Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Van itt olyan aki nem egyeteme...

Van itt olyan aki nem egyetemen tanult meg programozni?

Figyelt kérdés

Elkezdett érdekelni kicsit ez a programozás dolog. Mondom utánna nézek esetleg nézek videókat és próbálkozom vele utánna. Károm nem származhat belőle szerintem

Na egyből jött egy ismerős, hogy minek bohóckodók ilyennel. Ilyet nem lehet megtanulni. Csak egyetemen lehet megtanulni programozni meg rohadt nagy matek kell hozzá, mert nézzem meg, hogy egy mérökinformatikus mit tanul.

Van olyan köztetek aki esetleg ért hozzá és nem feltétlenül egyetemen tanulta meg? Amúgy a C nyelv ami érdekel, ha esetleg ez segít


2022. febr. 4. 10:03
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12
 111/120 anonim ***** válasza:
47%
Nem tudom hogy vagytok vele, de én az egyetemi tananyag 0%-át használtam fel eddig bármilyen munkánál. :D. Szóval részemről csak a papírért érte meg, másért nem.
2022. febr. 11. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 112/120 anonim ***** válasza:
52%
#111 melyik cegnel? Illetve melyik egyetemen vegeztel?
2022. febr. 11. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 113/120 anonim ***** válasza:
100%
#110 108-as vagyok, név nélkül egy multinacionális e-commerce cégnél vagyok senior fejlesztő. Az egyetlen 'elméletibb' aspektusa a munkának az, hogy sokmilliós adatállománnyal dolgozunk, amely megkövetel némi odafigyelést, némi adatbáziselmélet ismeretet. És nagyjából ennyi, cserébe jól keresek.
2022. febr. 11. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 114/120 anonim ***** válasza:
52%
De melyik ceg konkretan? Egy anonim forumon gondolom nem esik nehezedre leirni.
2022. febr. 11. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 115/120 anonim ***** válasza:
0%

Előre bocsátom, senkit nem célom megbántani, de a tisztánlátás érdekében nem fogom vissza magam, nem keresek kerülő utakat.


Ha megnézünk más, diplomás szakmákat, pl. régész, orvos, kozgazdász, jogász, akkor azt találjuk, hogy ezen szakmák képviselői is elmondhatnák, hogy ugyan, miért is tanultak, hiszen legtobbüknek csak a dilomás segédmunka jut. Nem lehet mindenki világhírű régész, ahogy nem lehet elismert szívsebész sem mindaz, aki elvégezte az orvosit, de nem lehet minden kozgázt végzett emberke sem tőzsdeguru vagy gazdasági megmondóember. A jogászok legtobbje még pályát is módosít, mert sokuk még havi 200 nettóért sem talál helyet magának.


Az, hogy ki hol dolgozik, jó kozelítéssel kalibrálja magát az embert is, az ő képességeit tükrozi a munkája, a munkahelye. Ez alól elég kevés a kivétel.


Én úgy gondolom, hogy az a jogász sem úgy képzelte a karrierjét, aki ma jó esetben egy vidéki, isten háta mogotti kis-település onkormányzatának jogásza, netán jegyzője. És ez a jobbik eset, mert az ilyen legalább a szakmáját gyakorolja.

Azt hiszem, azért, mert sok kozgáz diplomás egy multinál nyomja, beszürkülve, excel táblázatokkal majomkodva, az nem indokolja azt, hogy a kozgázon tanultak 50-70-90 %-a folosleges.


Aki ezt az IT szektorban így gondolja, az rossz pályát választott, vagy rossz munkahelyet, de ez megint csak goto 10, azaz vele, az ő képességeivel van gond, nem az egyetemmel.


Az orvosok zome valami szaros helyen kororvoskodik, a fajsúlyos,m nem ingyen osztott diplomájával, a gyógyszerészek 85 %-a egy patikában szopik és gyógyszereket ad ki, vagy krémeket kutyul, félhalott vénemberek számára.


A programozói szakma is ilyen.

Na de valakinek dolgoznia kell a SpaceX-nél, az Amazonnál, a Google-nél, a Prezinél, Microsoftnál, a Teslánál is. Valakinek ki kell dolgoznia a holnap adatkompresszorát, a holnap hibajavító algoritmusát, a holnap stenderdjeit, ahogy kidolgozták mára a maiakat is mások. És ehhez kell a dimat, kell az analízis, kell a valszám, kell a betonkemény matek.


