Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Melyik sportot küzdő sportot...

Melyik sportot küzdő sportot válasszam testépítés mellé?

Figyelt kérdés
Sziasztok,lassan 3éve űzöm a testépítést és valamilyen küzdősportot szeretnék mellette elkezdeni.Amit tudni kell rólam hogy elég szép fizikumot felépítettem szerintem,persze naturálon 173cm magas vagyok 76kg és szerintem jó a genetikám.Nem tudom befolyásolja e de merev vagyok eléggé szóval lehet a lábmunka nehéz lenne de viszont erős vagyok.
2018. nov. 25. 03:18
 1/4 anonim válasza:
50%
Box. Kick-box. Ami ér is valamit, az a box.
2018. nov. 25. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Lövészet.
2018. nov. 25. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 palilaci ***** válasza:

Naturalban felepitett izomtomeg nem fog hatraltatni semmiben. Az elso edzesek kb mindenhol ingyenesek, nezz el nehanyra.

Alapvetoen ketto nagyobb taborba lehet osztani a kuzdosportokat: a test es alloharc tipusokba. Persze vannak komplex rendszerek is, de azokhoz ugy gondolom, hogy elengedhetetlen valamilyen elokepzettseg. En a testharcot preferalom, ezert cselgancsozok. De elotte kiprobaltam a kickbokszot k1 szabalyrendszerben. Nekem elobbi jobban illeszkedett, ezert vegul a judo mellett dontottem.

Irnem nehany jellemzest, hogy kicsit jobban eligazodj.


Boksz: legjobbak kezzel, konnyen tanulhato, rendkivul jol mozognak es nagyon hasznos tud lenni egy-egy durvabb szituban.


Kickboksz: boksz, kiegeszitve karate es egyeb harcmuveszetekbol atvett rugasokkal. Alapvetoen labfejjel rugnak. Itthon foleg a k1 vonal megy, ahol eloszeretettel hasznaljak a sipcsontot es a terdet is.


Thai boksz: hasonlo a kickbokszhoz, de itt szinte csak sipcsonttal es terdel rugnak, e mellett van konyok is. Kevesbe pattogos es elhajlos mint a kickboksz vagy boksz, statikusabb es a vedelme is mas. Megtalalhato benne a clincheles, amibol foldrevitelek vagy terdkombok szoktak kialakulni. Brutalisak. Egyik legjobb pusztakezes onvedelemre.


Savate: francia kickboksz, ám itt cipoben kuzdenek, van talpalas is. Kozelebb all az utcai harcmodorhoz, azaz nincsen sok magas rugas es ugye a cipo. Ez is nagyon jo. Bar ugy tudom, hogy csak pesten van oktatas.


Birkozas: van kotott es szabadfogasu valtozata is. Az egyik legjobb testharc stilus, foldrevinni nagyon tud. Utcan kulonosen veszelyes, mert ott egy-egy dobas sokkal nagyobb serulest okozhat mint egy gyors kiutes.

Hatranya, hogy felnottekkel nem nagyon foglalkoznak.


Judo: a japan ju-jutsubol alakult ki ez a testharc stilus. Dobnak, gancsolnak, foldrevisznek, kart feszitenek, fojtanak, leszoritanak. E mellett megtanit esni, az elszenvedett foldreviteleket elvezetni. Giben kuzdenek, ami a laikusok szamara egyenlo azzal, hogy utcan hasznavehetetlen. El kell oket, hogy keseritsem, senki nem jarkal ott puceran, de a dobasok, fogasok nagyresze, siman vegrehajthato gi nelkul is. Hasonlo hozza a bjj, de ott a hangsuly inkabb a fojtasokon, fesziteseken azaz a foldharcon van.


Sambo: orosz kuzdosport, a judo es a birkozas szerelemgyereke. Nagyon hatekony es nagyon kemeny. Van combat valtozata, ahol utnek es rugnak is, kb mint egy szabalyozottabb mma.


Brazil-jiu-jitsu: a judobol letrehozott, komplex foldharc rendszer, amit kiegeszitettek sambo es japan jitsu technikakkal is. Giben es nelkule is kuzdenek. A fo kulonbseg a judo es ekozott, hogy mas a foldharc es az alloharc aranya. A judoban ha foldrekerulsz, akkor kb vege is a tortenetnek, (a mentalitas es az aranyok miatt ez jobb utcara), amig bjjben pont akkor kezdodik a buli. Fo kulonbseg meg az, hogy ezek minden letezo izuletet, beleertve a labat, is feszitenek.


Most jojjon nehany nem kuzdosport, hanem harcmuveszet, ami ugyan olyan hatekony tud lenni utcan es ringben ha jol van oktatva, mint a fentiek.


Shidokan karate: Nem shotokan! Sokan keverik azzal a no kontatk, robotember levegokekitessel de ez nagyon nem az. Full kontaktban kuzdenek, mma kesztyuvel es nelkule. Vannak benne foldharc es thai boksz technikak is. Hatranya, hogy nehezebben tanulhato, itthon pedig keves helyen is oktatjak sajnos.


Ashihara karate: hasonlo a fentihez, de itt nagyobb hangsuly van a foldreviteleken es csak mma kesztyuben kuzdenek.


Kudo: kyukushin karate, judo es kickboksz elemekbol epul fel, kesztyu nincs, csak egy vekonyabb seiken vedo. Fejelni is lehet benne. Nagyon kemeny.


ITF Taekwondo: egy koreai rugasorientalt harcmuveszet. Talan ők rugnak a legjobban a felsoroltak kozul. Emiatt kevesbe lehetne hatekony egy utcai szituban, am kezzel is eleg jok, megha nem is bokszoloi szinten, de en nem bszakodnek egy piros ovessel. A WTF aga egy no kontakt cirkusz, erosen kerulendo ha kuzdeni akarsz megtanulni.


Na hat kb ennyi lenne. A felsoroltak mindegyikeben van full kontakt kuzdelem, azaz teljes erobedobassal lehet egymassal harcolni, persze a szabalyokat betartva. Sok kokler az utobbira hivatkozva tolja orrba-szajba, az onvedelmi rendszereit, mert ott nincsenek szabalyok es mindent lehet. Aha, csak paros gyakorlatokon nulla ellenallassal meg a levegoben. Eles szituban nem fog mukodni a "most lassan kicsavarozom a kezedet, mikozben kinyomom a jobb szemed es letepem a tokodet. Ugyanakkor egy tobbezerszer stresszhelyzetben vegrehajtott jobb egyenes vagy vall dobas tenni fogja a dolgat. Csak ugyebar ezekhez tobb ev kemeny meloja kell, sok erositessel es kudarcal, mig ezeket az onvedelmi szarokat eladjak ugy, hogy "nem kell testi ero, akar egy 50kgs no is siman megtanulhatja nehany het alatt".

2018. nov. 25. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

#3

A combat sambo nem szabályozottabb az MMA-nál.Pont,hogy durvább.Combat samboban lehet olyat,amit MMA-ban nem pl.fejelnek is bent

2018. nov. 25. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!