Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » A programozó tanfolyamok...

A programozó tanfolyamok valójában jók, érdemes elvégezni?

Figyelt kérdés

Programozó szeretnék lenni.


Nincsenek világmegváltó terveim, csak annyi hogy megéljek, és ezt úgy érjem el hogy amit csinálok azt szeretem, és a munkavégzés aránylag kötetlen.


Amik Budapesten vannak programozó tanfolyamok valóban jók? Melyiket ajánlanátok?


"Klasszikus" egyetemre/főiskolára se időm se kedvem menni.



2022. jún. 15. 20:53
 21/95 anonim ***** válasza:
14%

"Green Fox es Codecool fejlesztoik is vannak."


Hahhahha. Ilyen fejlesztőik nincsenek. Ilyen segédmunkásaik vannak, de az IBM ettől még marad az, ami. Egy sok mindenre nyitott, innovatív, patinás, nagyon értékes cég.

Az USA-ban szokták mondani, hogy az IBM, Amerika (USA) egyik lába.

Az IBM autistákat is alkalmaz, mellesleg.

2022. jún. 16. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/95 anonim ***** válasza:
79%

"Az USA-ban szokták mondani, hogy az IBM, Amerika (USA) egyik lába"


Hát igen, egy másik meg pl. a Walmart. Patinás cég mindkettő :)

2022. jún. 16. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/95 anonim ***** válasza:
50%

Az ilyen gyorstalpalók semmivel nem érnek többet, mint pár jobb Udemy kurzus, de cserébe sokkal többe kerülnek. Nem éri meg vesződni velük!

Eleve túl rövidek ahhoz, hogy átfedő tudást adjanak.


Eleve az igazi programozók a tudásuk nagy részét önszorgalomból, sokszor autodidakta módon szerzik meg, nem az ilyen tanfolyamokon vagy az egyetemen látnak először forráskódot.

Ha igazán van hozzá affinitásod, akkor külön fizetős kurzus nélkül is tudsz boldogulni. Én is így voltam.


""Klasszikus" egyetemre/főiskolára se időm se kedvem menni."

Képzeld, én sem akartam. Aztán egyik korábbi munkáltatóm finoman utalt rá, hogy "illene" megcsinálni az egyetemet. Megcsináltam és láss csodát: azóta sokkal jobb karrierlehetőségeim vannak, a korábbi fizetésemet is megdupláztam.

Az egyetem lehet, hogy elavult rendszerekkel dolgozik, viszont ad egy nagyon jó elméleti hátteret, olyan koncepciókat, amiket magadtól tuti nem tanulnál meg, plusz CV-ben is jól mutat, még ha nem is mindenhol feltétel.


És ahogy már előttem írták: a programozó karrier az élethosszig tartó folyamatos tanulás. Ha ez nem megy, nem vonz, akkor a programozás nem neked való. Olyan gyorsan változnak a trendek, hogy aki nem tart lépést, annak pár éven belül semmit sem fog érni a tudása.

Aki lemarad, kimarad, tartja a mondás. Hát ez a programozásra hatávnyozottan igaz.

2022. jún. 16. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/95 anonim ***** válasza:
28%

"Eleve az igazi programozók a tudásuk nagy részét önszorgalomból, sokszor autodidakta módon szerzik meg"


"Olyan gyorsan változnak a trendek, hogy aki nem tart lépést, annak pár éven belül semmit sem fog érni a tudása."


Honnan veszed ezeket a hülyeségeket?

2022. jún. 16. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/95 anonim ***** válasza:
21%

#25: Kikerül egy Junior az egyetemről. Szerinted hogy fogja megtanulni a React-ot vagy Angular-t? Önfejlesztéssel, semmi mással.


És aki pár éve profi volt jQueryből, de nem képezte magát, az szerinted mit tud kezdeni ma? Semmit.

2022. jún. 16. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/95 anonim ***** válasza:
28%

"És aki pár éve profi volt jQueryből, de nem képezte magát, az szerinted mit tud kezdeni ma? Semmit."


Mindjárt visítok a röhögéstől.

