Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Egy hibrid bontású edzéstervrő...

Egy hibrid bontású edzéstervről mit gondoltok, jó ötlet lenne?

Figyelt kérdés

A régi oldschool erőemelők edzettek általában osztottan,hogy 1 nap láb,2.nap mell,3.nap hát,4.napra meg beraknak egy könnyebb fekvenyomóedzést és ilyenkor szoktak vállazni is.

Ez hozta az ihletet,hogy egy hibrid bontású edzésterv milyen lenne.Mondjuk 1.nap láb,guggolás,2.nap fekvenyomás meg kart ide raknám,3.nap felhúzás,hát,váll.4 nap pedig egy laza teljes test,könnyű guggolás fekvenyomás,evezés,has ilyesmik.

Így nincs az,hogy 1 nap van guggolás-felhúzás mint az alsó-felső bontásban és mégis heti 2x megkapja a terhelést az izom.



2019. jún. 7. 13:02
 1/7 anonim ***** válasza:
ez elég nagy össze-visszaság. teljes mell edzés mellé még egy komplett bicepsz-tricepsz sok lesz. heti 1 komplett lábedzés mellé még felesleges guggolgatni, de ártani nem árthat, max túledzed magad. igazából az elgondolásod értelme az lenne, hogy felosztod a napokat izomcsoportok szerint pl. kar, láb, hát, váll, mell ahogy tetszik +1 bónusz teljes test edzés. mondom ennek max. túledzés lesz a vége vagy össze-vissza kevered ahelyett, hogy le edzenél sorban mindent rendesen
2019. jún. 7. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Én is így csináltam 3gy ideig(ppl+1 nap ami kimaradt arra)

Nem volt rossz, de nekem jobban bejött az alsó-felső osztás úgy, hogy mindkettőből van A és B nap, így:

Fekvenyomás (mell) fókuszált

Guggolás fókuszált (láb kiegészítőkkel)

OHP (váll) fókuszált

Felhúzás fókuszált (hát kiegészítőkkel)

2019. jún. 7. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

És ha PPL lenne és +1 teljes test edzés?

Az alsótest-felsőtest bontás nem igazán jön be,nem szeretem ha egy napon van a felhúzás és a guggolás is,nem tudom teljes erőbedobással csinálni mindkettőt egyszerre.

Viszont teljesen osztottat se akarok,jobban szeretem ha heti 2x legalább meg van edzve egy izom.


A teljes test edzésen csak variációk lennének,elölguggolás,szűknyomás meg ilyesmik meg 1-2 kiegészítő hátra,hasra

2019. jún. 7. 16:08
 4/7 anonim ***** válasza:

Viszont ez is ellentmondás, hogy nem szereted nem teljes erőbedobással csinálni, de mégis szeretnél teljes testeset?

Ha tényleg teljes erőbedobással akarsz egy nagy, összetett feladatot erőre edzeni, oda más már nem nagyon fér be.

Amúgy csinálhatnál u/l-t úgy is, hogy egyik nap nehéz guggolás könnyebb felhúzás, másik nap fordítva.

2019. jún. 7. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

"oda más már nem nagyon fér be"

Ezalatt értem, hogy egy másik nagy, összetett feladat magas intenzitással.

2019. jún. 7. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

A teljes testes edzéstervek általában A-B naposak.A napon van guggolás,B napon felhúzás.

Egy nehéz guggolás után lehet fekvenyomni,mert nincs egymásnak transzferhatása a kettőre.

De guggolás után felhúzást nem tudom megfelelő súllyal csinálni

2019. jún. 8. 00:08
 7/7 anonim ***** válasza:

En hallottam olyat hogy egyik nap A egy nagy szunet utanna B egy nap szunet es igy tovabb van tehet egy nap edzes egy nap szunet beleertve a hetvegeket is

A nap=mell+hat+vall

B Nap= lab+bicepsz+tricepsz

Szerintetek

2019. júl. 21. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!