Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Milyen érzés, amikor a rotátor...

Milyen érzés, amikor a rotátor-köpeny elszakad?

Figyelt kérdés
Nagyon parázok, hogy ez történhetett velem bár nem vagyok benne biztos, csak a legrosszabbra gondolok.. hétfőn eléggé megerőltettem a vállaimat aztán azóta fájnak ha esetleg úgy mozgok vagy valami, bár aludni azt tudok normálisan meg akármerre tudom mozgatni őket, megtartani is de nem tudom hogy ez esetleg egy durvább izomláz, vagy esetleg komolyabb probléma?! Szerintetek?

2019. jún. 27. 13:24
 1/10 anonim ***** válasza:
Melyik részén fáj a vállnak? Merre mozgásnál? Milyen típusú fájdalom?
2019. jún. 27. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
77%
Ha elszakad arról tudnál 😃 Teljesen lila lesz a váll és szinte mozgatni sem bírod a karodat.
2019. jún. 27. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Hát hogy melyik része fáj csak úgy tudom leírni hogy az "első" váll, ha a tükörbe nézek akkor a vállamnak azt a részét látom a tükörben. Változó, hogy mikor, ha mondjuk körbe-körbe mozgatom akkor is fáj, ha nagyon hátranyúlok akkor is, ha a fejem felé nyúlok és ott tartom akkor is fáj meg "elfárad", igazából olyan mintha izomláz lenne csak kicsit durvább verzióban, ahhoz tudnám hasonlítani a fájdalmat. A vállam nem lila meg semmi ilyesmi, feltudom emelni, tudok rajta feküdni/aludni de mégis nagyon idegesítő ez a fájdalom :/
2019. jún. 27. 14:41
 4/10 anonim ***** válasza:
Szakadni nem szakadt, akkor lefosnad a bokadat a fajdalomtol, ha karkorzest vagy tarsait probalnal csinalni. Lehet, hogy meghuzodott.
2019. jún. 27. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Illetve még olyan érzés, amikor egyenesen állok, mintha "nehezebbek" lennének a vállaim, kis nyomás van rajta vagy nem tudom mihez hasonlítani
2019. jún. 27. 14:45
 6/10 A kérdező kommentje:
Ha húzódott, mit tudok tenni vele? A pihentetésen kívül? Jövőhét szombatra jobb lesz már? Próbáltam jegelni is, utána jobb volt valamivel, szóval most igyekszek azt is csinálni.
2019. jún. 27. 15:10
 7/10 anonim ***** válasza:

Ha pihentetésre pár napon belül nem reagál enyhüléssel, akkor irány a doki. Nézz utána a gugliban a rotátor köpeny sérülésnek, gyulladásnak, ezek tüneteinek. Ha az van, akkor is doki, és felejtsd el a jövő hét szombatot, még ha a fájdalom el is múlik. Rotátor köpeny problémát nem kezelünk házilag, mert nagyon ráfázhatsz!

Utána pedig megerősíteni a rotátorköpenyt gyakorlatokkal

2019. jún. 27. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Kedden kezdtem el erezni, akkor brutalisan fajt, azota mar sokkal jobb csak be vagyok/voltam parazva. Meg pihentetem meg minden, szerintem legkesobb hetfoig varok es ha meg akkor is ilyen lesz akkor orvos
2019. jún. 27. 15:37
 9/10 anonim ***** válasza:

Az nagyon ritka (konkretan nem is tudok ilyen esetrol) hogy egyszerre mindket oldal (izulettol, izomcsoporttol fuggetlenul) szakad, akar teljesen, akar reszlegesen. Ha tudod mozgatni, inkabb in/izuleti gyulladas, amit a rendszeres tulterheles okozott, csak az a bizonyos edzes tette fel a sapkat a bohocra.

Vigyazzal ra, nem kell orrba szajba, eszetlen edzestervekkel nyomulni, a vall egy nagyon komplex, es egyben nagyon serulekeny izulet. Mikor edzestervet allitunk ossze, az egymast koveto gyakorlatoknal, az egymast koveto edzesnapoknal es a megfelelo pihenoidonel ezeket a dolgokat is figyelembe kell venni, hogy ne tegyuk tonkre magunkat. Foleg halado szinten egy jo eronlettel.

2019. jún. 28. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

Szia!

Szinte biztosan azt mondanám, hogy nem szakadt el a rotátor-köpenyed! Sajnos én már tapasztaltam, legtöbbször erőbehatásra történik (váll ficam dobásnál pl.) és utána rögtön érzed, hogy erőtlen a karod valamint egészében zsibbadni is kezd. Amíg a leszakadt rész vissza nem kerül, addig fájdalom van a szakadás helyétől függően (elől vagy hátul) és a válladat ide-oda tudod pakolgatni...ha nálad ezek a tünetek nincsenek akkor valószínűleg csak egy erősebb húzódásról lehet szó. Jobbulást! :)

2019. aug. 16. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!