Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » A programozó tanfolyamok...

A programozó tanfolyamok valójában jók, érdemes elvégezni?

Figyelt kérdés

Programozó szeretnék lenni.


Nincsenek világmegváltó terveim, csak annyi hogy megéljek, és ezt úgy érjem el hogy amit csinálok azt szeretem, és a munkavégzés aránylag kötetlen.


Amik Budapesten vannak programozó tanfolyamok valóban jók? Melyiket ajánlanátok?


"Klasszikus" egyetemre/főiskolára se időm se kedvem menni.



2022. jún. 15. 20:53
 41/95 anonim ***** válasza:
58%

#40 Erre annyi a válaszom, hogy meló mellett, 32 évesen kezdtem el levelezőn a PTI-t és kellett csinálnom hozzá egy emelt infó érettségit, mert anno fizikából érettségiztem, az meg kettes volt, nem lett volna elég pontom.

Mindent lehet, csak akarni kell...

2022. jún. 17. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/95 anonim ***** válasza:
0%

#41

Gratulálok, elismerésem.

Egyébként, én nem rólad, vagy a hozzád hasonlókról beszéltem, hanem azokról, akik a Green foxtól vagy hasonlóktól remélik a sorsuk jobbra fordulását, érdemi energiabefektetés helyett.

2022. jún. 17. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/95 anonim ***** válasza:
58%

Érnek. Jó kezdésnek. De az egyetem nagy előnye hogy alatta rengerlteg egyéb hülyeséget megtanulsz. Fizika közgáz, matek... Amik fejlesztik az új feladatok megoldására irányuló képességed. Egyben kiszűrik ha nem vagy képes ezeket megtanulni.

A programozás az egy eszöz, mellé kell más tudás amit minden munkahelyen meg kell tanulnod, első helyemen a könyvelés alapjai volt, most a gyógyszerészeti alapok ...

2022. jún. 17. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/95 anonim ***** válasza:
38%

"Nem tudom amúgy miért fizet bárki közel 2 milliót egy ilyen greenfaxért, mikor egy egyetemi BSC még tandíjjal is kijön kevesebből."

Mert meg akar tanulni programozni.

2022. jún. 17. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/95 anonim ***** válasza:
62%
#44: ha csak ennyi, Udemy kurzusokat és önszorgalommal még olcsóbb...
2022. jún. 17. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/95 anonim ***** válasza:
62%

Maradjunk annyiban, hogy ha valakinek jó hozzáállása, személyisége van ehhez a szakmához, akkor programozó tanfolyamokkal és BSC képzéssel is meg fogja találni a helyét.


Egy 19 éves, éppen érettségizett "kisgyereknek" jót tud tenni az a 3.5 fél év komolyodás, nevelődés, amit az egyetem ad, de az tuti, hogy bizonyos emberekből ezzel egy pont ellentétes, kontra-produktív hatást is kiválthat: "f*mat az egészbe, nem vagyok jó ide, nem érek semmit", pedig amúgy lehet jó programozó lenne és idővel szélesebb tudást is magába szívna egy jó munkakörnyezetben.


A programozó képzések meg drágák, de jók lehetnek hideg indításnak, az elvégzésük lelkesedést adhat, pozitív értelemben elhitetik, hogy szakmabeli lettél és ebből táplálkozva, további utánajárással, önképzéssel tényleg azzá válhatsz.

Ez talán még igazabb azokra, akik egy másik mérnöki területről, pl. már meglévő diplomával próbálják ilyen módon átképeztetni magukat.

2022. jún. 17. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/95 anonim ***** válasza:
3%

Bocs, most volt csak időm írni.


#33

"Sem nálad, sem a korábbi bejegyzésekben nem értettem, mi ez a bsc szint, vagy bsc minőség"

Én erről fogok neked beszélni és példát is hozok.


"a diplomát kapó emberek egy jó része egyáltalán nem az általatok említett polihisztor jellegű személyiséggel rendelkező, hanem szorgalmas, seggelős, darálós valakik"

Egyáltalán nem arról van szó, hogy polihisztor lesz-e valaki vagy sem, hanem arról, hogy miről hallott.


