Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Testépítés mellé milyen...

Testépítés mellé milyen küzdősportot válasszak?

Figyelt kérdés
3éve űzöm a testépítést szerintem jó fizikumot értem el és szeretnék választani egy küzdősportot mellé.Persze hogy érdekeljen de inkább olyat szeretnék amit utcán is tudnék használni ha kell.

2018. nov. 25. 10:29
 1/8 A kérdező kommentje:
Mondja az aki interneten irogat ilyet xD
2018. nov. 25. 11:18
 2/8 anonim ***** válasza:
Mi az ami érdekelne? Boxal nem tudsz annyira mellé lőni. Esetleg judo. Később mehetnek harcművészetek is (pl. karate. Viszont itthon sok helyen rosszul oktatják, ezért több helyre el kell menni megnézni egy-egy edzést, ha nem akarsz hülyeséget tanulni.) Őszintén, én a kick boxot nagyon nem ajánlom. Akiket eddig láttam, azoknál a rúgások siralmasak voltak. Persze lehet, hogy csak azok voltak ilyen bénák, akiket én láttam. Szóval bocsánatot kérek ez esetben más kick boxosoktól. De én azt ajánlom, hogy próbálj ki minél többet, így lesz összehasonlítási alap. (Igaz, én karatéval kezdtem, próbáltam a boxot is, de maradtam a karaténál már lassan 10 éve.) Viszont azt vedd figyelembe, hogy boxnál 1-3 év alatt meg tudod úgy tanulni, hogy tudd is használni élesben, viszont harcművészetnél ez minimum 3 év. Hajrá!
2018. nov. 25. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
köszi a választ:)a box az tetszik nekem bár mindig hallom hogy egy birkózó minden helyzetben jobban jön ki de ugye csak gyerekkortól kezdik őket tanítani mivel versenyképest akarnak belőlük faragni ha jól tudom.
2018. nov. 25. 11:50
 4/8 anonim ***** válasza:
49%
Kihagytam, hogy én kyokushint csinálok. Full kontakt, nekem elég amit ott csinálunk. Sajnos kellett már használnom élesben, ott működött. Persze lehet, hogy legközelebb nem fog. Ez a helyzettől függ. A kyokushinban egyedül a formagyakorlatokat nem szeretem (kata) és például a kés elvétel...stb elég baromság még itt, mert utcán aki késsel megy, ott már megszívtad, mert tanulhatsz bármit (kivéve futás, mert az a legjobb önvédelem), ha nekiállsz ott bunyózni, akkor kórházba kötnél ki. (persze lehet, hogy néha sikerülne, de nem éri meg a kockázatot). Meg biztos lesz, aki írja, hogy itt nincs fejütés.... Azoknak mondanám, hogy ez nem igaz. Van. Versenyen lehet, hogy nincs a szabály miatt. Viszont ez hely és oktatás függő, hogy van-e edzésen fej ütés vagy sem.
2018. nov. 25. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Igen, egy birkózó ha jól megfog, akkor nem tudsz mit csinálni.
2018. nov. 25. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Brazil jiu jitsu, taekwondo, box, muay thai.
2018. nov. 25. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

attól függ,hogy melyik sportág az elsődleges neked.

ha a kondi,akkor olyan kell ahol minimális a sérülés.

mert egy tájboxon vagy a többin időnként lecomboznak elég rendesen,meg szétrúgják a térded és 2 hétig ugrott a guggolás.

vagy az alkarodat,könyöködet építik le olyan szinten ,hogy nem fogsz tudni edzeni.

ezért marad az ökölvívás,meg a kickbox.

ezekben gyakorlatilag nincsen olyan sérülés ami hátráltatni tudná a testépítő edzést.

2018. nov. 25. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 palilaci ***** válasza:

https://www.gyakorikerdesek.hu/sport-mozgas__testepites__962..


Most minek kellett mégegyszer feltenni ugyanezt a kérdést?

2018. nov. 25. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!