Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Van itt olyan aki nem egyeteme...

Van itt olyan aki nem egyetemen tanult meg programozni?

Figyelt kérdés

Elkezdett érdekelni kicsit ez a programozás dolog. Mondom utánna nézek esetleg nézek videókat és próbálkozom vele utánna. Károm nem származhat belőle szerintem

Na egyből jött egy ismerős, hogy minek bohóckodók ilyennel. Ilyet nem lehet megtanulni. Csak egyetemen lehet megtanulni programozni meg rohadt nagy matek kell hozzá, mert nézzem meg, hogy egy mérökinformatikus mit tanul.

Van olyan köztetek aki esetleg ért hozzá és nem feltétlenül egyetemen tanulta meg? Amúgy a C nyelv ami érdekel, ha esetleg ez segít


2022. febr. 4. 10:03
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 41/120 anonim ***** válasza:
89%

igen, a troll-tata kisajátította itt a dolgokat és nagyon OFF-ra ment


nem szabad vele foglalkozni

2022. febr. 4. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/120 anonim ***** válasza:
38%
Én megírtam az első válaszomban, hogy menjen a kérdező redditre és ott olvassa el az ezzel kapcsolatos véleményeket, tapasztalatokat 😂
2022. febr. 4. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/120 anonim ***** válasza:
19%

Tényleg, nem is tudom, mit kerestek ti itt?

Képesítésetek nincs, tudásotok nulla. Arra vágtok fel, hogy egy nyomi weboldalt össze tudtok dobni? Lol


A másik meg, mesh-t tud generálni. Erre büszke. Upp..

Játékfejlesztést tanul. Hobbi szinten. Még ezt is. Berosálok..

Komolyan, mindjárt végem van. Na jó, nem égetlek tovább, mert már így is komoly szagod van.

2022. febr. 4. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/120 anonim ***** válasza:
85%

Mindkét véglet elég retardált, aki azt mondja, hogy diploma nélkül nem lehetsz fejlesztő, meg az is, aki szerint felesleges a diploma.

Rengeteg pl. a tipikus coding monkey pozíció, ezeket simán fel lehet tölteni kevésbé képzett emberekkel is, megkapják a 4-600k nettójukat és élnek boldogan. Nincs ezzel semmi gond, teljesen jó életszínvonalat lehet fenntartani így is.

2022. febr. 4. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/120 anonim ***** válasza:
69%
A probléma azzal van, hogy ha nem tudsz felmutatni egy 600K nettós munka mellett egy nyamvadt papírt, akkor az ilyenek, mint ti is, lenézitek, pedig hasznos és értelmes munkát végez. A papírtól többre tartod magad, de emberileg meg annyira mélyen vagy, hogy arra szavak nincsenek. És még csak észre sem veszed, mert nem tudatosul benned, mennyire alja a viselkedésed.
2022. febr. 4. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/120 anonim ***** válasza:
100%

https://www.youtube.com/watch?v=b8f5H5jttXY&ab_channel=R1se


Valaki nézte az új Sámán királyt ?

2022. febr. 4. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/120 anonim ***** válasza:
67%
Hoppá ezt nem ide akartam XD (#46 vagyok)
2022. febr. 4. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/120 anonim ***** válasza:
4%

"Rengeteg pl. a tipikus coding monkey pozíció, ezeket simán fel lehet tölteni kevésbé képzett emberekkel is"


Igen, csak ezek nem szakemberek. Ezek a szakembereket mentesítik a monoton, de könnyű, komoly tudást nem igénylő feladatok elvégzésétől.


"A papírtól többre tartod magad, "


Nem a papírtól, hanem a tudástól. Tudod, azt igazolja a papír.

És én nem emberileg, hanem szakmailag tartom magam nálatok többre, de több is vagyok. Nem egy megerőltető feladat ez, úgy egyébként.

2022. febr. 4. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/120 anonim ***** válasza:
100%

#45 ennek semmi köze ahhoz, hogy én, noname senkihazi lenézem, vagy nem nézem le.

Arról van szó, hogy a cégek lenézik-e és tény, hogy sok helyre esélyed sincs bekerülni diploma nélkül, ilyen egyszerű. Jelentkezz pl. egy Palantir-hoz, Databricks-hez vagy mondjuk egy Optiver-hez diploma nélkül és szólj, hogy ment.

Sok helyre viszont simán bekerülhetsz. Tehát hülyeség mindkét véglet.

2022. febr. 4. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/120 anonim ***** válasza:
10%

"lenézitek, pedig hasznos és értelmes munkát végez."


Én senkit nem nézek le, aki munkát végez. Ha lenézem, az azért van, mert szakmailag nulla, tudása nincs vagy alig valami, de mégis programozónak akarja eladni magát és ez azért baj, mert sértő rám nézve és a kollégáimra nézve. Nem csak sértő, de még káros is, hiszen egy ilyentől nem kérik el az amúgy sem létező diplomáját, nem derül ki róla, hogy nulla, egy kontár, de ha tákol egy BKK-s online jegyértékesítési rendszert amiben ordas hibák hemzsegnek és ez kiderül, nyilvánosságot kap, akkor az az egész programozói társadalomra nézve kínos.

Régen ugyanezért alakultak a Céh-ek, hogy a kontárokat kivessék maguk közül.


Egy szakmai kollégium tagja az, és csakis az, aki ezt okiratilag igazolni tudja. Más nem.


Sokan tudnak főzni, mégsem szakácsok, sokan szerelik az autójukat, de nem autószerelők, sokan tudnak flexelni, hegeszteni, barkácsolni, mégsem lesznek minősített hegesztők se asztalosok, se lakatosok, se villanyszerelők.

2022. febr. 4. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!