Nem igaz, hogy az egyetemek csak tanarakat képeznek meg PhD-re gyúratják a jobb fejeket. Nem. Az iparnak állítanak elő remek képességű és a tanultakat hasznosítani, kp-ra váltani képes mesterembereket.


És ezerkétszáz bocs, de ezek, hát, ezek nem ti vagytok.

2022. febr. 11. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 116/120 anonim ***** válasza:
80%
A Prezi amúgy mit keres abban a felsorolásban? :D
2022. febr. 11. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 117/120 anonim ***** válasza:
100%

115: "Valakinek ki kell dolgoznia a holnap adatkompresszorát, a holnap hibajavító algoritmusát, a holnap stenderdjeit, ahogy kidolgozták mára a maiakat is mások."


Abban azért remélem egyetértessz, hogy egyik cégnél sem a zöldfülű frissdiplomásokra fogják ezt bízni, mert igencsak pislognának az egyetemi órák után ha ez jönne. Ezeket már tapasztaltabb rókák csinálják. (akik pedig az ehhez szükséges tudást nem az előadásokon, hanem "hobbiként" szedték magukra sok év alatt)

2022. febr. 11. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 118/120 anonim ***** válasza:
100%
115: Vagyis kezdem érteni az álláspontod, de körülbelül a végzett emberek 0.01%-áról beszélsz, átlagJózsinak nem ez lesz a munkahelyen.
2022. febr. 11. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 119/120 anonim ***** válasza:
93%

"Ha megnézünk más, diplomás szakmákat, pl. régész, orvos, kozgazdász, jogász, akkor azt találjuk [...] "


A különbség az általad felsorolt szakmám nagy része és az informatika között az, hogy az informatikai álláshoz nem kötelező a diploma vagy bármilyen szakirányú képzettség. Jogi munkához igenis szükséges szakirányú végzettség. És természetesen sok jogon végzett személy szopik különböző helyeken, amit mondtál, mivelhogy 3 évet el kell tölteni, hogy utána szakvizsgát tehessen. Ez ilyen szakma. Ahogy orvos se lehetsz diploma nélkül. Ezeket a szakmákat teljesen fölösleges volt felhoznod bármiféle példaként, mert tényleg ég és föld a különbség. Az, hogy valaki bekerüljön Magyarországon az általad felsorolt cégekhez (Kivételt képez a Prezi, amit én se tudom miért hoztál fel, hiszen semmi köze a FAANG-hoz) annak az esélye igen kicsi, és aki alapból olyan szinten van, hogy egy Google-nél dolgozzon, az már nem az egyetemi tudást használja fel, se bsc-n, se msc-n lévőt, hiszen azzal semmire se menne. (Már az interjú feladatok is meghaladják az egész egyetemi szintet).

2022. febr. 11. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 120/120 anonim ***** válasza:
93%

#115 "Na de valakinek dolgoznia kell a SpaceX-nél, az Amazonnál, a Google-nél, a Prezinél, Microsoftnál, a Teslánál is." Hogyne. És ha valakinek az az álma, hogy itt dolgozzon, és úgy érzi a diploma ehhez közelebb viszi (ami amúgy megkérdőjelezhető), akkor hajrá. Ez a szakma kevesebb, mint 1%-a. És most magyarázd el nekem, hogy a maradék 99%-nak, akiknek semmi aspirációja nincs arra, hogy megváltsa az informatika világát, mi haszna származik az egyetemi oktatásból? Mert van egy nagyon súlyos hiba az érvelésedben: Azt feltételezed, hogy mindenki a csúcsra pályázik, és mindenki a történelemkönyvbe illő szakember akar lenni. Ez nincs így. Mint egy asztalos, vagy egy kőműves sem azért végzi el a szakmát, hogy a világ legkiválóbb szakembere legyen, és forradalmasítsa az asztalosvilágot. Azért választják ezt a szakmát mert:

1. Szeretik csinálni

2. Megélhetést biztosít


Ennyi. Semmi több nincs mögötte. Nincsenek világraszóló álmok, nincs SpaceX meg Google aspiráció. Ez egy szakma, és a szakmának van néhány úttörője, és van rengeteg, rengeteg művelője. Ez a programozók 99.99999%-a. A szakma művelője. És e szakma műveléséhez nem kell egyetem.

2022. febr. 12. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!