Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Érdemes fekvenyomni szerelhető...

Érdemes fekvenyomni szerelhető egykezesekkel?

Figyelt kérdés
Kb 40 kilóig fel tudom pakolni őket,szóval jó darabig ellenék velük.Nehéz felvenni őket és lerakni?Nem veszélyes?
2018. nov. 1. 20:45
 1/7 anonim ***** válasza:

Sokkal jobb az egykezes fekvenyomás, mert természetesebb az egész mozdulat a válladnak és egy csomó mást is megdolgoztat, mint a klasszikus változata.

Felvenni simán fel lehet egy trükkel, felteszed óvatosan a combodra a súlyzókat, majd hátradőlve fellököd a lábaddal őket a megfelelő pozícióba. Lehet egyesével is. Persze közben fogod a súlyzókat logikusan.

2018. nov. 1. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nem olyan jó mint a kétkezes, de ha nincs más...
2018. nov. 1. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Sokkal jobb, mint a klasszikus fekvenyomás. A csuklódat is kíméli.
2018. nov. 2. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Miért lenne jobb? A csuklódnak nem lesz hosszú távon baja a rúdtól, tehát ez nem érv. Kisebb súllyal tudsz dolgozni, és komolyabb szinten nem tudsz fejlődni vele. (Nem nagyon van termekben 50kg-osnál nagyobb, és annak is igen macerás a használata.)

De amúgy ilyen 30-40 kilós bohóckodásra teljesen jó.

2018. nov. 2. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Én úgy csináltam ha nem volt segítő hogy két széket a pad mellé raksz és onnan teszed át a combodra a súlyzót.

Másik megoldás felveszed a padról a súlyzókat felállsz velük ráhelyezed a combodra és hátradőlsz és kicsit felrúgod a lábaddal pl így:

https://www.youtube.com/watch?v=6bZyv3md53U

Annyival kiegészíteném hogy én nem a földről venném fel hanem a padról.

2018. nov. 2. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
De, minél nagyobb súlyt használsz, annál jobban megszexuálja a csuklót. Az, hogy kisebb súlyt tud használni nem érv, ettől függetlenül sokkal nagyobb terhelésnek teszi ki a célizmot, és még több izmot is mozgat meg ellenben a klasszikus verzióval. Ha nincsenek elég nagy kézisúlyzók nyilván célszerű áttérni, de ne nézd már le azt, aki ilyen módon edzi a mellizmát, vagy más véleményen van, könyörgöm. Ez a legprimitívebb dolog, ami létezik a világegyetemben. Meg lehet nézni hány sikeres testépítő nyom egykezesekkel, és egyikük sem lett kisebb, vagy gyengébb. Nem mondom, hogy a sima fekvenyomás rossz, csak azt, hogy az egykezesekkel való nyomás "SZERINTEM" hatékonyabb. Mindkettő mellett vannak érvek, és ellenérvek, én ezt a tábort erősítem. Nevetséges és értelmetlen ez a hozzáállás részedről.
2018. nov. 2. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ha funkcionális izomzatot szeretnél, akkor abban a rudas fekvenyomás elég rossz, mert teljesen szintetikus az egész, életszerűtlen mozdulat. Az egykezes ezerszer életszerűbb.
2018. nov. 2. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!