Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Guggolás helyett szumó felhúzás?

Guggolás helyett szumó felhúzás?

Figyelt kérdés

Eddig csak konvencionális felhúzást és guggolást végeztem lábnapon, plusz a vádli de az most nem lényeg.

A guggolás helyett lehet szumó felhúzást csinálni? Ahogy néztem ugyanazokat az izmokat edzi mint a guggolás.

Segítő nélkül szoktam edzeni, szumóban még nem húztam korábban, de úgy gondolom ott simán lelehet rakni a súlyt ha nem bírom, vagy netalántán megsérülök gyakorlat közben. Guggolásnál egy keret megoldást jelentene, de az nincs a teremben csak sima állvány.

Lábra elég lehet ez a két gyakorlat? (Hagyományos és szumó felhúzás)



2018. nov. 24. 22:37
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Tegyük tisztába a dolgokat. Egyik felhúzás sem láb edzés. A szumóban valóban több a láb, de attól még hát edzés. Láb edzés guggolás, bőven elég. Egy napon ne csináld a kettőt. Egyik napon lábra guggolsz, másik napon hátra felhúzol. Így elég a lábedzés.
2018. nov. 24. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Én úgy tudom, bár lehet rosszul, hogy a guggolás főként a combfeszítőt (tehát a comb első részét) terheli, és másodsorban a combhajlító és a farizom kap terhelést.

A hagyományos felhuzás pedig a combhajlítót, farizmot, hát alsó részét és a csuklyát terheli.

Én ezért gondoltam, hogy lábra kell guggolás és a comb hátsó részére és farizomra pedig felhúzás.


Na most ezekszerint ezt rosszul tudom, mit csináljak akkor lábnapon? Guggolni szeretek, de egyedül nem tudok/merek felmenni akkora súlyig amiből mondjuk 6 menne de a 7. rajtammaradna, míg szumó felhúzásnál ilyen veszély nem fenyeget.

Próbálnék minél kevesebb gépet és több szabadsúlyt használni, így ha lehet a különböző hajlító, tárogató gépeket kerülném.

2018. nov. 24. 23:31
 3/4 anonim ***** válasza:
Jó így, ne félj, ha ügyes vagy tudod mikor maradna rajtad, nem kell bukásig nyomni.
2018. nov. 24. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
51%

A guggolás az ég világon semmivel nem helyettesíthető.


Toronymagasan a legjobb gyakorlat és nem csak a lábedzés szempontjából.


Ha jól csinálod itt tudsz a legnagyobb mozgástartományban a legtöbb súlyt mozgatni.

2018. nov. 25. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!