Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Nektek mi a véleményetek a...

Nektek mi a véleményetek a testépítésről, szerintetek kinek érdemes belevágnia?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Nektek mi a véleményetek a testépítésről, szerintetek kinek érdemes belevágnia?

A fiúk, férfiak nagyon nagy része azért jár konditerembe, hogy jobb fizikumot érjen el.(Ugyebár ez lenne a lényege.)

Viszont ennek a jobb fizikumnak elég komoly ára van.

Első sorban nem az anyagiakra gondolok, mert azért vannak viszonylag olcsóbb testépítő étrendek, és valószínűleg a fehérje por, kondi bérlet árától sem fog senki csődbe menni, de az tény, hogy ez is extra kiadással jár. Aztán ott van a minimum heti 3 edzés. Indulástól érkezésig számolhatunk 2 órát egy edzésre, és akkor is menni kell a fejlődés érdekében, ha éppen nincs kedvünk, vagy időnk rá. Olyan gyakorlatokat is meg kell csinálni, amit nem szívesen csinálunk, nehezünkre esik.

Hogyha valakinek nincs sok pénze, vagy nem szám rá sok pénzt, akkor elég egyhangú, unalmas tud lenni a testépítő étrend. Elég komoly kitartás kell az étrend tartásához is.

Hogyha valakinek sikerül megcsinálnia rendesen a heti 3 edzést, mellette minden nap figyel a táplálkozásra, és alszik napi kb. 7-9 órát, akkor össze jöhet úgy havi +0.5kg izom(ami persze pár hónap után elkezd csökkenni). Nos, hogyha valakiben van annyi kitartás, hogy ezt mondjuk 1 évig csinálja, akkor még látszódni is fog rajta, hogy igen, ő "gyúrni" jár. Eltelik még egy év, emberünk továbbra is kitartóan csinálja, bár már nem olyan mértékben fejlődik, mint eleinte. És, akkor így két év után, az egyik kemény edzésen ránéz az egyik poszterre a konditerembe, és akkor belegondol, hogy bár két éve keményen edz, táplálkozik, még mindig közel nincs olyan fizikuma, mint a poszteren lévő emberkének. Hát igen, a szteroidról van szó. Ez is szerintem egy komoly probléma. Az ilyen konditermekben lévő poszterek, képek, na meg versenyeken, szinte, csak olyan testépítőket látni, akik szteroidot használnak. Hiába csinálja valaki keményen akár több éven keresztül a testépítést, olyan ember feletti fizikuma sosem lesz, mint egy szteroid használónak. Persze, lehet szteroidot használni, de tisztában kell lenni a számos mellékhatással, és jól át kell gondolni, hogy megéri-e a kockázatot. Ha, csak valaki nem valami komoly versenyre készül, nem hinném, hogy az ideiglenes jobb fizikum miatt, megérné az egészséget kockáztatni.

Viszont akkor már felmerül a kérdés, hogy megéri-e egyáltalán a plusz költségeket, mínusz időt, kemény edzéseket, szigorú, egyhangú étrendet az, hogy egy kicsit jobban nézzünk ki, ezáltal kicsit nagyobb egónk, önbizalmunk legyen, és esetleg kicsit nagyobb tekintélyünk legyen más emberek szemében.

Tényleg hozzátesz annyit az életünkhöz ez, hogy megérje a sok lemondást?

Ti mit gondoltok erről?


2019. febr. 27. 16:35
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Szóval, ha valaki belevág a testépítésbe, akkor számolnia kell azzal, hogy ez mennyi lemondással jár(minmum heti 3x kemény edzés, egyhangú étrend, semmi cigi, pia, napi 7-9 óra alvás), és, hogy ennek ellenére sem fog olyan fizikumot elérni (szteroid nélkül), amit a posztereken, interneten lát. Illetve úgy lenne értelme ezt elkezdeni, ha valaki úgy áll hozzá, hogy akkor ezt most keményen csinálom jó pár évig(amíg szeretném, hogy jobb fizikumom legyen, mivel, ha valaki abbahagyja idővel szinte ugyanolyan fizikuma lesz, mint előtte volt.)
2019. febr. 27. 16:43
 2/14 anonim ***** válasza:
48%

Szerintem nem éri meg már bánom hogy belevagtam.


Olyan vagyok mint egy Nagy csecsemo folyamatosan ennem kell meg aludni.


Hát nem jobb akkor enni mikor kívánod a kaját?

