Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Milyen edzéstervet ajánlanátok...

Milyen edzéstervet ajánlanátok nekem?

Figyelt kérdés
171 centi vagyok, és közel 90 kiló. Alig eszek, mégis hízok. Szinte már a levegőtől is hízok. Nem a hasamra, hanem konkrétan mindenfelé hízok, az arcom is eléggé kerek sajnos, mert oda is sok megy. A kérdésem, hogy milyen edzéstervet illetve táplálkozást kéne folytatnom ahhoz, hogy úgy izmosodjak, hogy közben fogyjak is? Vagy ha nem is fogyok, de hogy a zsír helyét felváltsa az izom? Még kezdő vagyok, itthon elkezdtem 2,5 kilós súlyzókkal súlyzózni, de alig csináltam párat, és elfáradtam. Egy kezdő, aki egész nap a gép előtt ül, hogyan kezdhetné el ezt az egészet? Gyökeresen meg szeretnék változni, sportos akarok lenni, és bármit megtennék ezért. Az is érdekelne, hogy melyik napszakban egyek, és mikor sportoljak. Köszönöm szépen a válaszokat!
2018. nov. 11. 18:40
 1/5 anonim ***** válasza:
Sajnos nem lehetséges a zsír átalakítása izommá ,illetve úgy izmosodni hogy közben zsírt adj le. Először is ajánlom neked a Sárga Kapszula című könyvet elolvasni, ha nem is az egészet legalább az étrend azon belül is a szálkásítás részét. Minden kérdésedre választ kapsz ott. Nem az edzésterven fog múlni a fejlődés. Az étrendtől fog függeni. A te esetedben a zsírvesztés a cél gondolom, ezért szálkásítanod kell. Ami azt jelenti hogy magas fehérjebevitelű, alacsony zsír és szénhidrátbevitelű étrendet kell követned. Ez mellett heti 3-4 kardió jellegű edzést is kell csinálnod. Sajnos az otthoni 2,5kg súlyzózástól nem fogsz tudni fejlődni. Edzőtermet kell keresned és a súlyzós edzéseket ott elvégezni heti 3-4x.
2018. nov. 11. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm. És egy közel 90 kilós embernek, aki nem visz be rendesen fehérjét, annak napi szinten hány gramm fehérjeport/italt kell bevinnie.
2018. nov. 12. 09:17
 3/5 anonim ***** válasza:
Fehérjét nem feltétlenül kell innod külön, ha be tudod vinni rendes étkezéssel a megfelelő mennyiséget. Az csak kiegészíti. Otthoni edzéssel is lehet elérni eredményt (persze nem 2 és fél kilósokkal), csak lassabban és talán nem olyan látványosat. Szóval ha gyorsan akarod, akkor rendes kaja és szálkásítás, ha lement a felesleg mehet a súlyzós edzés. Hajrá! :)
2018. nov. 12. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Nem viszek be rendesen fehérjét. Nagyon rosszul táplálkozom. Mennyi fehérjét kell bevinnem, hogy meglegyen az ajánlott napi fehérjebevitele egy 90 kilós embernek, plusz jó legyen gyúrásra?
2018. nov. 12. 23:23
 5/5 anonim ***** válasza:
Nos, ha rosszul eszel, akkor a fehérjepor magában semmit sem ér.... A megfelelő étkezéssel kéne bevinni a fehérjeszükségleted kb (minimum) 80 százalékát.. Valamint nem csak a fehérje a fontos. Ha nem eszel elég szénhidrátot, akkor szintén eredménytelen leszel és a zsír sem elhanyagolható. Szóval ameddig nem eszel rendesen, addig a fehérjepor pénzkidobás Neked. Hajrá!
2018. nov. 13. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!