Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Akinek elszakad részlegesen...

Akinek elszakad részlegesen vagy akár teljesen a bicepsze, az milyen okra vagy okokra vezethető vissza?

Figyelt kérdés
Bemelegítés hiánya? Nyújtás hiánya? Vagy elég egy rossz mozdulat? Tehát tegyük fel, hogy én minden kar edzés után lenyújtom a bicepszem és nem használok aránytalanul nehéz súlyokat,akkor nekem kizárt hogy előforduljon ilyen ugye? Azért kérdezem,mivel elég nagy tömegű a bicepszem az arányaimat tekintve és félek egy esetleges bicepsz sérüléstől,mivel egyre több helyen hallom,hogy rendkívül gyakori a testépítők körében a bicepsz szakadás mint sérülés.
2019. máj. 10. 08:58
 1/2 anonim ***** válasza:
Váltott fogású, maximális súllyal végzett (200+kg) felhúzásnál fordulhat elő.
2019. máj. 10. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Azt szögezzük le, hogy tuning nélkül vajnyi kevés az esélye, hogy valakinek leszakadjon. Az elején még gyenge hozzá, haladóként pedig bemelegít és jobban érdekli az érzet, mint a rángatás.

A kox viszont túl gyorsan megnöveli az erőt, mivel rendellenesen nagy terhelést ró az ízületekre és az inakra. Ez párosul a fájdalomérzet kitolásával és az immunrendszer szedációjával, ami a regenerációnak sem tesz jót.

Szóval ha rendes a bemelgetítés és nyújtás akkor nem kell ettől tartani. Mondjuk azért érdemes odafigyelni a test jelzéseire. Rándulásra, rendellenes nem megszokott fájdalomra nem rádolgozni. Hideg izommal csínnyán bánni. Nekem a vállam sérült meg legutoljára otthon úgy, hogy arrébb toltam valamit kissé kicsavart testhelyzetből. Azonnal még nem is éreztem, csak órákkal később.

2019. máj. 10. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!