Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Mikor érdemes edzéstervet...

Mikor érdemes edzéstervet váltani és hogyan?

Figyelt kérdés

Sokáig nem edzetem, így amikor most március elején megint neki indultam komolyabban hírtelen nagyon sokat változtam és azóta még most is tudom hetente emelni a súlyokat vagy az intenzivitást, ezért nem érzem szükségét a váltásnak.


Most ilyen súlyokkal csinálok 4x6-8akat:

Fekvőpad: 80kg

45 fokos döntött padon egykezes súlyzókkal: 60kg (2x30)

deadlift: 90kg

gugolás: 80kg

vállból nyomás egykezes súlyzókkal: 40kg (2x 20kg)


Persze rengeteg mást is csinálok, csak hogy ötletet adjak milyen szinten vagyok. Még bőven kezdő kategória.



Meg amikor váltok edzést tervet érdemes átmennem teljesen más fajta edzésre pl.: push, pullról egész tesztesre vagy egy általános brosplitre vagy maradhatok ugyan annál csak más gyakorlatokkal?


Pl.: tricepszre csigán letolás helyett, tolóckodást csinálni és francia rúddal skullcrush helyett meg tricepsz nyúltást egykezes súllyal a fej fölött?



2019. jún. 22. 13:01
 1/1 anonim ***** válasza:
Akkor kell teljesen valtani, amikor elersz egy allapotot, amiben nem fejlodsz tovabb. Ha allandoan valtogatod a gyakorlatokat (pl minden heten 1 izomcsoportra 1 gyakorlatot valtasz), akkor nem fognak tulsagosan hozzaszokni, es a fejlodes allando lehet. Ha nagyon nem fejlodsz akar teljesen mas fajta edzesre is atmehetsz, de ne tul gyakran.
2019. jún. 22. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!