Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Szerintetek káros lehet az,...

Szerintetek káros lehet az, ha mindennap edzek 1 órát?

Figyelt kérdés
Konditerembe járok,és voltam tegnap meg tegnap előtt is 1 órát.Általában mindig más izomcsoportra szoktam edzeni,kivéve mellizomra,mert azt minden alkalommal 'megmozgatom'.Szerintetek ha ma is megyek az már káros.Félek attól,hogy túledzem magam.18/F

2018. nov. 4. 12:47
 1/3 anonim ***** válasza:
Hosszabb távon lehet hogy nem fogod bírni, de ameddig nem érzed hogy sok lenne, addig szerintem mehet. (Hosszabb távon érdemesebb 1 edzős nap után minimum 1 pihenőnapot tartani)
2018. nov. 4. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
5nel tobbszor nem kene. En mar edzettem tul magam, nem jo dolog. Akik minden nap edzenek kemenyen akar ketszer is (po versenyzok) azok meg hasznalnak okossagokat, ami jelentosen gyorsitja a regeneraciot is.
2018. nov. 4. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Az első jól mondja. Ha kezdő vagy még akkor nyomhatod így, de haladó szinten sokkal jobban fejlődsz ha felosztod az izmokat és hetente max. 4 napot edzel de akkor keményen. Pl. hétfő: mell-bicepsz szerda: hát péntek: váll-tricepsz vasárnap: láb aztán hétfőtől ugyanez, így vasárnap meg hétfőn két napot egymás után mész de lábedzés utáni nap lehet felsőtestet edzezi. Nekem ez a felosztás így nagyon bevált, mert mell a bicepszel meg váll a tricepszel még elég jól bírható, de a hát illetve a lábedzés ha keményen nyomod magában olyan megterhelő hogy nem nagyon fogsz tudni még egy izomcsoportot edzeni aznap. Persze lehet más felosztást is csinálni, nem mindenkinek jön be ugyanaz, de haladó szinten mindenképp tarts pihenőnapokat mert túledzed magad hamar.
2018. nov. 4. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!