2019. febr. 27. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy végre egy értelmes kérdés!
2019. febr. 27. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Köszi, és félre ne értsetek, semmi bajom a testépítéssel, tényleg komoly munka, kitartással, önfegyelemmel jár eredményeket elérni, csak az a kérdés, hogy megéri-e a belefektetett időt, pénzt, energiát.
2019. febr. 27. 17:00
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Nem, teljesen korrekt a kérdésed.


És le is írom, hogy mit gondolok, mert mobilról voltam.


Elég undorító egy sport a testépítés, ha durván is hangzik.


Az egész életed részévé válik, beleölsz rengeteg időt, pénzt, energiát. Eddig nincs gond, de:


Folyamatosan a kaján kell kattognod, hogy minden patent legyen, minden órában. Visszasírom az időt, amikor azt ettem, amit akartam, akkor amikor kedvem volt. És mostanában már be is vezettem, hogy főleg inkább azt eszek, amit szeretek és nem tömködök magamba semmit! A tököm ki van a zabbal, rizzsel, csirkével stb.


Nézz meg egy focistát, milyen étrendje van? Még a legnagyobbak is ilyen zöld leveseket meg nem tudom miket esznek egésznap aztan ennyi...


Az eredmény meg nincs összhangban azzal, hogy olyan életet élsz, mint egy robot. Szinte minden fizikum, amire felfigyelünk az utcán koxos. Mert a g*ci genetika kifog mindenen, és hiába adod bele a lelked, alig kapsz vissza valami értekelhetőt.


Piana mondta egyik videójában, hogy amikor kocsikázott, éppen egy négert látott, aki kaja után kutagodott a szemetesbe, de a néger az full izom volt... Hát erről ennyit.


Na meg ott a szteroid használat. Mondd meg nekem, melyik sportoknál használnak hobbi szinten szteroidokat? Foci, kosárlabda, tenisz? Kb. sehol. Testépítésben már kb. 1,5-2 év után hozzányúlnak az egyének, mert nincs normális eredmény! Persze rá lehet fogni, hogy nem eszik eleget az illető, vagy valamit szarul csinál, általában ez a válasz... Lassan alapkiegészítővé válik a szuri.


Komolyabban max annak éri meg ezzel foglalkozni, aki CSODAgenetikával rendelkezik. Szóval nem sovány, nem kövér, edzés nélkül is jó a teste. Már pár súlyemeléstől el kezd izmosodni, minden a helyén van...


Hobbiszinten meg minek komolyan venni? Legjobb talán kiegészítő-sportnak, ha valaki küzdősportol, vagy valami más sportot űz, és kell némi erőnlét.


Ha kicsit egészségesebben eszel, akkor megérte. Pl bevezetted a zöldségeket, vagy megeszel egy tál zabot, valamit tettél az egészségedért.


De amikor jön a görcs, hogy nincs eredmény, aztán jön a szuri, na ott mondom, hogy undorító az egész, nem ér meg ennyit!

2019. febr. 27. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Én alapból csapatsportot űzök, így csak kiegészítésképp csinálom otthon,hogy kicsit erősebb,sportosabb legyek. Sose ért meg nekem annyit,hogy vegyek havi bérleteket, hiába járt minden ismerősöm terembe. Nagyon drága éves szinten a bérlet + a porok. Ami nyilván nem szükséges ha rendesen kajálsz, de az összes ismerősöm nyomta és elég nagy összeget emésztett fel így a dolog. A gond az a testépítésbe,hogy ők is abbahagytak azóta egyetem, munka stb miatt és pár hónap alatt úgy összeestek,hogy kb meg se mondaná róluk az ember,hogy valaha kondiztak. Ez kb olyan mintha a beleölt pénzt fogták volna és elégetik... Ez okból kifolyólag én összeszedtem szinte mindent amire hobbi szinten szükség van, így otthon rendeztem be egy kis termet.(mindent tök olcsón használtan vettem, így drágábban tudnám eladni ha úgy döntök egyszer) Ha unatkozom vagy rossz idő van akkor fogom magam és tudok mozogni egy jót. Ráadásul így nem úszik el a pénzem ha abbahagyom valami oknál fogva + így nem is lesz lelkiismeret furdalása az embernek ha nem eszik normálisan, edz elég keményen. Az kéne még,hogy azon kattogjon az agyam egész nap,hogy nem ettem eleget..ezer más fontosabb dolog van az életben. Arányaiban a befektetett munka és az eredmény naturálban egyáltalán nincs szinkronban, ezért se érdemes olyan komolyan venni. Szerintem nem tesz hozzá annyit az élethez,ami megérné ezt a sok lemondást...
2019. febr. 27. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat. Annak ellenére, hogy abból amit írtam, az jöhet le, hogy nem érdemes a testépítéssel foglalkozni(pedig, csak a tényeket próbáltam leírni), szívesen olvasnék olyan választ is, aki szerint igenis, ennek ellenére megéri a testépítés.

