Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Minden konditeremben elvárják...

Minden konditeremben elvárják a tizen/huszon évesek hogy 30–40 évesek előre köszönjenek?

Figyelt kérdés

Elkezdtem járni edzésre és ezt vettem észre. Az edzőmnek sorra jönnek köszönni, de nekem ilyenkor egyik sem tud, csak néznek. Mondta az edzőm hogy azt várják hogy én köszönjek nekik előre mert én vagyok az újonc.

Nincs a konditermekben illemtan? Nem ismerik? Hol szokás az hogy egy majd 40 éves majd előre köszön a 19 évesnek?


2019. jan. 27. 10:12
1 2
 1/13 kovpet ***** válasza:

"azt várják hogy én köszönjek nekik előre mert én vagyok az újonc"


Azt várhatnák :)

Én vagy 25 éve edzek, de ilyet nem tapasztaltam. Igaz, én nagyobb helyekre járok, ahol annyian vannak, hogy nem köszön mindenki mindenkinek, csak úgy globálisan, plusz ha ismersz valakit.

2019. jan. 27. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Én is csak akkor köszönök amikor belépek a terembe, utána nem szoktam.
2019. jan. 27. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
19%
Te most lenézed a fiatalabbakat? Attól, hogy idősebb vagy, még neked is kölcsönösen tisztelni kellene a másikat, nem többnek gondolni magad, mert volt olyan szerencséd, hogy előbb születtél meg.
2019. jan. 27. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Én 17 évesen ugyanúgy köszönök a korombelinek és a 70eseknek is...
2019. jan. 27. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Nem nézek le senkit. Szívesen köszönnék nekik de amíg elvárják hogy én tegyen meg az első lépést, addig nem törődök velük.

Szituáció: állok az edzőm mellett, beszélgetünk, jön két fiatal srác, köszönnek az edzőnek, lekezelnek vele, odaállnak mellém, de nekem nem köszönnek, rám se néznek. Aztán mondja az edző hogy engem mondanak bunkónak mert nekem kellett volna köszönni és bemutatkozni.

2019. jan. 27. 11:01
 6/13 anonim ***** válasza:
75%

Ki köszön előre?

A férfi köszönti előre a nőt, még ha idősebb is nála

A fiatalabb köszönti előre az idősebbet

A társaságba újonnan érkezett köszönti előre az ott lévőket

A beosztott a magasabb rangút

A köszönést kötelező módon fogadjuk, ennek elutasítása súlyos sértés annak, akitől kaptuk.


A második és a harmadik szabály itt ellentmond egymásnak, de mivel a kor nem érdem hanem csak egy állapot, és te vagy a társaságba újonnan érkező, így összességében azt gondolom hogy te is nyugodtan köszönhetnél előre anélkül, hogy elemezgetni kezdenéd a jelenlévők korát.

2019. jan. 27. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim válasza:
100%

:D

Ez így tényleg gáz.

Én mindig hangosan köszönök, ha belépek a terembe, aztán aki hallja, hallja, ha nem, nem..

Utána már csak ismerőssel.

2019. jan. 27. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
A kondiba picit másabbak az illem szabályok. Mondj még egy olyan helyet ahol tömeg van, de köszönsz mindenkinek, kezet fogsz mindenkivel. Nem voltam így még soha boltba, orvosi váróterembe, étterembe, gyors kajáldába, fagyizóba, bármiféle rendezvényen. Mikor belépsz köszönsz, de nem mész oda mindenkihez. Ha ott az a szokás, hogy a kezdő köszön, akkor szarnak a korodra. Ahova haveromék járnak ott ezzel nem foglalkoznak, ha a legnagyobb koxos állat is megy be a kondiba az is köszön a kezdőnek. Ahány ház annyi szokás. Nem kell ezen háborogni, más illem szabályok vonatkoznak erre.
2019. jan. 27. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 kovpet ***** válasza:

"A társaságba újonnan érkezett köszönti előre az ott lévőket"


Ezt úgy kell érteni, hogy ha valaki megérkezik és belép a terembe vagy az öltözőbe, akkor köszönjön.

De ha valaki odamegy köszönni egy kétfős társasághoz, azaz az edzőhöz és a kérdezőhöz, akkor arra is érthető. Én semmiképp nem érteném úgy, hogy arra is vonatkozik, aki még csak X alkalommal volt ott edzeni és nem 5*X alkalommal.

2019. jan. 27. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
36 vagyok. Ebben a szituban annak illene először köszönni szerintem, aki odalép egy már a helységben ott levőhöz és nem a kornak kellene döntenie. Na meg annak se, hogy ki az újonc (ezt biztosan nem is tudhatja, az is lehet hogy más időpontban jártatok eddig). Ha ők mennek oda és arra várnak, hogy más köszönjön először, akkor lehet hogy puncijuk van? Bár szerintem még a lányok se mennek úgy oda valakikhez, hogy arra várnának köszönjön már valaki...
2019. jan. 27. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!