Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Mit gondoltok erről az edzéste...

Mit gondoltok erről az edzéstervről, megfelelő lenne?

Figyelt kérdés

Igazából ez még nem egy edzésterv, mivel nincsenek ismétlés számok, sorozatszámok (de valószínűleg 2-3 sorozat fog menni mindenből 5-8 ismétléssel).

Ez csak egy gyakorlatvariáció amit csinálnék egy héten 3-4x.


Így néz ki:


• High bar guggolás

• Konvencionális felhúzás

• Fekvenyomás

• Döntött törzsű evezés

• Mellről nyomás állva

• Húzódzkodás (chin up)

• Tolódzkodás (szűken)

• Vádli állva

• Has (Plank, Lábemelés, Hasprés oldalra)


Ha le kéne írni hogy melyik izomcsoportra mik mennek, akkor valahogy így nézne ki:


Mell: Fekvenyomás

Váll: Mellről nyomás + Evezés(=hátsó váll)

Bicepsz: Chin up + Evezés

Tricepsz: Tolódzkodás + Nyomó gyakorlatok (Fekvenyomás + Mellről nyomás)

Alkar: Evezés + Húzódzkodás + Felhúzás (+ felhúzásnál a sorozat végén mindig megtartom a rudat addig ameddig csak bírom)

Has: Plank + Lábemelés + Hasprés oldalra + Alapgyakorlatok(= stabilizálás)

Comb, fenék: Guggolás

Vádli: Vádli állva

Hát: Evezés + Felhúzás + Húzódzkodás


Igazából ami kimarad az az oldalsó váll(= oldalemelés), combhajlító(= merevlábas felhúzás), a nyak, a csuklya(= vállvonogatás és az izolációs gyakorlatok.


Ti mit gondoltok erről a tervről, nem kevés? Nem kellenek a fentebb említett kimaradt gyakorlatok, esetleg pár izolációs gyakorlat?


Köszönöm előre annak aki normálisan válaszol a kérdésre.



2019. febr. 15. 17:58
 1/2 anonim ***** válasza:
Azért egy szűk nyomást/ koponyatörőt tricepszre + egy rudas karhajlítást beletehetnél.Egyébként bőven elég!
2019. febr. 15. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Erőhöz talán sok az elején (vesd össze: Starting Strength), esztétikához meg lehetne több is, ahogy mondod.


Ha azért eddzel, hogy jól nézzél ki -- ami megjegyezném, szerintem nem lenézendő, sokkal inkább nevetséges azok tábora, akik vallásosan ragaszkodnak az erőemelő gyakorlatokhoz, miközben nem erőemelők (értsd, versenyzők), nem is szeretik ezeket a gyakorlatokat, és igazából csak jól akarnak kinézni --, akkor szerintem a bicepsz-tricepsz izoláció elengedhetetlen, például.


A vádli javarészt annyira genetikafüggő, hogy ha nekem szar vádlim lenne (de nincsen mert évekig dagadt voltam, és megedződött), valószínűleg akkor sem edzeném. Véleményem szerint időpocsékolás, és ha egyáltalán lehet rá edzeni, akkor is messze nem éri meg a befektetett időt az a minimális növekedés (kivétel mondjuk, ha versenyezni akarsz, nyilván).


Szerintem(!) ha "csak" jól akarsz kinézni amatőr szinten, akkor a legjobb, ha a tipikus és mélységesen szidott terempatkány edzéstervet támogatod meg egy kis értelmes és használható tudománnyal. Ilyen mondjuk a teljes test edzés heti háromszor (vagy egyéb értelmes felosztások), meg egyéb alap információk, amik már minden angol nyelvű médiumon elérhetők.


Szóval, mivel engem személy szerint marhára nem érdekel az erőemelés (a múltban guggolás- és felhúzásßuzi voltam én is), így nem csinálom azokat a gyakorlatokat, amiket nem szeretek. Helyette élvezem az edzést, és nem töröm ketté a gerincem mondjuk az ezer ponton elbäszható guggolással (különösen hogy a lehető legszarabb felépítésem van hozzá). Mivel a kinézet számít, így a tipikus mell-kar izolációk sosem maradnak el, sem mondjuk a váll meg a hát/csuklya.


Szóval módosított, kicsit értelmesebb-tudományosabb "bro" edzésterv/gyakorlatok a legcélravezetőbbek, szerény véleményem szerint. A tudományos kutatásokból nem a szőszálhasógató ßuziskodásokkal kell foglalkozni, meg az 1-2%-kal jobb eredményeken (főleg ha meg sem éri a fáradtságot), hanem elsősorban az alapok betartásán -- szintén egy tanács, ami nekem sokat segített.


Egyébiránt, a mellről nyomás edzi a teljes vállat (meg a mell felsőbb részét), a tolódzkodás is edzi a mellet, illetve a fekvenyomás is edzi a váll elülső részét.

2019. febr. 15. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!