Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Milyennek számít saját testsúl...

Milyennek számít saját testsúly 3/4-ével evezni, fej fölé nyomni?

Figyelt kérdés
80 kg vagyok, tehát 60 kg-mal.
2019. júl. 3. 12:54
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
közepesnek
2019. júl. 3. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
A fej fole nyomas jo, az evezes gyenge.
2019. júl. 3. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
70%

Kb annyival kellene evezzel mint amennyivel nyomsz fekve, vagy kicsivel többel. A fej fölé nyomás meg kb. 60-65%-a a fekvenyomásnak.


pl 100kg a fekvenyomás, akkor 100 - 110 az evezés, és 60-65kg a fej fölé nyomás.

2019. júl. 3. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Evezés 60kg nagyon gyenge
2019. júl. 3. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Nyomás, láblökés nélkül a kezdő szint vége, középhaladó legeleje.

Evezés nagyon kezdő.

2019. júl. 3. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Evezes nagyon kezdo, nyomas kezdo vege.
2019. júl. 3. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Szerintem kapásból 4 féle evezést ismerek rúddal. Ebből van olyan, amelyikben jó eredmény ez. Azonban a legnépszerűbb evezésben valóban igen kevés.
2019. júl. 3. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Egyébként pont az evezés meg a fej fölé nyomás pont olyan gyakorlatok, ahol a használt súly szerintem nem mérvadó. Az evezésnek egyrészt valóban sok formája van, másrészt ha csak a hagyományos, egyenes fogású döntött törzsű evezést nézzük, nagyon sok tényező befolyásolja a használt súlyt. Az alkar ereje, a törzs stabilitása, a farizom, a beledőlés mértéke, az ismétlések/sorozatok száma, stb. ~5 fokos dőlés +-10% a használt súlynál. Valamint ha 6-8 ismétléses sorozatokról van szó, akkor én pl. 100-110kg között csinálom, és nyilván kevésbé dőlök bele. De pl. egy 5*12 ismétléses szériát, rendesen beledőlve 80 kg-al csinálok meg. De volt már olyan is, hogy annyira kopott volt a rúd, hogy a 4*8-at sem bírtam megcsinálni 80kg-al. És a rángatózásból adódó csalásról még nem is beszéltem, az megint +-10% de lehet keveset írtam.

A fej fölé nyomás meg tipikusan olyan ahol a súly növelésével drasztikusan csökken az ismétlésszám. Nem olyan mint a fekvenyomás, hogy ha a 12 ismétléses súlyod (1tartalékkal) 80 kg, akkor ott 100-110-el még elszériázgatsz 5-6 ismétléssel akár 5 sorozatot is. Ha a 12 ismétléses fej fölé nyomásod 60kg, nem fogsz 80-al 6-ot nyomni. Talán 70-el.

Nem véletlenül a 3 alap gyakorlat az erőemelés 3 fogása, ott ilyen szintű eltérések nincsenek, vagy kinyomod, felhuzod, felállsz vele, vagy nem.

Attól hogy valaki csak 60 kilót használ evezni, nem biztos hogy gyenge, csupán erre akartam célozni.

2019. júl. 4. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Jézusom ezek a válaszólok nagyon szánalmasok, már ne is haragudjatok. Annyival evezzen mint amennyivel nyom? :D Mégis miről beszélsz ember? Nézz egy statisztikát akárhol az interneten. Egy átlagos példa: 105kilós fekvenyomás, akkor arányosan 85-90el kéne evezned. Az is vicces hogy koslayer beírja hogy kezdő vége a 60kilós fej fölé nyomás. 60kilósan 60at fej fölé kinyomni 3-4évbe biztos telik. De ha neked 3-4év az még kezdő vége akkor nem tudok mit kezdeni veled.
2019. júl. 4. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Bocs, most látom hogy 80kilós az emberünk, de ettöl függetlenül akkor is tart 2évbe egy átlagos embernek, az meg már nem a kezdőség vége. A kérdésre válaszolva, ha szériázol 60kilóval akkor a mellről nyomás egy átlagos embernek 3-3.5évbe telne, az evezés pedig 2év. Döntsd el te hogy milyen eredmény, ha 5éve edzel akkor átlagos vagy az alatti, ha 2-3éve akkor átlag fölötti kicsit. Ez egy nagyon jó oldal, ajánlom mindenkinek. [link]
2019. júl. 4. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!