Igen, másnap amikor juniorként munkába áll, akkor nem fog igazán előjönni, hogy itt egy bootcamp-ről érkezett valaki vagy egy diplomás személlyel van dolgunk. Viszont hosszútávon előjön.

Az az ismeretanyag, amit mégha meg se tanultál, de legalább emlékeid van róla, hogy mondjuk létezek design pattern-ök, akkor amikor odajutsz - ez rendszerint senior és afeletti szint -, akkor utána tudsz nézni és megnézed, hogy adott esetben mi az, amit fel tudsz használni, hogy ne neked kelljen valamit kitalálni nulláról, adott esetben hibásan.


Egy bootcamp-ről érkezett személynek erről nincs ismerete, még csak ezek létezéséről sem hallott, így utána sem tud nézni annak, amiről nem tudja, hogy létezik.


Ez egy példa, de ezt szintén értelmezheted programozási nyelvekre, ahol egy diplomás többel találkozott, több technológiát látott, így ha a cégnél profilt váltanak, akkor egy diplomás jobban tud alkalmazkodni.


Az egyetemen megszerzett tudást nem "szó szerint" kell felhasználni, hogy "X év múlva biztos C-ben fejlesztek majd", hanem ezek olyan hosszútávú skill-eket adnak, amit egy bootcamp-en nem kapsz meg.


Ahogy gimiben sem azért tanítják a másodfokú egyetleneteket, mert a többségnek kellene fog, hanem mindig új témakörben akarják, hogy teszteld a logikai ismereteidet.


"Aki volt egyetemen, az belátja, hogy az oktatás legalább 3/4-e inkább kiképzés jellegű, mint kreatív."

És nem is kell kreatívnak lennie. Neked nem új dolgokat kell feltalálnod, hanem ismert anyagokat elsajátítani.

Neked nem újra fel kell találnod a design pattern-öket, hanem megismerned azt, ami már létezik.


"nem bemagolni kell, hanem megérteni és aki erre nem képes, az hülye"

A hülye részt leszámítva, igen, erről van szó.

Én egykezemen meg tudom számolni, hogy hányszor magoltam, mivel egyszerűen megértettem.

Olyan szinten egyébként, hogy az első 2 félévben kb. semmit nem tanultam, mert olyan alap volt minden, hogy órán figyeléssel el lehetett sajátítani az anyagot.


"ha elkezded beleélni magad valamibe, mert érdekel, akkor 3 másik tárgyból megbuktatnak, amik nem érdekelnek és nem foglalkoztál velük eleget"

Jó, ez simán túlzás, ha nem teljesíted a minimumot, akkor gimiben és általánosban is megbuktatnak.

Ne tegyünk úgy, mintha ez valami egyedi lenne, mindenhol így működik, hogy a minimumot minden tárgyból hozni kell.


"Rosszabb esetben abból is megbuktatnak, ami érdekel és foglalkoztál vele, mert nem a kreativitásodra kíváncsiak."

Ahogy ez a cégnél is így lesz.

Ha nem teljesíted az előírt elvárásokat, amiket a customer kért (vagy az egyetemen az oktató), akkor ki fognak rúgni, mivel először azt kell megcsinálni, amiért fizetnek/osztályoznak utána csinálhatsz extrákat.


És olyat még sosem láttam, hogy valaki megcsinálta a követelményekben leírtakat, még pluszban hozzátette, amit ő kreatívan kitalált és megbuktatták.


"azon az egy dolgon kívül, hogy képesek voltak elvégezni a képzést"

Ami elsősorban számít, mert akkor a területről van egy alapműveltségük, ami kellene fog, amikor seniorok és architect-ek lesznek.

Enélkül nem lesznek azok.


És nyilván van kivétel, csak amíg az egyetemet végzettek 95%-a legalább hallomásból ismeri a design pattern-öket, addig egy bootcamp-nél végzett esetében egy fordítva van, és csak az 5% jut el erre a szintre.


