Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Miért jobb heti 2x megtornázta...

Miért jobb heti 2x megtornáztatni az izmot kevesebb gyakorlattal, mint 1x de többel?

Figyelt kérdés
Jelenleg úgy eddzek, hogy heti 3x, és minden izomcsoportot heti 1x mozgatok meg.. Nagy izmokra 4-5 gyakorlat, kicsikre 3-4 gyakorlat... De mindenhol azt olvasom, hogy jobb a heti 3x teljes test, vagy 2x felsőtest, 2x alsótest... De kevesebb gyakorlattal. Működik ez? Kevesebbet többször, mint egyszer sokat? Bocs ha hülye kérdés, de kiváncsi vagyok :)

2019. febr. 25. 12:26
 1/2 anonim ***** válasza:

Én már edzettem heti 3/izmot is, heti 2/izmot is, most meg épp heti 1 edzés/izmot tolom.

Mindegyikkel szépen lehet fejlődni.

Azt használd, amelyik a legjobban tetszik, de váltogathatod is őket.

2019. febr. 25. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Naturalban a kevesebb tobbszor jobban mukodik. Ha csinalsz mondjuk hatra egy 15-20 sorozatos edzest hetfon, az szerdara de legkesobb csutortokre regeneralodik. Ha varsz vele hetfoig, akkor 3 napot hagysz ki egy heten az erdemi regeneracioval. Egy evben az mar 150+nap. Viszont ha csinalsz egy 4-5 soros hatedzest hetfon, az szerdara regeneralodik. Ha szerdan edzel megint, majd penteken megint, akkor a regeneraciod folyamatos, azaz egy evet tekintve drasztikusan megnovelted a feherjeszintezis idejet. Nem beszelve arrol, hogy nem kell szamolnod az izomfaradassal. A 10-15. sorozatban evidens hogy nem tudsz max. sullyal dolgozni. Viszont ha van 5 soronkent 1-2 nap piheno, ez nem jatszik, azaz egysegnyi ido alatt (1 het, honap vagy ev) kb

1,5* akkora sulyt mozgatsz meg. Tobb szempontbol is jobb a tobbszor keveset.

Viszont hozzatennem az edzesmultat es minoseget. Szerintem kezdokent nincs olyan hatekony gyakorlatvegrehajtas, amivel 5 sorozat elegendo. De halado szinten mindenkeppen erdemes kiprobalni.

2019. febr. 25. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!