Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Pattanások a mellkason?

Pattanások a mellkason?

Figyelt kérdés

Azt olvastam hogy a magas fehérjebevitel okozza a mellkason előjövő pattanásokat. Ápolom rendszeresen a bőröm, sőt még heti rendszerességel radírozom is, testápoló, szolizok is.

De mostanában azt vettem észre mióta diétázom kicsit magasabb fehérjén el kezdtek előjönni. Szóval lehet a megemelt fehérjebeviteltől? Köszi szépen a válaszokat.


2018. szept. 26. 15:33
 1/6 anonim ***** válasza:
Lehet igen, nekem a hátam pattog ki tőle ha túl sok. A megemelt fehérjebevitel megterheli a vesét, májat, ezért a szervezet, a bőrön keresztül segíti a méreganyagok kiürülését. Ha a fehérjebevitelt nem csökkented, akkor legalább próbálj meg több zöldséget-gyümölcsöt enni, és igyál több vizet.
2018. szept. 26. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a választ.
2018. szept. 26. 16:37
 3/6 anonim ***** válasza:

A fokozott zsírbevitel is okozhatja ugyanezt. De persze a fehérje is. A szoli jó ötlet, emellett a fokozott higiéné és a kencék is sokat segíthetnek. Ne úgy gondolkozz, hogy ezek SE segítenek, hanem úgy, hogy mi lenne ezek nélkül... A drasztikusabb diétát követően helyre kell állnia a világ rendjének. Megemelt fehérjebevitelen nem érdemes huzamosabban élni. A megemeltet értem itt 2-2,5 gramm/tskg fölött. Nyilván én is évek, sőt már inkább bő egy évtizede magas, 2 g/tskg fehérjén élek, különösebb probléma nélkül.

Azért írtam a zsírt, mert nekem tömegelés során jön inkább elő és elmentem vele néhány dokihoz, akik "kiokosítottak". Meg össze is raktam a képet, mikor pl. ketogén diétán voltam.

2018. szept. 26. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm szépen neked is.
2018. szept. 26. 18:22
 5/6 nemaRendőrség ***** válasza:
Hormonális gondok is okozhatják. Szója, tej, műanyagok
2018. szept. 26. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nem fogyasztok sem szóját, sem tejet. Megvan a probléma oka, az első 2 leírta részletesen.
2018. szept. 26. 19:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!