Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Izomlázad minden edzés után van?

Izomlázad minden edzés után van?

Figyelt kérdés

Ha egy zölfülű edzés után napok múlva is izomláza van, mikor folytathatja az edzést? Utána is izomláza lesz? Kondizás és izomláz ez természetes?


Amíg egy adott súly, és ismétlésszám után izomláz jelentkezik, nem szabad a súlyt növelni?



2019. máj. 24. 13:28
 1/6 anonim válasza:
Azt szokták mondani az izomlázra rá kell/lehet edzeni. Az elején természetes, hogy edzés után izomlázad lesz, de ha már sok ideje csinálod akkor nem lesz akkora izomlázad, hogy nem tudsz felállni például. És annak mi értelme lenne, hogy 3 naponta edzel, mert napokig fáj valamid? Természetesen a következő alkalommal biztos nehezebb lesz, ha megint azt az izmot edzed de ki kell bírni :D
2019. máj. 24. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nem, mostanában ritkán van. :D De ha pl edzéstervet váltok, új gyakorlatokat próbálok, akkor szokott lenni. És természetes.
2019. máj. 24. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Értem, szóval izomláz miatt nem lehet elnapolni az edzést. Ez jó! Hadd sírjanak azok az izmok.
2019. máj. 24. 16:04
 4/6 anonim ***** válasza:
Én nem edzek ha erős izomlázam van, szerintem semmi értelme. Viszont kezdőként nem kellene szarráedzened magad, és nem lenne ilyen probléma.
2019. máj. 24. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Már kinyomtam :) a mai szériát.

4x feküdtem neki és 8x nyomtam ki. Nem volt vészes. Nem edzettem magam szarrá, csak totálisan edzetlen vagyok , és besírtak az ellustult izomok tegnapelőtti a háromszori 15 ismétléstől, ráadásul a harmadik szériánál a 14-et tudtam nyomni. Az izomláz percek alatt jelentkeztek, még ma reggel is megvolt.


Ezért kérdeztem, meg mi a tehendő.

2019. máj. 24. 19:22
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Esszel, serules lehet belole. Egyreszt a celizom is szakadhat, masreszt a stabilizalo izmok nagyobb veszelyben vannak. Gondolj bele, nyomsz egy relative nagy sullyal, a teherviselo izom mashogy mukodik az izomlaz miatt, eleg ha egy pillanatra kihagy, nem tudod ugy kontrollalni ahogy kene, ekkor hirtelen a stabilizalo es a seged izmok veszik at a terhelest (illetve megprobaljak) es meg is van a baj. Nekem ev elejen igy ment szet a vallam, nem egyszeru rendberakni.

Nyilvan lehet az izomlazra edzeni, de celiranyosan terhelni, hulyeseg. Meg nyilvan erzed, hogy normalis intenzitassal, stabil mozgaskoordinacioval le tudsz-e edzeni. Ha nem, ne edzel.

2019. máj. 24. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!