Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Vékony lányból izmos, fitt?

Vékony lányból izmos, fitt?

Figyelt kérdés

45kg vagyok, 180cm magas 16 éves lány. Nagyon unom már, hogy ennyire nyurga vagyok.

Régebben izmos és formás voltam, de egy betegség miatt lefogytam az izmaim nagy részét, a testzsíromat meg nem is tudta megmérni a gép(anorexia).

Most elég "szálkás" vagyok, de nem duzzadnak ki az izmaim, mint régebben.

Elsősorban izmot szeretnék magamra pakolni a lehető legminimálisabb zsírmennyiséggel, hogy legyen formás fenekem és egy feszes, szép testem.

Már egy jó ideje a netet bújom, hogy hogyan lehet "házilag" izmot pakolni magunkra.. Sajnos edzőterembe nem járhatok és a vesém miatt fehérje porokat sem szedhetek.

Járok táncra heti 3× és még itthon próbálkozok ilyen 40-60 perces tornával minden nap.

Ezeket a tornákon leginkább a lábaimat, a kezem meg a hasam próbálom stimulálni.

A kajámmal is próbálok trükközni pl "torna" előtt kb 2 órával eszek 60g zabpelyhet, utána meg közvetlen még édesburgonyát csirkével vagy pulykával és tojással.

Így sikerülhet valami látványosabbat elérnrm mondjuk 1 hónap alatt? Vagy ehhez sokkal több idő kell?

Esetleg járjak futni is, vagy az ilyen típusú mozgásformát inkább hanyagoljam?

Tudna valaki segíteni aki ért hozzá? Esetleg valaki segítene egy edzéstervet összeállítani? Egyáltalán van értelme annak a "tömegnövelésnek", amit csinálok?



2019. ápr. 9. 19:08
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
1 hónapnál sokkal, de sokkal több idő kell. Nem bántásból írom, de a te testalkatodra nem azt mondanám, hogy nyurga, hanem, hogy élő csontváz. Jó lenne tudni, hogy az egészséged rendben mennyire jött rendbe. Veseproblémát említettél például. Azt javaslom, keress egy értelmesebb orvost, és vele beszéld meg, hogyan tudnád magad építgetni. Én neked nem merek ennél többet mondani.
2019. ápr. 9. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors válaszod!

Tényleg úgy érzem magam, mint egy élő csontváz. Orvossal beszéltünk, járok pszichológushoz is, és emiatt egyre jobban erzem magam.

"Testepítés" miatt nem hinném, hogy a szüleim elvinnének egy szakemberhez, mivel ők leginkább a testsúlyom visszajövetelét erőltetik, de a test kompozícióm szerintem annyira nem érdekli őket.

Megértem, hogy miért nem "mersz" konkrétabb választ adni.

Ha esetleg valaki tudna még segíteni, az kérem írjon, mert nagyon lelkes vagyok és annyira szeretnék változtatni!

2019. ápr. 9. 19:32
 3/7 anonim ***** válasza:
A futás és a kardió mozgás (mint a tánc), csak eszi le rólad az izmot és a zsírt is, főleg ha nem eszel eleget. Ezeket egyelőre ne csináld, neked erősítened kellene (egyelőre súlyok nélkül) később súlyokkal. De semmiképpen se kezdj neki egyedül, orvos, dietetikus és edző kell, mert nagyon vékony vagy, az étrendedet is rendbe kéne tenni.
2019. ápr. 9. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Oszinte leszek...meg varj az edzessel 1-2evet. Ebben az 1-2evben egyel meg mindent amit latsz, ne felj nem fogsz elhizni.
2019. ápr. 10. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Úgy gondolom, hogy ha 180 centihez 45 kg vagy, akkor a gerinc körüli tartóizmaid is nagyon fejletlenek lehetnek. Ezek megerősítése elsősorban nem esztétikai kérdés, hanem tartást adnak a gerincnek, ami az egyenes testtartáshoz szükséges. Ez nem csak esztétika, hanem egészség főleg.

Ezeket a gerinc körüli tartóizmokat kellene először megerősítened. Úszás jó erre és a keringési rendszert, állóképességet is fejleszti. Figyelj arra hogy elegendő fehérjét vigyél be az izomépítéshez és elegendő szénhidrátot a mozgás energiaszükségletének fedezésére. Mivel híznod -- elősorban izmot magadra szedned kellene -- energiatöbbletre van szükséged.

Amikor a törzsizmokat megerősítetted és szert tettél alap állóképességre, folytathatod áétalános erősítéssel. Kezdőként a saját testsúlyos edzéssel sokáig tudsz fejlődni. Callisthenics-re keress az interneten + a Fegyencedzés című könyv hasznos lesz.

A gerinc körüli izmok erősítésére jó még a Pilates, TRX, kettlebell. Akár többet is kipróbálhatsz.

A futás az állóképesség fejlesztésére jó, de figyelj az említett energiatöbbletre, mert zsírégetésre nincs szükséged, nincs is honnan. Az meg nem jó, ha az izmokat építi le a szervezeted, mert pont az izomépítés a célod.

2019. ápr. 10. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!

És milyen gyakran eddzek?

És mennyi cht, fehérjét és zsírt javasoltok számomra egy nap?

2019. ápr. 10. 14:44
 7/7 anonim ***** válasza:
Bár a kalóriabázist inkább fogyózók használják, tudod használni hízásra is (ebben az esetben a "tervezett heti fogyás" mínusz előjellel fog megjelenni). Ugyanúgy beállítod a jelenlegi súlyodat, a célsúlyt, és egy időpontot, amikorra szeretnéd elérni. Ki fogja neked kalkulálni, hogy addig a napig naponta mennyi kalóriát, ezen belül fehérjét, szénhidrátot, zsírt egyél. Szerintem olyan 3000 kcal körül biztosan kell enned, de majd látni fogod, ha kiszámoltad.
2019. ápr. 10. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!