2022. jún. 16. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/95 anonim ***** válasza:
67%

Elbeszeltek egymas mellett. 26-os tipikus betanitott munkarol beszel, ahol valoban fontos a naprakesz technologia specifikus tudas, 27-es meg top cegekrol (az IBM-et leszamitva), ahol senkit nem erdekel, hogy mivel dolgoztal korabban, altalad valasztott nyelven interjuzol technologia fuggetlenul, a munka soran hasznalt frameworkok/libek (vagy programozasi nyelvek akar, lasd Facebook) nagy resze pedig cegen belul fejlesztett belsos tool, tehat eleve nem talalkozol veluk mashol (max ha open sourceoljak oket).

A bootcampek inkabb az elobbire, az egyetem meg az utobbira keszit fel, de a szakmaban mindkettonek megvan a helye, felesleges ezen vitazni.

2022. jún. 16. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/95 anonim ***** válasza:
43%

"Amik Budapesten vannak programozó tanfolyamok valóban jók?"

Tartalmilag tényleg azon a szinten vannak, mint a udemy-s vagy egyéb online egyedül is elvégezhető kurzusok, ami különbség, hogy ezeken tényleg kérdezhetsz valakitől, illetve sokszor ajánlanak a kurzus után is valami garanciát, hogy ide vagy oda felvesznek.


De ha tényleg nem akarsz a későbbiekben tanulni, akkor ki tudsz esni. Ezek a kurzusok jelenleg aktuális technolágiákat adnak át, viszont egy stabil alapot nem adnak. Vagyis ha a cég vált és te magadtól nem veszed a fáradtságot, hogy tovább képezd magad, akkor kiesel.

Változnak a nyelvek, technolágiák, gyakorlatilag garantált, hogy nem ugyanazzal fogsz foglalkozni 20 évvel később, mint amivel kezdtél.


Szóval ha a kettő közül kellene választani, akkor érdemes az alapján döntened, hogy te milyen vagy, ha van pénzed és kihasználod rendesen az oktatót, akkor próbálkozhatsz ilyen kurzussal, de nem, akkor a udemy-s is segíthet.


De igen, összességében hatalmas nagy hátrányban leszel egy diplomáshoz képest, amit be lehet hozni, csak egyedül halálosan nehéz.


Egyébként időfüggő, de egy másik átmenet, ami már nagyobb alapot ad, de ténylegesen még nem egyetemi végzettség, az a BME üzemmérnök képzése. BSc-nél gyengébb, illetve rövidebb, viszont jobb, mint egy sima bootcamp.

3. évtől pedig már partnercégnél kell dolgozni a képzés mellett.

2022. jún. 16. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/95 anonim ***** válasza:
15%

Ezek a cégek, mint a green fax és tsai, már csak az idő rövidsége miatt sem képesek senkit megtanítani programozni.


Ami azért, nem kicsivel tágabb fogalom annál, hogy odaül valaki egy számítógép elé és elkezd kódot verni. Négy hónap alatt egy sziporkázóan jó képességű, erős affinitással bíró embert sem lehet programfejlesztésre megtanítani. Csak valami nagyon ergya, hitvány, sekélyes színvonalon. A ténylegesen elvárhatónak, nagyon jó esetben a tíz, de inkább még az öt százalékát sem tanulják meg ezek az emberek. Na de ki menne olyan orvoshoz, aki az elvárható tudás öt, esetleg tíz százalékának van csak a birtokában? Nyilván senki.


