Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Miért van azt hogy minden...

Miért van azt hogy minden hobbi gyúrós/testépítőt az átlag ember csak kótolgatni tud biztos lassan üt, gyere egy szkandert, de vekerdni nemtudsz, építkezésen biztos meghalnál 2 óra alatt stb hozzászólásokat hallok gyakran?

Figyelt kérdés

Velem is volt ilyen szerencsére van box multam mellett mma edzésekre járok így nekem ez nem gond.

De miért van mindig ez? Hogy egy ember aki nem edz csak utálni tudja azt aki izmosabb és nagyobb súlyokkal edz? És hogy olyan elvárásai vannak tőle amihez semmi köze a testépítéshez és súlyzós edzéshez?


2019. ápr. 28. 16:06
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Kisebbségi komplexus. Erőemelést és küzdősportot végzek, sporttársaktól életemben nem hallottam olyanokat hogy "lassú kötött izom" meg hogy a súlyzók "nem adnak funkcionális erőt" vagy "bunyóban nem az izmok számítanak" de edzetlen proliktól, internetes nyomiktól akik egyikhez se értenek, annál inkább.
2019. ápr. 28. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ti küzdősportoltok is szóval más. Egy átlagos erőemelő illetve testépítő valóban nem tud verekedni ha nincs semmilyen képzettsége, de persze az átlagember sem. Az viszont igaz hogy a testépítő vagy erőemelő elverne egy átlagembert már csak az ereje miatt is.

Amúgy jogos a kérdésed.


De nézd azt is hogy sok kondis is nagyképű akik azt hiszik hogy már bunyózni is tudnak rögtön.

2019. ápr. 28. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.


Utolsó igazad van van belőlük bőven.

2019. ápr. 28. 19:48
 4/4 Phyte válasza:
Egy kőműves,(segéd) vagy pl erdészeti munkás is átlagembernek számìt, aki nem izmos hanem edzett, szìvós. Egy gyùròs pali és az előbb emlitett "átlagember" mindenféle küzdősportos rutin nélkül összeverekedik... szerintem nem biztos, hogy az átlagember alul fog maradni. Illetve, ha mindkettő küzdősportol, akkor pedig mindenképp előnyösebb a szikárság, mint az elrettentő alkat(kötött, hamar savasodó fáradékony izomzattal). Nem mindegy hogy valaki kigyúrt vagy edzett. Ez nem azt jelenti, hogy nem lehet összekötni pl a kick box-ot sulyzòs edzessel(megfelelő nyújtás mellett!!!), de szerintem egy saját testsúlyos edzés ötvözete súlyokkal (pl spartan fighter) + sok futás (állóképesség) 1000-szer többet ér!
2019. nov. 2. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!