Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Valaki felvilágosítana az...

Valaki felvilágosítana az étkezésről? (Konkrét kérdés lent)

Figyelt kérdés

Szóval vegyük alapul a rizset. Ha veszek a boltban rizset, és megnézem a kalória tartalmát akkor kb. azt látom hogy 100g-ban van 360 kaloria nagyjából. De neten néztem hogy a párolt/főtt rizsnek azért jóval kevesebb a kaloria tartalma 130. Oké hogy kimegy főzés alatt a kaloria belőle de most komolyan, ennyi?! Nem vagyok egy extra nagy gyomorral megáldott ember, mivel csak 55kg vagyok, szeretnék tömegetnövelni, és ehez azért kb. 2000kaloriát megkéne ennem vagy kicsit felette. Egy étkezésre ha teleeszem magam akkor megtudok enni 300-350g rizst egy 150-200g csirkével. De ez így (a kisebb értékkel számolva) kb. csak 550-600 kaloria. És így fullra ettem magam. És ezt napi 4-szer nem vagyok benne biztos hogy megtudom ismételni. (Nem azért mert csak csirkerizst ennék) De nem is baj hisz lehet mást is enni, pl banánból mindig lecsűszik könnyen 200g.


De pl. a zabpehely meg ugye szintén olyan kaloria szinten van kb. mint a nyers rizs. És a zabpelyhet megis esszük nyersen, főzésnélkül. Szóval folyton "átvagyok verve" ezekkel a kaloriákkal mert sosem tudom hogy a főzéskor mi a helyzet.


A bulgurra is az van írva hogy 360 kaloria van száz grammban. Aha. Főzés után meg már csak 80??? Hát a belemet kipukkasztom és úgy is csak 300-400kaloria megy le. Most akkor mi van? Egyszerűen nehezen tudom elhinni hogy a testépítéssel foglalkozó emberek megegyenek fél kg rizst egy étkezéskor vagy bármit, 600 kaloriáért. Mondjuk olyan emberekre gondolok akiknek egy nap 3500+ kaloriát kell enniük.


Na de most akkor mivan, tényleg ennyi a kaloriatartalmuk ezeknek az ételeknek főzés után? Mert ha igen akkor nagyon elszomorítóan nehéz egy ektomorfnak tömeget növelnie. Vagy milyen jó minőségű szénhidrát források vannak amivel bőven lehet belapátolni a kaloriákat?


2019. jan. 25. 19:58
 1/5 anonim válasza:
100%

Téged sem az eszedért szeretnek XD

Mivel főzés közben megszívja magát a rizs vízzel, ezért nehezebb lesz. Tehát 100 grammból jóval több lesz, most így fejből nem tudom mennyi vizet kell ennyihez hozzáadni, de ha pl. 3 decit, akkor főzés után a 100 gramm rizs 400 gramm főtt rizs lesz.

Tehát a kalóriatartalma nem csökken, hanem megváltozik az összetétele 100 grammra vetítve (mert ott van a nedvesség), ami nehéz, de mégis 0 kcal.)

2019. jan. 25. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Annyi ész maradt neked mint egy marék lepkének... Hogy is készül a rizs? Hozzáöntesz 2szer annyi vizet. A víznek pedig tömege van, kcal tartalma nincs. Ha van 2 kiló szivacsod, és felszívsz vele 1 kiló vizet, nem lesz 3 kiló szivacsod.
2019. jan. 26. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Na az ilyenek miatt nem lépnek velünk kapcsolatba a földönkívüliek!
2019. jan. 26. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Aztamindenit
2019. jan. 26. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Csinálsz minden nap egy turmixot:

Banán, 50g mogyoró, 100g zab, egy adag joghurt, 2dl tej, beledobsz 2 adag fehérjét, felengeded annyira hogy iható legyen. És hopp 1300-1500 kalória meg is van. Közbe betolod a csirke rizsed és megvan a napi beviteled. És ez nem sok!

2019. jan. 26. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!