Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Hogy tudnám csökkenteni az...

Hogy tudnám csökkenteni az edzések számát és idejét, hogy közben a minősége, hatása megmaradjon?

Figyelt kérdés

Push-Pull-Leg edzést végzek, heti 6 alkalommal járok edzeni. Egy edzés kb. 11-12 gyakorlatból áll és 36-37 sorozatból. Körülbelül 2 óra alatt tudok le egy edzést, ha nem számoljuk bele a bemelegítést és a nyújtást.

Sajnos nekem ez heti 6 alkalommal kivitelezhetetlen, túl sok.

Hogy tudnám csökkenteni az edzések számát, hogy közben a hatékonyság megmaradjon? A kevesebb napra osztás, pl. felső-alsó test nap nem megoldás, mivel akkor lehet hogy kevesebb napot kell edzeni, de akkor abba a kevesebb napba kell belesűríteni azt amit eddig végeztem, ergo még hosszabb lesz az edzés.


2019. márc. 4. 19:45
 1/9 anonim ***** válasza:

Ez így nem jó.

Hogy néz ki egy nyomó, egy húzó vagy egy láb edzésed?

Az egész testes, 2 fele osztott és az általad említett módon osztott edzést is hasonlóan építjük fel, mint az izomcsoportos edzést. Az egy héten megcsinált sorozatok száma kb. ugyan az.

Egy nyomó edzés mondjuk 4 sor fekvenyomás, 3 sor ferde nyomás, 3 sor fel fölé nyomás, 3 sor tolódzkodás, 3 sor csigán letolásból áll. Húzó edzés pedig 3-4 sor felhúzás, 3 sor evezés, 3 sor húzódzkodás, 3 sor oldalemelés, 4 sor karhajlítás. Lábdzés pedig 4-5 sor guggolás, 3-4 sor kitörés, 2-3 sor merev lábas felhúzás vagy lábhajlítás gépen, végén 4 sor álló vagy ülő vádli.

Nagyon sok sorozatot csinálsz. Teljesen fölösleges, több szempontból is. Amiket írtam edésnapok csak egy hirtelen példa, érdemes nyomásból és húzsból is A és B napot tartani. Én pl. még a felhúzást is kiszedtem egy külön napra, láb napon pedig csak 7-8 munkasorozat guggolás.

Nagyon sokan beleesnek abba a hibába, hogy a 7 napot kőbe vésett szablynak tekintik, mint időintervallumot. Holott testépítő edzés szempontjából sehogy sem jön ki 7 nap alatt az osztás, sem izomcsoportos, sem egész testes, sem push-pull-leg, sem 2 fele osztott edzésnél. Nem kötelező hatszor edzeni egy héten. Megcsinálsz egy nyomást hétfőn, egy húzást kedden, utána pihensz 1-2 napot. Felhúzás másnapján úgy sem tudsz normálisan guggolni, ha mégis, nem elég kemény a felhúzásod. Lábazás után megint tartasz egy nap pihenőt, és csak szombaton csinálod a következő nyomó napot, vasárnap húzol, hétfő-kedden pihensz. Lábnap szerdán, és így tovább. Lehet hogy nincs is gond az edzésterveddel, csak nem tartasz elég pihenőnapot. Így nyiván sok.

2019. márc. 4. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Ma például láb volt.

Így nézett ki az edzés:


Guggolás 5x5

Combfeszítő 4x10

Merevlábas felhúzás 4x6

Combhajlító 3x10

Csípőemelés 4x8

Vádli állva kézivel 3x6

Vádli ülve 3x10

Hasprés felemelt lábbal és karokkal, súllyal nehezítve 3x8

Súllyal oldalra dőlés (obliques-re, magyarul nem tudom a nevét) 3x6

Lábemelés súllyal nehezítve 3x10

Plank 2x30mp

Hasbehúzás (vákuum) 2x30


Jeff Nippard által állítottam össze a tervet, tudományos cikk által szokta alátámasztani amit mond, meg nem is néz ki rosszul. Pl. elmondja a videóiban, hogy miért kell a combfeszítőre, meg a hajlítóra is több gyakorlat, meg hogy a vádlira kell egy ülő változat és egy álló, stbb.. Tehát ezek alapján állítottam össze, viszont így egy edzés után túl soknak érzem, hogy ezt csináljam heti 6 alkalommal.

2019. márc. 4. 20:20
 3/9 anonim ***** válasza:

Az eredményekért meg KELL küzdeni! Egyáltalán nem sok az a heti 6x2 óra edzés, ha kellően elkötelezett vagy.


El kell dönteni, hogy mit akarsz elérni! Ha neked ez nem fér bele akkor lehet ez nem a te sportod...

2019. márc. 4. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
5-kor érek haza, kaját kell csinálnom, ennem kell. Már kb. 6 óra van, neki állok edzeni, bemelegítést és a nyújtást is beleszámoljuk, akkor simán van 2,5-3 óra. Most akkor tartunk fél 9-nél. Ennem is kell még, el kell menni tusolni, fogat mosni, stbb.., már 9 óra van. És még nem tanultam semmit, nem beszéltem senkivel, nem történt semmi, csak edzettem. és hozzáteszem azt hogy nem lehetek fent éjfélig, mert másnap reggel 5-kor kelek és inkább kialszom magam, minthogy éjfélig fent legyek. Sajnos nekem ez nem éri meg, inkább fektetnék nagyobb energiát a tanulásra, mivel szeretnék tovább tanulni és hát ugye ebből fogok megélni, nem pedig az edzésből. Ezért is akarom lerövidíteni..
2019. márc. 4. 21:36
 5/9 anonim ***** válasza:
Eddzél 3 napon, vagy 4. Teljesen felesleges a 6 nap
2019. márc. 4. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
#1 jól leírta,csináld úgy! Forgóban 3-4 napra is el lehet osztani a PPL tervet is.
2019. márc. 4. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Ez rohadt sok sorozat, ha kioffolod a felesleges gyakorlatokat, (pl feszítő, hajlító), akkor leegyszerűsödik a terv.
2019. márc. 5. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Ezt az edzesnapot en igy modositanam:

4 sor guggolas, 3 sor merevlab, 3 sor kitores, 4 sor allo vadli, 3-4 sor labemeles es kesz. Kovetkezo labnapon pedig 4 sor guggolas, 3 sor labtolas, 3 sor labhajlito, 4 sor ulo vadli, 3-4 sor felules.

Nagyon sok a folosleg, nincs az az Isten, hogy egy normalis guggolas utan meg tudsz ennyi gyakorlatot normalisan kivitelezni. Sot en pl. hasazni nem is szoktam, onmagaban eleg ra a guggolas meg felhuzas ha normalisan csinalod.

2019. márc. 5. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Szerintem túl sokat pihensz a sorozatok között. 1 sorozat az olyan 30 mp, és akkor 35 sorozat az 17.5 perc. Pihensz közöttük 1 percet, akkor az 35 perc pihenő. Ez így kijön egy órából.

Én is csináltam ilyen edzést, mármint ennyi sorozattal és 60-65 perc volt egy edzés + 15-20 perc szobabicikli volt utána.

2019. márc. 5. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!