagy már csak 2300 kcal kell hogy fenntartsd ergó ha 2200-2300 kcal-t eszel akkor stagnálni fog a súlyod. Vagy még kevesebbet kéne egyél vagy úgy egyél ennyit hogy mozogj többet, kardiózz le egy 400-500 kcal-t, az utóbbi jobb megoldás lenne.
2018. szept. 16. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!