Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Minden konditeremben elvárják...

Minden konditeremben elvárják a tizen/huszon évesek hogy 30–40 évesek előre köszönjenek?

Figyelt kérdés

Elkezdtem járni edzésre és ezt vettem észre. Az edzőmnek sorra jönnek köszönni, de nekem ilyenkor egyik sem tud, csak néznek. Mondta az edzőm hogy azt várják hogy én köszönjek nekik előre mert én vagyok az újonc.

Nincs a konditermekben illemtan? Nem ismerik? Hol szokás az hogy egy majd 40 éves majd előre köszön a 19 évesnek?


2019. jan. 27. 10:12
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
77%
Az a szegény 19 éves gyerek azt se tudja, hozzád merjen-e szólni, ha igen, akkor tegezve vagy magázva, mert van aki az egyiken sértődik meg, van, aki a másikon. Te vagy a felnőtt, az idősebb, ha mindenáron köszöngetőviszonyt vagy társalgást akarsz ottan kialakítani, akkor fogd meg a gyeplőt, és irányítsd a helyzetet, a 19 éves nem fogja, azt borítékolom. Nyilván csak azoknak köszönnek, akivel már korábbról van beszélgetőviszonyuk, idegenhez oda se mernek szólni. Nem bunkóságból vannak megkukulva, gondolom határeset a dolog, mert nagyobb helyeken eleve nem köszöngetnek egymásnak az emberek.
2019. jan. 27. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy #9 is mondja. Az edzőjének lehet köszönni előre, még, ha fiatalabb is, mert ott van edző-tanítvány viszony, de a többi tanítvány se kutyája, se macskája a kérdezőnek. Ő pedig nyilván köszön annak, aki már ott tartózkodik, mikor belép. Amúgy anak kellene bemutatnia aki ismeri a többit, azaz az edzőnek. Pl "mindenki! Itt van xy, 10 éve alkoholista. Szia xy-mondja a kórus. Sziasztok gyerekek-mondja xy" ennyi.
2019. jan. 28. 04:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Nagyobb terembe járok itt nem köszön mindenki mindenkinek, de pl. a folyosón, vagy amikor belépsz a pulthoz, illik szerintem köszönni annak, akivel szembe találkozol. Az edzőket én is ismerem, és ha odaköszönök, de éppen edz valakit, akkor mindkettőjüknek köszönök, nyilván nem fogom levegőnek nézni a másikat.

De a fiataloknak sajnos alapvető problémái vannak az illemmel, ezt én nőként tapasztalom... van, aki az ajtót is rámcsukja, ahelyett, hogy fogná, vagy előre megy be a lift-be stb. (tisztelet a kivételnek, szerencsére az is van)

2019. jan. 30. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!