Például, ha valaki alapvetően nem sportol semmit, és ideje is van rá(nincs fontosabb dolga), lehet megéri neki elkezdeni. Hogyha valakinek nagyon monoton az élete, lehet feldobja, egy kis rendszert visz bele a testépítés, és ezáltal célja is lesz. Mondjuk ezzel, csak az lehet a probléma, hogy elég komoly motiváció kell ahhoz, hogy az ember ténylegesen hosszútávon keresztül kitartson mellette. (valószínűleg az nem lesz elég motiváció, hogy izmosabb szeretnék lenni) Pedig ennek kéne lennie a fő motivációnak elméletileg. Persze még jöhet ide az egészségesebb táplálkozás, életmód, önfegyelem, stb. Viszont akinek ezek az elsődleges céljai, ehhez a testépítés, csak az egyik lehetőség a sok közül.

2019. febr. 27. 18:50
 8/14 anonim ***** válasza:
Szerintem a testépítés egy monoton sport ,szóval ebből a szempontból pont nem a legjobb megoldás.
2019. febr. 27. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Ha nem szereted ne csináld... Én heti 4x megyek, de imádom és nem csak az eredményt én ténylegesen szeretek gugolni, deadliftelni stb... meg kb minden izolációs gyakorlatot.


Én jól érzem magamat és kicsit sem érzem tehernek hogy "na már megint a konditerembe kell mennem".


Kőkemény diétát meg nem követek, mert "hobbi testépítő" vagyok :D soha sem akarok versenyezni. Egészségesen étkezem és ennyi...


Plusz amúgy mérnökinformatikusnak tanulok. Ez nekem nem egy életstílus... Mégis az eredmények ehez képest olyan szintűek, hogy egy ketegóriában sem lehet említeni azokkal akik nem sportolnak.


Meg a másik, hogy eddig rettenetes voltam a lányoknál :D most meg kb minden héten más lánnyal találkozok tinderről.


Teljesen más megjelenésem van, plusz jobban érzem magamat a testemben.


Ez csak az tudja igazán, aki valaha kövér volt. Egyátalán nem hiányzik az amikor nem tudok lesétálni 2kmnél többet, mert a csombjaim olyan szinten összedörzsölődnek, hogy a bőr elkezd lejönni :D

2019. febr. 27. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Jo a kerdes.

Eloszor felmerul bennem egy olyan kerdes, hogy naturalban mit ertunk testepites alatt. Azert merult fel, mert relative rovid ido alatt (4-6 ev) el tudod erni a sajat hataraidat. Mi a cel? Az, hogy ezt a hatart (99-100%) egyszer elerd az eletedben, vagy egy relative jo format (80-90%) folyamatosan fenntartani?


Magambol kiindulva, (20-as eveim elso feleben egy ~90%-os format elertem) addig amig nincs meg a cel, fiatalon mikor meg keves a pioritas es azok kozul elso helyeken van a sport, be lehet epiteni a napi/heti rendedbe. Legalabbis en nem ereztem megterhelonek a heti 4 sulyzos edzest, jo idoben a heti 3-4 kardiot es egy sajat sulyos edzest a kondin felul. Kifejezetten jol esett. Ugyan ugy jol etkezni is kifejezetten jo volt. Onnantol kezdve, hogy megtudod mire kepes a tested, mar nem olyan erdekes a dolog. De addig amig "uton vagy" motivalt vagy. Mar ha valoban elhataroztad, hogy ezt komolyan akarod csinalni.

A masodik eset joval kemenyebb dolog. Nem tudok hatart huzni ott, hogy ki az akinek az eletkorulmenyei (parkapcsolattol, csaladtol kezdve, munkan, egeszsegugyi allapoton at az anyagiakig) megengedig azt hogy, 20-tol akar 50 eves koraig is toppon legyen, es ki az aki annyival tobbet beletesz 20-30 even at, hogy ezt meg tudja valositani. Mindenhogy nehez, de annyi pluszt en nem tudok elkepzelni. Persze valoszinuleg ez kulonbozteti meg egy atlag embertol azokat, akik evtizedekig nyomjak naturalban megallas nelkul. Tisztelet nekik.

2019. febr. 27. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!