Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Szerintetek megfelelő táplálko...

Szerintetek megfelelő táplálkozás nélkül is látszódhat rajtam az edzés?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy nekem genetikából kifolyólag, túlzás nélkül nagyon jó alakom van, amit szívesebben tennék még jobbá egy kis edzséssel. Heti 2x 1.5 óra konditerem ami jelenleg belefér. Táplálkozás terén viszont elég egészségtelenül eszem, valamint a cukorbevitelem is kiemelkedő. Általában napi 100g gumicukor simán kijön, de lehet több is. Ezen kívül amúgy napi 2x eszem, akkor átlagban kijön a 800kcal/kaja.

Tehát a kérdés: ilyen feltételek mellett is látványos lehet a változás?


2018. dec. 14. 20:14
 1/7 anonim válasza:

Nagy eredményre ne számits,maximum egy kicsit meg fog látszani az elején,hogy edzel.

Nem tudom miket eszel abban a 2x800kalóriás étkezéssel,de ha gyorskajákat,szénhidrátot eszel akkor nem fognak nöni az izmaid,hiszen nem lesz meg a kellő fehérjebevitel.

Szálkásitáshoz is min.1,4g fehérje/kg ajánlott,tömegelésnél pedig 2g tehát ha csak egészségtelen cuccokat eszel akkor mondhatni hiába edzel,mert nem fog tudni miböl épülni az izomzatod.

(100g gumicukor ~350kalória így már szinte sehogyan se fogod tudni kihozni a megfelelő fehérjebevitelt)

2018. dec. 14. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

A cukortól még simán fejlődhetnél, de ahogy már írták, akkor a többi étkezésnél már nem enghedheted meg magadnak azt a luxust, hogy eszel, ami szembejön, oda kell figyelni, ráadásul a kalóriabeviteled sem sok s nem tuti, hogy ez neked elég lesz bármire is. Ha nagyon alacsony a kalóriaigényed, talán, eleinte...


A kalória és a fehérje alapvetően fontos, hogy meglegyen, akármilyen is az étrended. De ha jót akarsz magadnak, nem eszel ilyen rengeteg gumicukrot.

2018. dec. 14. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
Én napi 2-3 órát edzettem, hogy kompenzáljam azt, hogy sokat eszek, de semmi :D szinten tartásnak jó volt. 2 hónapig a kajára is odafigyeltem és le is ment 13 kiló :) 23/F
2018. dec. 15. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat! Akkor nagy vonalakban le tudnátok írni, hogy milyen ételek kedveznek az edzsésnek? Elsődleges szempont az izomépítés, max minimális fogyás hasból, de annyira az se fontos.


Sajnos fogalmam sincs milyen ételeket kéne ennem, mert a 21 évem alatt mindig is egészségtelenül kajáltam, azt amit éppen akartam. Ez tényleg luxus edzés mellett. Gumicukrot megpróbálom a felére csökkenteni így az elején, de nehéz lesz mert imádom és sajnos azt is mindig zabáltam.

2018. dec. 15. 18:33
 5/7 anonim válasza:

Szárnyasokat(főként csirke),hal,tojás,vörös húsok + köretnek zöldségkeverék vagy rizs

Reggelire müzli ajánlott

2018. dec. 15. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
+még salátának is viszonylag magas a fehérje tartalma
2018. dec. 15. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Okés köszi, ez teljesíthető.:D
2018. dec. 15. 21:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!