#37

"nincs Magyarorszagon nagy presztizs egyetem."

De, nem is egy.

Ezek a rangsorok rendszerint 1000-1500 egyetemet tüntetnek fel a rangsorokon.

Ha valaki ezen a listán utolsó, már akkor is a világ egyetemeinek eflső 10%-ában benne van.


Szóval azért mert egy egyetemünk ezeken a rangsorokon nem a top 100-ban, csak top 1000-ben van, még kifejezetten jónak számít azzal a - legrosszabb esetben - felső 10%-ával.

2022. jún. 21. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/95 anonim ***** válasza:
58%

"Én egykezemen meg tudom számolni, hogy hányszor magoltam, mivel egyszerűen megértettem.


Olyan szinten egyébként, hogy az első 2 félévben kb. semmit nem tanultam, mert olyan alap volt minden, hogy órán figyeléssel el lehetett sajátítani az anyagot."


Ezzel én is így voltam, közben meg volt olyan évfolyamtárs, akinek egy egyszerű for ciklus is magas volt...

Én a matektól tartottam kicsit, de ahhoz meg rengeteg segédanyag van már a neten. Sajnos az egyetemi oktatók sokszor még mindig nem tudják értelmesen elmagyarázni a dolgokat, de pl. anno a Mateking-re befizettem és hála annak megértettem az egészet. Életem talán legjobban elköltött 2000 forintja volt.


Mátrix szorzást pl soha nem volt képes egy tanár sem értelmesen elmagyarázni, hogy miért is úgy kell és miért A x B miért nem egyenlő B x A

Nekem annyi kellett, hogy ne egymás mellé leírva lássam a mátrixokat, hanem elcsúsztatva, mintha egy táblázat fejléce és sorszáma lenne... és puff: rögtön megvilágosodtam és egyértelművé vált az egész. Vagy a komplex számokat úgy elképzelni, mintha egy koordináta rendszerben az x tengelyen lenne a valós rész és az y tengelyen a képzetes tag. Sokkal könnyebb így megérteni az egészet.

Na, ilyen apróságokat kellene átvenniük az egyetemi oktatóknak és akkor nem buknának ki a matekon se annyian.

2022. jún. 21. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/95 anonim ***** válasza:
62%

#48

"Sajnos az egyetemi oktatók sokszor még mindig nem tudják értelmesen elmagyarázni a dolgokat"

Ha nem kérdezel, akkor tényleg nem.

Tudom, ez fura és magyar sajátosság, amit a középiskolából hoznak tovább a diákok. Ha nem értesz valamit, akkor kérdezni kell.

Az oktatóknak van egy stílusa, egyébként általánosban is és a saját maga által könnyűnek vélt módon oktat. Ha az a stílus neked nem érthető annyira, akkor kérdezni kell.

Az oktatók nem gondolatolvasók, nem tudják, hogy érted-e, ha nem szólalsz meg.


Ha nem kérdezel, akkor kb. egy videót is nézhetnél, mivel nem használod ki, hogy ott vagy. Azért követelik meg sokszor a jelenlétet, de minimum ajánlják, hogy kérdezhess.

Nem az a cél, hogy kitoljanak veled, hogy "jaj, fel kell kelni 6-kor".



De ahogy írtam, ez egy magyar sajátosság, hogy ha valaki valamit nem tud, akkor azt kiszokták röhögni, akkor is ha a többiek se tudják.

2022. jún. 21. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/95 anonim ***** válasza:
58%

#49: Kérdeztem én, de amíg nem tudtam, hogy milyen módszerrel értem meg, addig nem a megfelelő kérdést tettem fel. :)

Mindegy, nem volt haszontalan az óra, csak kellett egy kis plusz. Az összes matek tárgyból hármas lettem ugyan (na jó, kivéve a linalg, mert az ötös), de uv nélkül vittem végig az egyetemet.

2022. jún. 21. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!