Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Mikor és mennyi fehérjeturmixo...

Mikor és mennyi fehérjeturmixot vigyek be naponta?

Figyelt kérdés

Jó ha tudjátok az előzményeket! 2017-ben kezdtem el edzeni itthon, olyankor 60kg voltam, most 74 körül vagyok 180cm 18/F.

Szóval hány grammot vigyek be nagyjából és milyen felosztásban ha tömegezés a célom? Válaszokat előre is köszönöm!


2018. nov. 27. 19:56
 1/6 anonim ***** válasza:

Nem kötelező semennyit sem bevinned, fehérje legyen elég, nem muszáj turmixból.


A napi bevitel a döntő, az, hogy konkrétan mikor, kevéssé számít.

2018. nov. 27. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Lődd be sztem a napi feherjebevitelt 140-150 g közé, ennek pedig kb a fele mehet turmixban (de teljesen mindegy, akár egeszet is beviheted turmixban). Amúgy tömegelésnél pont nem a fehérje számít hanem a ch meg a zsír, és persze kcal
2018. nov. 27. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
LOL, az egyik szerint a fehérjepor hülyeség, a másik szerint a napi fele is mehet fehérjeporból :D Arany középút? :D
2018. nov. 28. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Arany középút?

Ebben a témakörben? Felejtsd el! :D

2018. nov. 28. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 palilaci ***** válasza:

"az egyik szerint a fehérjepor hülyeség"


Latom te sem vagy a legelesebb penge a fiokban, ha szoveget kell ertelmezni.


Felosztas mindegy, 1 ev alatt eljuthattal volna addig, hogy tajekozodj annyira a temaban, hogy tudd, a napi osszbeviteledhez kell igazitani. Tehat ha szilard kajabol te csak 100gramm feherjet tudsz bevinni, akkor 2 adagot, ha viszont megvan a napi 130-150g feherjemennyiseg, akkor gyakorlatilag felesleges. De ha neha nem tudsz ugy enni, akkor nyugodtan ihatsz 4 adagot is, ha kell. A felosztas meg mindegy, hogy edzes utan vagy elott. A napi osszbevitel szamit.

2018. nov. 28. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Testsúlykilogramm / g * 2. Ez egy ideális képlet. És igen, folyékony formában max a fele menjen, de inkább csak a harmada. De el lehet engedni a turmixolást, ha megfelelő mennyiségben tudsz szilárd táplálék formájában fehérjét bevinni. Ami mondjuk egy idő után illetve bizonyos életmódok mellett elég necces. Szóval maradjunk inkább a napi két turmixnál, ami kb 50 g. Ehhez megy még 100-110 g fehérje a kajából és kész is. Érdemes napi megközelítőleg 5 egyenlő részre elosztani a bevitelt.
2018. nov. 28. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!