Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Húzodzkodás. Gyenge lennék?

Húzodzkodás. Gyenge lennék?

Figyelt kérdés
Sose elégedtem meg a hát edzéseimmel mert valahogy sose éreztem azt hogy igazán meg dolgoznám a hátamat mióta sajáttestsúlyal edzek. Egybe ment már 16-is. Az edzés tervem húzodzkodások variációjából áll. 1 vagy 1,5 perces szüneteket tartok mind a gyakorlatok és a körök között is. Valaki valami tipp / módszer vagy edzegessek aztán majd megerősödök . Igazából a gondom az ha körökbe vannak a húzodzkodások elfáradok és a végére az alap számaimat se tudom elérni. Pl.: Szélesen fogom a rudat és akkor egyszer jobb kézhez utána bal kézhez húzok ebből 4-et szoktam csinálni a végére már csak 2 megy azaz 2-2 mindkét kézzel.

2019. febr. 4. 20:31
 1/6 anonim ***** válasza:

Nekem is van hasonló problémám húzódzkodásnál. Egyben 18 ment (Legyen 15 szép, formával, lassan), szóval nálad sem hiszem, hogy az erő hiánya lenne a baj. Nekem az vállt be, hogy többet pihenek sorozat közben (2-2,5 perc). Valamint én is csinálok több variációt húzódzkodásból, ezért úgy csinálom, hogy pl.? 3*x széles húzódzkodás, aztán 3*x homorítás, majd 3*x alsó fogású...stb, azaz a variációk között csinálok valami más, kevésbé megerőltető gyakorlatot is.

Valamint ha nem megy már az utolsó ismétlésszám a sorozatban, akkor szoktam úgy, hogy ameddig tudom felhúzom magam, viszont amikor már nem megy (általában a felénél áll meg a 3. sorozat utolsó ismétlése), akkor felrúgom magam és lassan engedem le a negatívot. Csak számít ez is, hogy a negatív legalább megvan.

Kicsit zavaros lett, de remélem azért érted, hogy mit akarok mondani. :)

2019. febr. 4. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Csináld plusz súllyal, és csak max 12-ig. Mondjuk 4x12 széles húzódzkodás tetszőleges plusz súllyal, majd ugyan ez vállszéles fogással. Idővel a test hozzászokik a nagyobb terheléshez, és így a sima testsúlyos húzódzkodásból is többet tudsz majd csinálni.
2019. febr. 4. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Nekem a húzódzkodás mellett az invertált evezés hozott sokat.


[link]

2019. febr. 4. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
4x12 képtelen vagyok megcsinálni. 5-6 max 7 et szoktam egy sorba csinálni. És ugye a végére 3. 4. körnél megy úgy 3-4db . Amikor súlyzóval edzettem az első feladat a húzódzkodás volt ott az alap 8 as ismétlés ment mind a 4 körben. Viszont most csak sajáttestsúlyos edzést végezve és csak húzodzkodást nem bírom olyan jól. Ezen szeretnék javítani. Volt amikor egy sorba csináltam a húzodzkodást a súlyzós edzések előtt akkor általában így ment elsőre 10db másodszorra 7-8 harmadjára 5-6 a negyed sorban pedig 4-5-6db szokott menni. Más ugye ha körbe csinálom és más ha egyszerre lenyomom a 4x sorozatot.
2019. febr. 4. 21:27
 5/6 anonim ***** válasza:

+1 az invertált evezés mellett, ha otthon nem tudod a rudat olyan magasságba elhelyezni, jó a trx kötél is

én is azt használom, én is azt használom jó kiegészítő gyakorlatokat lehet vele csinálni

2019. febr. 5. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Én is elég gyorsan lefáradok, szélesfogásúból megy első körben 12 szabályosnak nevezhető, aztán már csak 10, 8, 6, 5, pedig jó lenne egy 5*10 záros időn belül, de esélytelen, nem igazán fejlődik a dolog. Mondjuk azzal ámítom magamat, hogy a múlt évben felment a súlyom 73-ról 85 kilóra, szóval ha magamhoz képest nem is, abszolút értelemben elvileg erősödhettem valamennyit, csak nem tudom, ez jelentős vagy jelentéktelen.
2019. febr. 6. 02:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!