Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Valóban igazi, hogy funkcionál...

Valóban igazi, hogy funkcionális edzéssel (fegyenc, kettlebell, trx) jobb minőségű izmot lehet építeni mint testépítő edzéssel?

Figyelt kérdés

2019. jan. 10. 19:16
 1/10 anonim ***** válasza:
62%
Konjugált periodizációval jobb minőségű izmot lehet elérni
2019. jan. 10. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Arról még nem hallottam. Pavel valamelyik könyvében ír erről?
2019. jan. 10. 19:55
 3/10 anonim ***** válasza:
A testépítésen túl című könyvében megemlíti,igaz nem részletezi,de van is rá egy rövid példa fgy fekvenyomás edzésnél
2019. jan. 10. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Mi az, hogy jó minőségű és rossz minőségű izom? Az izom az izom, a mennyisége számít.
2019. jan. 10. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
64%
Gondolom arra érti,hogy vannak 100 kilós nagydarab,izmos emberek,akik nem tudnak guggolni 120 kilóval,míg van olyan súlyemelő,aki 70 kilós és beleguggol 200-ba vagy még nagyobb súlyba
2019. jan. 10. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Igen ilyesmi. Meg ugye ha abbahagyja valaki a kondizást hamar el is veszíti az izmot. Egy ilyen funkcionális izmot nem veszít el az ember, ha egyszer már felpakolta magára.
2019. jan. 10. 21:20
 7/10 anonim ***** válasza:
90%

Ez a funkcionális most annyira divatos szó, hogy ezzel mindent el lehet adni.

Ha nem használod, minden izom leépül. Ha valaki hosszú távon nem tudja használni valamelyik végtagját, látványosan elvékonyodik és elgyengül. Nyilván az izomzat a használt terheléshez alkalmazkodik. A testépítés az egyik legfontosabb az izomtömeg, ezért erre van felépítve az egész. Ha valaki erőre/állóképességre edz szigorúan, akkor lehet adott izomtömeghez képest nagyobb ereje/állóképessége. Attól az még nem "funkcionális" izom, csak egy más terheléshez alkalmazkodott izom, ami edzés nélkül ugyanúgy visszafejlődik.

Azt én is tapasztaltam, hogy amikor csak edzettem, az izmaim a rövid terheléshez alkalmazkodtak. Akár kisebb terheléstől is viszonylag rövid időn belül elkezdtek égni. Amióta mellette hegyi bringázok is, ezt sokkal kevésbé tapasztalom. Aztán amikor a tél után tavasszal először ülök bringára, érezhetően és mérhetően lassabb vagyok, újra fel kell fejlődni.

2019. jan. 10. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
74%
Legjobb még mindig a parasztizom. Csak az hosszu ideig épül.
2019. jan. 11. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
81%
Mutass a parasztizomról képet:-D.
2019. jan. 13. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
80%

Valóban létezik izomsűrűség, sejttérfogat és izomrostvastagság, ezek határozzák meg az izom "minőségét". Más az izomsűrűsége egy kompetitív testépítőnek és egy kompetitív erőemelőnek, amíg az utóbbinak jelentősen kisebb az izomtömege, nagyobb súlyokat tud emelni, és megint más egy olimpiai rövidtávfutóé, akinek kisebb a statikus ereje, de aránylag sokkal nagyobb a robbanékonysága.

Persze, az általad felsorolt edzésnemeknek ehhez vajmi kevés közük van.

2019. jan. 14. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!