Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Van itt olyan aki nem egyeteme...

Van itt olyan aki nem egyetemen tanult meg programozni?

Figyelt kérdés

Elkezdett érdekelni kicsit ez a programozás dolog. Mondom utánna nézek esetleg nézek videókat és próbálkozom vele utánna. Károm nem származhat belőle szerintem

Na egyből jött egy ismerős, hogy minek bohóckodók ilyennel. Ilyet nem lehet megtanulni. Csak egyetemen lehet megtanulni programozni meg rohadt nagy matek kell hozzá, mert nézzem meg, hogy egy mérökinformatikus mit tanul.

Van olyan köztetek aki esetleg ért hozzá és nem feltétlenül egyetemen tanulta meg? Amúgy a C nyelv ami érdekel, ha esetleg ez segít


2022. febr. 4. 10:03
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ❯❯
 91/120 anonim ***** válasza:
0%

"Na mesélj erre kíváncsi vagyok. Mennyi volt a fizud, Mennyi volt a bevétele a cégnek? Hány alkalmazott volt? Mennyi volt a főnök fizetése?"


Ha ez a kérdés nekem szól, a saját cégemről beszéltem.

2022. febr. 6. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 92/120 anonim ***** válasza:

"Úgy értem egy tulajdonos mindig több pénzt keres, mint egy alkalmazott."



Még nálam is volt olyan periódus, amikor ez a tétel nem igazolódott."


Erre vonatkozott a kérdésem. Nem tudom te írtad e

2022. febr. 6. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 93/120 anonim ***** válasza:
52%
Igen, én írtam, nálam volt olyan, egyszer három, másszor egy hónapig, hogy az akkor még csak két alkalmazottam megkapta a fizetését én meg semmit.
2022. febr. 6. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 94/120 anonim ***** válasza:
77%

Tapasztaltból mondom, az egyetemi programozási anyag nem sokra való. Ha csak ezzel akarna valaki előre haladni akkor pofára fog esni nagyon gyorsan. 10% egyetemi anyag és 90% otthoni tanulás, gyakorlás. Tehát az egyetemi programozás teljesen elenyésző, ergo egyedül is megtudod tanulni. Rengeteg profi anyag van a neten, amiből egyedül is tudsz tanulni, inkább csak azt nehéz megtalálni, hogy melyik a legit és melyik a hülyeség. Talán ehhez kell egy kis tudás, hogy kiszűrd azt, hogy melyik a jó tananyag és itt kapcsolódhat be az egyetemi anyag.


szvsz. Az egyetem csak azért jó, hogy legyen egy papirod és a HR-es Julika néni ne dobja ki azonnal a kukába az önéletrajzodat. :) A magyar oktatás színvonala nulla - főleg, hogy elavult tudást tanítanak amit soha a büdös életbe nem fogsz használni.

2022. febr. 11. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 95/120 anonim ***** válasza:
91%
94: Ez így igaz. Normálisabb munkahelyeken 2 hónap alatt lenyomják azt bootcamp keretében, amire az egyetem megtanít programozás szempontból, sőt kicsivel többet is. Az meg, amivel itt egyesek érvelnek egyenesen nonszensz, hogy "mi lesz 30 év múlva a webprogramozással"? Mi lenne. 30 év múlva beülsz és újabb 2 hónap alatt megtanulod az akkor aktuális trendet és dolgozol tovább.
2022. febr. 11. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 96/120 anonim ***** válasza:
0%

" Rengeteg profi anyag van a neten, amiből egyedül is tudsz tanulni,"


TÁKOLNI, GÁNYOLNI.

Csak hát, erre nincs igény.

2022. febr. 11. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 97/120 anonim ***** válasza:
93%
96: Ez mégis több, mint az egyetemi oktatás színvonala ami persze szomorú. Talán ha az normálisabb lenne, akkor nem azzal kellene kezdeni a frissen végzettekkel, hogy akkor a cég saját kontójára ha már felvette bootcamp és alapozás, hogy legalább a nulláról a szódával szintre felhúzzák őket.
2022. febr. 11. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 98/120 anonim ***** válasza:
52%

"Ez mégis több, mint az egyetemi oktatás színvonala"


Mitől lenbne tobb?

Nem jártál egyetemre, azt sem tudod, mi folyik ott. Akkor mire fel teszel ilyen hülye kijelentéseket?


Az egyetemnek az a feladata, hogy időtálló, értékes tudást adjon át, hogy valódi szakembereket képezzen.


Azt csak ti hiszitek, hogy laravel, angular, meg egyéb egynyári szarok oktatása lenne az egyetemek feladata.


Nincs elavulás, tévedsz, persz életedben nem tetted még be a lábad egyetemi eéőadóba, azért is nyomod a sületlenségeket.

Az egyetemi anyag nem avult el. Csak ti vagytok átkozottul buták, és nem értitek meg, hogy az egyetemnek a tudás átadása a feladata, nem a divat majmolása és olyasmivel való vesződés, ami három év múlva megy a levesbe. Az ilyen szarok megtanulása a hallgató dolga, sajáűt időből, már ha ingerenciát érez rá egyáltalán.


Amit ti hangzatosan technológiáknak /lol/ hívtok, ahhoz az egyetemnek semmi koze. Az néhány jelenkori irányzat, amit majd rendre felülír egy másik, harmadik, sokadik.


Ez olyan, mintha az autószerelő tanonc azt kérné számon, hogy a suzuki splash-t miért nem tanulják, mert ő suzuki márkaszervizbe akar majd menni és a suzuki a z népszerű, meg sok van belőle.

Hát nem, az ipari iskolának sem ez a dolga, hanem azt megtanítani, hogy szerelni tudja azt az autót is, amit még meg sem terveztek, le sem gyrátottak. Mert lesz olyan is.


De hát - sóhajt- veletek is, csak tobben vagyunk.

2022. febr. 11. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 99/120 anonim ***** válasza:
91%
Az egyetemek szintje általában eléggé kevéske. Ez mindenhol így van, hogy azzal kezdik a friss diplomást oktatják, mert egy egyetemnek nincsen pénze olyan felszerelésre ,mint egy magán vállalatnak. Van ismerősi körben villamos mérnök akinek pl a PLC-t kellett tanítani. Agrármérnököktől is halottam ilyet. Nekünk is ezzel kezdték a pénzügy területén , hogy kaptunk egy képzést a jelenleg aktuális trendekről. Az egyetem alapozó de sok esetben arra sem jók.
2022. febr. 11. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 100/120 anonim ***** válasza:
0%

"Az egyetemek szintje általában eléggé kevéske."


Mondja ezt egy olyan senki, aki még életében egy kétismeretlenes egyenletet nem oldott meg és erre nem is lesz képes soha.


Istenem, hány ilyen setét jános fordulhat itt meg?

Hány ilyen nokedli próbálja még szórni ide a hülyeségeit, valóságtól elrugaszkodott, buta képzelgéseit?

2022. febr. 11. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!