Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Mennyire állja meg a helyét...

Mennyire állja meg a helyét ez az állítás?

Figyelt kérdés

Ugye a gyomor szakaszos működésű, tehát ha ettél 4 óra kell neki,hogy teljesen kiürüljön, plusz 40-60 perc,hogy standard állapotát felvegye.

Ez ugye azért lényeges,mert ha eszel termelődik gyomorsav, amit tudunk,hogy eléggé erős savról van szó(1,0ph).

És ha naponta többször eszeünk tehát többet kevesebbet akkor ez a sav szint folyamatosan fent áll,mert nem tud kiürülni a gyomor.

És ezért nem ajánlatos naponta 5-6 enni, hanem kb 3x étkezés egy nap ami ideállis, ki lát ebben rációt?


2018. szept. 29. 08:48
 1/5 anonim ***** válasza:

Én csak napi 2x eszek, de nem azért, amit te írtál.

Ha 2x eszek, akkor alacsonyan tartom az inzulinszintem és ezzel segítem a diétám. Plusz ugye nem eszek sok ch-t és ezzel is alacsonyabb marad.

2018. szept. 29. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Én mondjuk éreztem azt,hogy ha napi 6-7 ettem akkor fájt a gyomrom, de így,hogy át tértem 3 étkezésre nincs gyomor problémám.
2018. szept. 29. 08:54
 3/5 anonim ***** válasza:

Összefoglalva attól tartasz, hogy ha többször eszel akkor több sav lesz a gyomrodban ezért valami bajod lehet?


Nem lesz, a reflux betegeknek például azt ajánlják, hogy többször egyenek keveset. Pont, hogy a nagy mennyiség étkezés terheli a gyomrot és fokozza a savtermelést.

2018. szept. 29. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

--gömb..


Ha ritkán eszel sokat, a gyomornak meg kell növelnie befogadóképességét és egyszerre kell nagy mennyiségű savat termelnie.

2018. szept. 29. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Az 5-6 szerintem is sok,én 4x eszem keveset,és teljesen jó így.
2018. szept. 30. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!