Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Zabpehely helyett tömegelésnél...

Zabpehely helyett tömegelésnél jó lehet a kukoricapehely?

Figyelt kérdés

A kukoricapehelynek 85%-os ch tartalma van, a zab 60%-os tartalmával. Fehérje tartalom elhanyagolható, mert amúgy se számítom be a zab pár grammját a napi bevitelhez.


Viszont a zab semmilyen módon nem fogyasztható számomra. Próbáltam tejjel nagy szeműt, mikor szétrágom nekem rossz íze van (vízzel még rosszabb), próbáltam hogy a fehérjémhez rakom a ledarált zabot, úgy meg a darabos lesz, és azért ihatatlan, ráadásul az alján marad a 60%-a.


Kukoricapehelyből pedig akár 100-150g-ot is meg tudok enni egy reggelire pl. ami 100+ gramm ch-t jelent (ugyanez a mennyiség zabból 50-60g lenne).


Tehát TÖMEGELÉS időszaka alatt mehet ZAB HELYETT reggelikre KUKORICAPEHELY?


2019. máj. 17. 19:26
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Magában etted a zabot? :D
2019. máj. 17. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Dehogy, írtam. Próbáltam tejbe áztatni, szétrágásnál úgy sem ízlett, mintha fűrészport ennék. Vízbe még annál is rosszabb.


Talán még kipróbálom azt a fajtát, ami alapból apró szeműre van törve, csokis protein porral+vízzel. Még egy próbát talán ez megérhet.

2019. máj. 17. 20:47
 3/11 anonim ***** válasza:
73%

Kérdésedre sajnos nem tudom a választ, de a zabpelyhet szerintem rosszul készíted el, azért nem finom.

A nagyszeműt nem elég áztatni, hőkezelni kell. Az aprószemű is finomabb főzve. Áztatáshoz a zabkorpa a legjobb, abból is a finomra őrölt. A durvábbakat itt is főzni kell. Banánnal,mézzel, édesítővel fel lehet dobni.

2019. máj. 17. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim válasza:
Olvass utána a "Kollath-reggeli"-nek, többféle leírás van. Évek óta így eszem, szerintem nagyon finom.
2019. máj. 17. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Igen, közbe én is rájöttem, hogy a nagy szeművel mellé lőttem.

Most vettem egy másik fajtát, ami apró szemű, talán rágni sem kell, holnap reggel kipróbálom, hogy milyen lesz csokis fehérjével.


Köszi!

2019. máj. 17. 21:33
 6/11 anonim ***** válasza:

A rizset is csak beáztatod és úgy eszed? :D A zabot főzni kell! Áztatás csak félmegoldás, de akkor is legalább 2-3 óra kell neki.

Én így eszem:

70g zab

1,5 dl tej (vízzel sokat romlik az íze)

1,5 dl víz

egy jó nagy marék fagyasztott gyümölcs (erdei keverék, sima keverék vagy csak eper, Lidlben lehet ezeket kapni)

4 szem édesítő

Ezt kb 8 percig kell főzni, utána mosogatóba hidegvíz és beleteszed a lábassal együtt. 5 perc múlva fogyaszthatod is.

2019. máj. 17. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 NosHU válasza:
Vízzel én személy szerint ki nem állhatom, tejjel elmegy,de nyílván akkor több a kalória, viszont Madártejjel felöntve nagyon finom :)
2019. máj. 17. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Kakaópor, fahéj, gyümölcsdarabkák, lekvár, magvak, joghurt, kókuszzsír bele. Legyél kreatív.
2019. máj. 17. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Szerintem mehet a kukoricapehely is. Én az aprószeműt (zab) imádom, sosem főztem meg :D


Ébredés után 4 dl víz, 60 gramm zabpehely, 35 g fehérje. Szerintem nemhogy iható, de egyenesen várom hogy megihassam. Ja, és 1 percnél tovább nem is áztatom, hanem felrázom és legurítom ahogy van.


Se nem főzöm, se nem áztatom, se nem tejjel iszom, mégis imádom :D

2019. máj. 18. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Apró szemű zabpehelybol próbálkozz.
2019. máj. 18. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!