Ezek a cégek eleve, nem adnak képesítést. Miért nem? Mert nem akarnak. Na meg, nem is tudnak, de valójában azért nem tudnak, mert nem is akarnak tudni. Mármint képesítést adni. Ugyanis erre egyébként megvolna a lehetőségük. Bármely magániskola akkreditálhatja magát és onnantól kezdve jogában áll, hogy államilag elismert okiratot bocsásson ki a kliensei felé, ha azok eredményes (és persze államilag megszabott kritériumoknak megfelelő) záróvizsgát tesznek (Lásd: a GDF vagy a SZTÁV). De hát, ezek a cégek ebben nem érdekeltek, mert kiderülne a nívótlanságuk, meg persze az, hogy az elvárt tudásanyagnak töredéke sem transzponálható a hallgatók fejébe négy, négy és fél hónap alatt. Ők csak a sok pénz benyelésében érdekeltek. Sajnos még a tevékenységük, a működésük is a törvényesség határát súrolja, hiszen ezért igyekeznek ők, magukat iskolaként aposztrofálni, oktatási intézménynek eladni, mert tudják, hogy akik felkeresik őket, azok is csak papírra vágynak. Na de milyenre? A könnyen megszerezhető papírra. Ne kelljen négy évet lenyomni egy gimnáziumban, de ne kelljen a még hat, hét elvárásokkal terhelt félévet se lenyomni az egyetemen. Prompt kell nekik a papír, befektetés, tanulás nélkül, vagy legalább annak minimalizálásával. Hát ezért sugalmazzák green foxék nagy sunyin azt, hogy ők oktatási intézmény. Ezért is használja a green fox pl. az academy szót a nevében, ezért vakol az ismertetőjében campus-ról, hogy valami olyan képet sugalmazzon magáról, ami komolyan vehető, ami persze amúgy nem igaz, mert se nem iskola, se nem nyújt semmiféle képesítést. Az oklevél, amit kiállítanak a náluk megforduló szerencsétlenek számára, még annyit sem ér, mint egy két-három hónapos, OKJ-n végzett kutyakozmetikusi, vagy műkörömépítő tanfolyam.

Mert utóbbiak legalább államilag elismertek, de a green fox papirusza, ez a könnyen szerzett jószág, bizony csak arra az egy dologra alkalmas.


Ami engem ellenérzéssel tölt el velük kapcsolatban, az a hazudozásuk, a módszereik. Azt kamuzzák egyebek mellett, hogy a náluk "végzettek" nagyobb része már két év után MEDIOR szintre lép, holott még senior sem volt és hát, szakirányú képesítés híján nem is lesz az soha. Ez már a csalás kategóriája, hiszen aki mást haszonszerzés végett tévedésbe ejt, vagy tévedésben tart, az csalást követ el. De ugyanígy csalást kiegészítő kellék az "akadémia" és a "campus" szavakkal annak burkolt sugalmazása is, mintha ők tényleg felsőfokú képzésben részesítenék az általuk behálózottakat. Pedig ilyesmiről szó sincs, nem is lehet.

Persze ez olyan, ami nehezen megfogható, mert míg gyógyító tevékenységet folytatni csak orvosi diploma és kiegészítő szakorvosi képesítés együttes megléte esetén szabad, viszont az oktatást nem veszik ennyire szigorúan, tehát annál büntetlenül lehet sugalmazni az oktatás "szakszerűségét", "komoly", magas "színvonalát".



Ami ezeknek a lehúzó gépezeteknek a javára írható, mindössze az, hogy amikor egy átlagos felkészültségű emberke meg akar tanulni prograozni, akkor fogalma nincs, hogy hol is kezdje, mihez is nyúljon, merre is vegye az irányt. Na, ebben segítenek neki, mert legalább valamiféle tematika, lopott vagy tákolt roadmap mégis csak meghatározza a tanulási folyamat irányát, ütemét, célját.

Ezen túl még motiváló tényező lehet az, hogy egy kisközösség tagja, ami vélhetően inspiráló az egyénre nézve. Na de, csak ezért kiadni majdnem másfél millát, az nem egyéb, mint kifizetni a hülyék adóját.

Végezetül, azt azért hangsúlyozom, hogy amit egy ilyen bootcamp keretében, a pár hónap alatt megszerezhet valaki, az nem feltétlenül egy használhatatlan tudás, csak annak a tudásnak a felhasználhatósági területe és a szavatossági ideje nagyon-nagyon korlátos.

2022. jún. 16. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/95 anonim ***** válasza:
73%

Az elmúlt 5 évben a munkám során több olyan fejlesztővel is találkoztam, akinek semmilyen diplomája nem volt. Mindegyik intelligens, a szakmához jól értő személy volt. A fejlesztésen kívül nem csak, hogy hozzá tudtak szólni általános, architekturális, itsec, stb. kérdésekhez, hanem gyak. ők ismerték legjobban az aktuális trendeket ezekben.

Én az ég világon semmilyen szellemi hátrányos helyzetet nem vettem észre rajtuk, bár differenciál egyenleteket nem próbáltam megoldatni velük. Valószínűleg abban elbuktak volna. Tudományos publikációkat sem tudtak bemutatni, bár szakmai jellegű blogpostokat igen.

2022. jún. 16. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!