Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Miért nem fejlődök fekvenyomás...

Miért nem fejlődök fekvenyomásban?

Figyelt kérdés

Lassan már 5 hónapja edzek az edzőtársammal, egyre jobban élvezem és nagyon tetszik a dolog. Erre fordítom a legtöbb energiámat, pénzemet és szabadidőmet. Heti háromszor edzünk, az elején teljes test edzést csináltunk de idő és energia hiányában felbontottuk a napokat:


Hétfő: Váll-Csuklya-Láb

Szerda: Mell-Bicepsz

Péntek: Hát-Tricepsz-Has


(Sajna nem mindig jön így ki, van hogy például hétfő-kedd-csütörtök stb.)


Mind ketten arra törekszünk a társammal, hogy a gyakorlatokat szabályosan kivitelezzük, megfelelően nyújtunk is. Ezek mellett persze rendesen eszünk. Mind ketten nagyon jól fejlődünk, mind súlyokban, mind kinézetileg. A társam már elérte a régebbi formáját. (ő rendelkezik kondis múlttal) Nekem van még rajta mit csiszolni de én is sokat fejlődtem.


Viszont adódik egy kisebb probléma: Nem fejlődök olyan jól fekvenyomásban. Az összes többi gyakorlatban szépen megyek fel a súlyokban. Vegyünk csak példának egy ülve végzett döntött törzsű evezést: Az elején maximum 15 kilóval ment, most 55. Vagy egy bicepsz kalapácsozás: Az elején maximum 5 kilóval csináltam, most 12-el. Vagy ha egy csigás letolást nézünk tricepszre, eleinte 10, most 35 kiló.A tolódzkodás egyáltalán nem ment, most 3x8-akat szoktam csinálni. Húzodzkodás sem ment, most megy a 3x8.


Fekvenyomásba eleinte maximum 15 ment, most 40. Viszont a probléma, hogy kb. egy hónapja nem akar feljebb menni a dolog. Negatív padbon megértem hogy max 30, mivel a mellem alsó szakasza gyengébb, és nagyobb erőkifejtésre van szükség hogy a rudat elöl tartsam, de nem értem hogy miért nem fejlődök.


Paramétereim:


Edzés elején: 180cm/59kg./Mellbőség laza 83, levegőteli 87/Bal kar 29,5, jobb kar 30,5


Mostani mérések: 180,5cm/64kg./Mellbőség laza 87, levegő teli 90/Bal kar 32,5, jobb kar 33,5


(igen, tudom, igyekszem kijavítani az asszimetriát)


Még hozzá tenném hogy nem tömegelek, nem méregetem a kajámat, magamhoz mérten sokat eszek, annyit amennyi jól esik, "csak" minőségi ételekből. Szálkásítani meg nem szálkásítok, mert rólam nincs mit.



##benchpress
2018. dec. 16. 09:57
 1/9 anonim ***** válasza:
Ahogy elnézem, teljesen normálisan fejlődsz és nincs sok okod ezen a téren panaszra. Szerintem kicsit fókuszálj most fogáserősítésre (alkar) és a vállizmod elülső fejére, hátha az segít, ha nem az izületeid a szűk keresztmetszet.
2018. dec. 16. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Értem, meg fogadom a tanácsaidat. Viszont arra lennék kíváncsi, hogy mi értesz az alatt hogy az izületeim a szűk keresztmetszet?
2018. dec. 16. 16:29
 3/9 anonim ***** válasza:
Javíts a technikán.
2018. dec. 16. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Azt értem alatta, hogy nekem elég vékony a csuklóm (16,5 cm kerület) nem tudok 60 kg-nál többet kinyomni fekve anélkül, hogy ne érezném szorítóval vagy anélkül, hogy az ízület fel akar robbanni, rohadtul fáj. Szóval ebben a gyakorlatban a maximumom nekem ez a csuklóizületem miatt, még akkor is, ha ezt az izomzatom lehetővé tenni vagy abból következtetve tudnék 80-al is akár.


Fejleszd a gyakorlatot támogató izmaid, tartsd épen az izületeid, hagyd egy ideig a fekvenyomást és csinálj más gyakorlatot rá vagy egy hétig egyáltalán semmit se. Valamelyik működni fog, attól függően mi okozza a stagnálásod.

2018. dec. 16. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, hasznosak voltak!
2018. dec. 16. 20:05
 6/9 A kérdező kommentje:
Egyébként tudom hogy elég laikusnak tűnök, de melyek pontosak azok az izmok amikre utaltál a fekvenyomás kapcsán? Alapjáraton tudom hogy nagy szerepe van magának a mellnek, a karnak, azon belül váll, bicepsz, és azt is tudom hogy kis mértékben a széles hátizmok is besegítenek a mozdulatba, de itt olyan izmokról beszélsz, mint például a húzódzkodás esetén amiket keveset használunk, vagy az előbb felsoroltakról?
2018. dec. 16. 20:13
 7/9 anonim ***** válasza:
Normálisan fejlődsz, nincs miért aggódni.
2018. dec. 17. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
Szia! Szerintem a tricepszedet erősítsd meg és akkor majd megindul ez a folyamat. Nekem a fekvenyomás erősítésében az is sokat segített hogy két egykezessel nyomok fekve mivel ez nagyobb mozgástartományban edzi meg a mellizmot.
2018. dec. 30. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm!
2019. jan. 2. 22:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!