Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Ha minden másnap megedzem az...

Ha minden másnap megedzem az egész testemet, akkor hány sorozat kell egy-egy gyakorlatnál?

Figyelt kérdés

Tehát ez a felosztás:

Edzés-Pihi-Edzés-Pihi-Edzés-Pihi-Edzés-Pihi-Edzés-Pihi-Edzés-Pihi-Edzés-Pihi


Ez pedig a terv. Szuperszetteket csinálok és egy darab triszettet, hogy gyorsabb legyen az edzés.

Így néz ki a terv:


1. Szuperszett:

Fekvenyomás

Húzódzkodás bicepszre


2. Szuperszett:

Guggolás

Vádli


3. Triszett:

Evezés

Merevlábas felhúzás

Vállvonogatás


4. Szuperszett:

Mellről nyomás

Has


5. Szuperszett:

Felhúzás

Tricepsz



Az lenne a kérdés, hogy egyes gyakorlatokból hány sorozat menjen, ebben az esetben.


2019. febr. 3. 18:27
 1/9 anonim ***** válasza:
ICF 5*5. Nem értem minek találsz ki magadnak..ez az egész rossz úgy ahogy van. Hozzáértő emberek találják ki az edzésterveket...ezerszer jobban jársz ha egy már bevált tervet követsz mint az ICF.
2019. febr. 3. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Ez így tényleg nem jó. Ha minden nap csinálsz 2 fajta felhúzást, guggolást, fekvenyomást, mellről nyomást, garantáltan szétcse_ed a térded, derekad, könyököd, vállad, csuklód, mindened rövid idő alatt.

Legyen legalább 2 de inkább 3 fajta edzésnapod.

A nap guggolás, fekvenyomás kézi súllyal, húzódzkodás, mellről nyomás, egykezes bicepsz, padlóról nyomás.

B nap felhúzás, ferde nyomás, szűk evezés gépen, oldalemelés, karhajlítás rúddal, tolódzkodás.

C nap lábtolás, fekvenyomás, döntött t. evezés, fej fölé nyomás egy kezessel, kalapács bicepsz, csigán letolás (tricepsz).

Valami hasonló felosztás, az úgy nem megy hogy minden nap csinálod az összes alap gyakorlatot. A láb, mell, hát gyakorlatok 4, a többi sorozatal. Egyik edzés végén 4 sor has, másik végén 4 sor vádli.

2019. febr. 3. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

*a többi 3 sorozattal

Lemaradt a szám.

2019. febr. 3. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

[link]

Hát nem tudom, nem néz ki rosszul a csávó. És tőle vettem a tervet, csak kicsit alakítottam rajta. Tettem bele felhúzást, vállvonogatást és merevlábas felhúzást, plusz vádlit.

2019. febr. 3. 20:38
 5/9 anonim ***** válasza:

Csak átfutottam az oldalt, pár dolgon megrragadt a szemem. Én is hasonló tömeg-zsír arányt szoktam tartani nyáron, bár neki jobb a genetikája: nincs nagy segge meg széles (szélesebb mint nekem) a vállöve. Én sem szoktam hasazni, nem csinálok oldalemelést, a JÓ húzódzkodásnál a mell is bedurran, az invertált evezés valóban nagyon jó gyakorlat, én is végig szuperszettben nyomom az egész testes edzést. TOvábbá a döntött pados bicepsz gyakok is jók, ülve és hasalva is. Egyik srác is úgy csinálja a lábedzését a teremben ahol tavaly "felnőttem", hogy egylábas guggolással előfáraszt, utána rúddal. Így 200 helyett "csak" 120-140-el guggolgat.

Végig korrekt dolgokat ír a natural edzésről. Viszont az ezüst nyolcasban én nem látok olyat, amit te leírtál. Nincs egy napon felhúzás, guggolás, fekvenyomás. Szerintem nincs az az ember aki ezt amit leírtál, még ha csak 2-3 sorral is nyomja végig, naturalban 1 napos pihenőkkel folyamatosan képes csinálni. Persze lehet én vagyok a gyenge, nekem egy guggolás után kell 3-4 nap mire utána újra tudok guggolni vagy felhúzni. Felhúzás, fekvenyomás dettó.

2019. febr. 3. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Most nézem hogy a két felhúzást te tetted bele. CSináld úgy ezt az edzéstervet ahogy eredetileg van, csak egyik napon guggolás helyett felhúzol. Csak normál felhúzás, merev lábas külön nem kell. Vállvonogatás sem kell, ha felhúzol jön a csuklya is. Továbbá fekvenyomás helyett tegyél bele kézi súlyzós nyomást az egyik napra. Úgy talán kivitelezhető, bár inkább 2 napot pihennék 2 edzés között még így is. Első sorban az ízületeid épsége érdekében, másod sorban a fejlődés érdekében.

Még azt is megemlítem, hogy odaírta a srác a cikkbe, hogy ez egy erősen haladó edzésterv. Neked van már benne ekkora rutinod? Gondolok itt arra (abszolút nem rosszindulatból), hogy ha ilyen edzéstervet írtál magadnak, nem nagyon lehet tisztában azzal, hogy egy normálisan kivitelezett felhúzás vagy guggolás mekkora terhelést ad nem csak az ízületeidnek, hanem az egész testednek. Milyen súllyal dolgozol az alap gyakorlatokban ha szabad kérdezni?

2019. febr. 3. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Értem. Igazából kicsit átalakítottam, most ilyen lett a tervem. Lehet soknak tűnik ez a sok alapgyakorlat egy edzésen, de én bírom őket, még ha meg is halok az edzés végére.


Guggolás 3x 5-8

Felhúzás 1x5

Fekvenyomás 3x 5-8

Evezés 3x 5-8

Mellről nyomás 3x 5-8

Húzódzkodás 3xbukásig

Bicepsz 2x8

Tricepsz 2x8

Vádli 3x8


Ez a terv, ezt csinálom minden másnap.

Ahol azt látjátok, hogy pl. 3x 5-8, ott az 5-8 azt jelenti, hogy olyan súlyt választok amibe legalább 5 ismétlés belemegy, de 8 még nem és az a cél, hogy elérjem vele a 8 ismétlést. Ha ez sikerült, akkor növelek a súlyon 2,5kg-ot.

A hasat pedig heti 3x edzem, kicsit több gyakorlattal (plank, lábemelés, hasprés oldalra)

2019. febr. 3. 21:29
 8/9 A kérdező kommentje:

#6, igen, már több éve edzek, de még mindig kezdő az erőszintem.


Most ilyen:

Guggolás: 95kg - 5 ismétlés

Fekvenyomás: 75kg - 5 ismétlés

Felhúzás: 130kg - 5 ismétlés

Mellről nyomás: 45kg - 5 ismétlés

Evezés: 70kg - 5 ismétlés

2019. febr. 3. 21:31
 9/9 anonim ***** válasza:
Amit leírtam korábban az egy napon végzett alapgyakokkal kapcsolatban továbbra is tartom. De ahogy érzed. Ezek már nem kezdő súlyok, de nem indokolt egy ilyen kemény edzésterv. Ugyan akkor nem is olyan nagy súlyok, hogy beleszakadj. Csináld ahogy jónak látod, majd meglátod mire mész vele. Ilyen 150-200 körüli guggolással, felhúzással, 120-150 közötti széria nyomásnál semmiképp sem ajánlok ilyesmi edzés. Így sem, de ha szabályosan csinálod ez még nem fog ártani.
2019. febr. 3. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!