Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Az erőemelők gyorsan tudnak...

Az erőemelők gyorsan tudnak futni meg pl. bokszban gyorsan tudnának ütni?

Figyelt kérdés

Mert elvileg ha erősek vagyunk,akkor robbanékonyak meg gyorsak leszünk vagy nem tudom hogy van.Nekem pl azt ajánlották hogy ha gyorsabban akarok tudni sprintelni,akkor guggoljak nagy súlyokkal.

Én mondjuk nem nagyon tudom elképzelni,hogy ilyen nagydarab,zsíros emberek olyan gyorsak lennének,bár ez gondolom inkább azért gan mert teljesen hidegen hagyja őket a kardió.



2019. jún. 8. 12:40
 1/7 anonim ***** válasza:

Van egy egyszrű szabály, ami nagyjából működik. Arra kell edzeni, amit csinálni akarsz. Ha 100 méteren akarsz jó lenni, sprintelj! Ha nehéz súlyokat akarsz felemelni, emelgess nehéz súlyokat. Ha maratonon akarsz jeleskedni, fuss nagy távokat!

Az erőemelők erős, de általában nagy darab emberek. Az első jól jön a sprinthez, a második nagyon nem. Az igaz, hogy a rövidtávfutók edzenek combra (sőt, ez a hosszútávfutók számára is előnyös lehet), de a testük színizom, zsírt nem látsz rajtuk. Azon kívül az edzésen futnak, nagyon gyorsan. Az erőemelők ilyen jellegű edzést nem végeznek.

2019. jún. 8. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
De én mindenbe jó akarok lenni.Erős és gyors is akarok lenni.
2019. jún. 8. 13:03
 3/7 anonim ***** válasza:
Az csak olyan szerencsés genetikával rendelkező embereknek sikerül, mint Batman, Superman vagy Pókember. És persze Chuck Norris.
2019. jún. 8. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Olyan nincs. Más az izomrostok összetétele, más a beidegzés, más rutinok alakulnak ki.

Olyan szinten, hogy még hasonló sportokban, és gyakorlatokban is hihetetlen különbségek vannak, lásd az erőemelőt és olimpiai súlylökőt. Mindkettő guggol, mindkettő felhúz. Mégis, az egyik a gyorsaságára, míg a másik az izomerejére támaszkodik. És látod a végeredményt. Ha az olimpiai súlylökő nekiállna pusztán felhúzni.. sok sok százalékkal visszavetné a lökését.

2019. jún. 8. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Igen, rövidtávon.

[link]

2019. jún. 8. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Én még nem láttam erőemelőt sem sprintelni, sem hosszútávfutni, egyáltalán futni sem. Egyszerűen nem az ő műfajuk.
2019. jún. 8. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Amit akarsz az a crossfit baratom a vegyes edzesmod aminek ertelme a nulla mert a crossfit melegek benak
2019. jún. 8. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!