Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Testépítés minimális fehérjefo...

Testépítés minimális fehérjefogyasztás mellett?

Figyelt kérdés
Mindenhol azt olvasom, hogy a testépítőknek testsúlykilogrammonként 2-3g állati eredetű fehérjére van szüksége, de még egy átlagembernek is 1g-ra legalább. Ehhez képest néha látok olyanokat, akik nyilvánvalóan nem esznek túl sok csirkemellet, porokat meg még kevésbé (pl. viszonylag rossz anyagi helyzetük, vagy korlátozott étkezési lehetőségek miatt mondjuk ha börtönben vannak - az NG-n adnak néha ilyen dokumentumfilmeket), és mégis elég izmosak. Lehetséges, hogy sokkal kevésbé számít az étkezés minősége, mint ahogy állítják? Persze azt nem gondolom, hogy elég lenne pl. hamburgert, sült krumplit, meg némi gyümölcsöt enni, csak egyszerűen nem fejlődöm, hiába eszek több húst (ami nyilván sokba kerül). De amikor fehérjeporokat is vettem, akkor sem volt jobb a helyzet.
2018. nov. 24. 15:26
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
56%
Akármennyi fehérjèt viszel be, fejlődsz. Csak ugye ha keveset viszel be mint amennyi be tudna épülni az izomba, lassabban fejlődsz. Próbálj meg azért 1,8 g fehérjét bevinni tskg-ként. Ennél több nagyon nem épül be naturálban, főleg ha még ch sincs ami elszállítja.
2018. nov. 24. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
91%

Mindenkinél változó a fejlődés a testalkat, hormonháztartás, genetika, és a különböző gyorsaságú anyagcserénk miatt. Egyébként az a 2-3 gramm a felső érték, nekem például elég 1,5-2 g/tskg naponta.

Nem lehet hogy valamit az edzés terén csinálsz rosszul?

2018. nov. 24. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Ez a testtől függ. Akik börtönbe kerülnek, valószínű nem kocka programozók, akik egész nap a gép előtt ülnek. Valószínű szegényebb családból származnak, ahol folyamatosan mozognak, többet használják az izmukat. Ezért könnyebben izmosodnak rossz táplálkozás mellett is.
2018. nov. 24. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
És most bocsánatot kérek a programozóktól, nem akartam megsérteni őket! Fontos munkát végeznek, és örülök, hogy megfizetik őket, felőlem 5x ennyit is kaphatnának, nem sajnálom tőlük.
2018. nov. 24. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Nyilván nem minimális fehérjét esznek, mert akkor nem tudnának fejlődni. Nem kell hús vagy fehérjepor ahhoz, hogy sok fehérje legyen az étrendben, az szinte mindennel jön és sok kicsi sokra megy. Egy izmos, nem is lassú anyagcseréjű embernek mire összejön a kalóriatöbblet, a fehérje sem állhat annyira rosszul, kivéve ha nagyon keményen rámegy a fehérjekerülésre (az aminosavprofil más kérdés, de ha nem egysíkú az étrend, pláne ha van állati fehérje, akkor ez sem lehet annyira vészes).


Bizonyára elrontasz valamit, ha nem fejlődsz vagy valami bajod van, mit tudom én? NEM azon múlik, hogy telik-e rengeteg húsra és fehérjeporra, az biztos.

2018. nov. 24. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat. Igen, bizonyára elrontok valamit, valószínűleg nem edzem eleget, de azért a ló túloldalára sem akarok átesni.
2018. nov. 24. 17:34
 7/14 Szergej55 ***** válasza:
Szükségtelen naponta 2,5-3g fehérjét fogyasztani kilogrammonként, nehéz is megemészteni annyit. Elég tényleg 1,5-1,7, ami fontos, hogy növekedéshez sokat kell enned minden tápanyagból, illetve ha az edzésterhelések nem nőnek, nem fogsz nőni, ugyanis nem adsz a szervezetednek okot rá.
2018. nov. 24. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Steve Reeves kaloriamennyisegenek csupan csak a 20%-a volt feherje. Azert ez elgondolkodtato.
2018. nov. 25. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Soha sehol nem olvastam még, hogy 2-3 g fehérjét ajánlanak. 2 a felső határ amit láttam már (és amit én magam is csinálok), de sok helyen találkozni az 1,5-1,6-1,8 g körüli ajánlásokkal is. 3 grammot vagy 2,x-et még nem láttam. 2 g feletti fehérjefogyasztás már zsírként raktározódik többnyire.


Egy tiszta étrend nem drága, én 80 kg vagyok és napi 1200-1300 forintból étkezem. Csirkemell, rizs, zöldség, tojás, zab megy 95%-ban. A szemét kajákat evők, vagy az össze-vissza evők sokszor többet költenek kajára.

2018. nov. 25. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Az 1200-1300 Ft csak akkor kevés, ha a félig, vagy teljesen készen vásárolt, és "nasikkal" kiegészített szemétkajákhoz hasonlítod. Ennek nagy része a csirkemell és a tojás. Ennek nagyjából a feléből szeretném megúszni. Mondjuk napi 250g körüli csirkemellel, ami kb. 350 Ft. A tojás csak ritkán jöhet képbe, mert csak mélyalmost veszek, vagy semmit.
2018. nov. 25. 11:01
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!