Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » A programozó tanfolyamok...

A programozó tanfolyamok valójában jók, érdemes elvégezni?

Figyelt kérdés

Programozó szeretnék lenni.


Nincsenek világmegváltó terveim, csak annyi hogy megéljek, és ezt úgy érjem el hogy amit csinálok azt szeretem, és a munkavégzés aránylag kötetlen.


Amik Budapesten vannak programozó tanfolyamok valóban jók? Melyiket ajánlanátok?


"Klasszikus" egyetemre/főiskolára se időm se kedvem menni.



2022. jún. 15. 20:53
 51/95 anonim ***** válasza:
58%

#50

"amíg nem tudtam, hogy milyen módszerrel értem meg, addig nem a megfelelő kérdést tettem fel"

De amíg te sem tudod, hogy milyen módszerrel érted meg, addig az oktató sem tudja úgy leadni, hogy megértse a hallgató. :D


Egyébként én pont azért nem szerettem annyira Mosóczy stílusát, mivel nekem végig benne volt az, hogy ő úgy próbál oktatni, hoyg a minimum legyen meg a hallgatóknak.

Nekem ő volt a gyakvezem anal1-2-n és azt éreztem, hogy az a mentalitás, hogy "ha nem érdekel, akkor is legalább ezt tanuld meg, mert ezzel átmész".


Nekem meg ez a szint kevés volt ilyen alapszintű mateknál.

2022. jún. 21. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/95 anonim ***** válasza:
42%

"design pattern"

Nem vagyok programozó, de még én is tudom mi az, a én szakmámban sablonnak hívják. És nem tudja egy bootcampes, hogy mi ez és egyáltalán létezik-e? programozó? Mert akkor én is nekiállok egy progremozói képzésnek, simán lehagynám a bootcampeseket. Csak mert én saját magam csinálok magamnak design patternt ha valamit sokszor meg kell csinálni nagyjából ugyanúgy.

2022. jún. 21. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/95 anonim ***** válasza:
58%
#52: Bocs, de a design pattern nem sablont jelent, hanem olyan koncepciókat, ami mentén felépíted a programot, mint pl a SOLID elvek.
2022. jún. 21. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/95 anonim ***** válasza:
58%

#52

"még én is tudom mi az, a én szakmámban sablonnak hívják"

Szerintem nem ugyanarról beszélünk, és ezt ebből gondolom: "ha valamit sokszor meg kell csinálni nagyjából ugyanúgy".

Amiről beszélsz, az pl. C++ban a template, az működik hasonlóan.


A design pattern arról szól, hogy van egy tervezési probléma, ami sokszor előjött a programozás történelmében és erre találtak ki egyetemes megoldásokat.

Ezeket az egyetemes megoldásokat nem tanítják, mivel junior szinten erre a tudásra nincs szükség.


A bootcamp nagyjából azt ígéri, hogy junior szintre felhúz, egy junior állást megkaphatsz azon a területen, amin tanítanak.

Ezzel szemben az egyetem átfogóbb tudást ad, ami hosszútávra készít fel elsősorban, ezért találkozol egyetemen design pattern-nel, ami senior szinttől kezdve lesz releváns ismeret, ahol ténylegesen már része van a fejlesztőnek a tervezésben.

2022. jún. 21. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/95 anonim ***** válasza:
56%

54-es, ne haragudj, lehet 10 éve a szakmában dolgozol, vagy 20, de engem így 5 év szakmai tapasztalattal elkap a röhögési inger, ha valaki azt hiszi, hogy néhány design pattern ismeretétől lesz valakinek magasabb szintű a tudása. Kicsit olyan egyetemista álmodozásnak tűnik.

A legtöbb embernek, aki napi szinten űzi a szakmát, nincs ideje ezeken az absztrakt elméleti hülyeségeken agyalni, sőt, általában beszélni se akarnak róla, mert annyira kicsinyes, hétköznapi dolgok és mindenkinek a heréjén jön már ki az összes.

2022. jún. 22. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/95 anonim ***** válasza:
72%
Interjúkra be szoktam magolni a design patterneket, de a munkám során soha nem gondolkoztam el, hogy ide vajon melyik design pattern lenne jó. Ha használom is őket, akkor sem tudatosan, hanem mert ilyen megoldás jut eszembe.
2022. jún. 22. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/95 anonim ***** válasza:
6%

#56

"5 év szakmai tapasztalattal elkap a röhögési inger, ha valaki azt hiszi, hogy néhány design pattern ismeretétől lesz valakinek magasabb szintű a tudása"

Most én is röhögjelek ki, mert egy átlaláons iskolás szövegértési szintjével rendelkezel diplomás létedre?

Nem tudom, hogy mennyire kell valakinek ostobának lennie ahhoz, hogy egy konkrét példát, amire megmondtam, hogy csak 1 konkrét példa, általánosítson, hogy csak arról beszélek.


Ilyen ostoba emberekkel általános óta nem találkoztam.


Szóval nem, megmondtam, hogy az egyetem egy olyan átfogó, hosszútávú ismeretanyagot, gondolkodásmódot ad, ami segít hosszútávon.


"néhány design pattern ismeretétől lesz valakinek magasabb szintű a tudása"

Egyébként de, a lexikális tudás az, ami elsősorban különbséget tesz a jelentkezők közt, mivel a logikai ismeretek nem olyan magas szintáek, hogy előjöjjön a különbség, ezért ami számítani fog, hogy mennyit tud a jelentkező.


"A legtöbb embernek, aki napi szinten űzi a szakmát, nincs ideje ezeken az absztrakt elméleti hülyeségeken agyalni"

Egyetértek, azok akik az örök junior szintet lövik be életpályának, annak nincs.

Akinek nem ez a célja, az bizony ezekről beszél, gondolkodik.


"általában beszélni se akarnak róla, mert annyira kicsinyes, hétköznapi dolgok és mindenkinek a heréjén jön már ki az összes"

Egyrészt, tévedsz, egy-egy új komponens előtt nagyon sokat beszélnek, hogy a legideálisabb megoldást válasszák.

Másrészt, nem annyira ismert, hogy mindenkinek elege legyen belőle.


Azért, mert te nem tudod, hogy hogyan dolgoznak a mérnökök és egy bootcamp-es szintet szeretnél te is tartani, még vannak, akik mérnökökként dolgoznak.

2022. jún. 22. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/95 anonim ***** válasza:
11%

"A legtöbb embernek, aki napi szinten űzi a szakmát, "


Milyen szakmát?

Nem űztök ti semmilyen szakmát.


Ha valakit megoperálnak, akkor a műtőben ott van legalább három ember. Ezek, egy orvos, egy műtő asszisztens és egy műtőssegéd. Mindhárom aktív közreműködése kell, hogy a műtét sikerüljön? Hát persze, hiszen azért vannak ott.

Ettől viszont sem a műtőasszisztens, sem a műtőssegéd nem válik orvossá.


Na, éppen így nem váltok ti sem mérnökké. Azt meg láthatóan fel sem vagytok képesek fogni, hogy micsoda irdatlan hátrányban vagytok egy képesített fejlesztőhöz képest. Tudod, az elméletet azért tanulja valaki, hogy az a gyakorlatot segítse. Nem azért tartanak előadást egyetemen a sorrendi hálózatokról, formális nyelvekről, adatszerkezetek osztályozásáról, reláció kalkulusról, hogy szivassák a hallgatókat, hanem hogy - veletek ellentétben -, ők értsék is amit csinálnak, hogy átfogó, komplex tudásra tegyenek szert és ők olyan távol vannak tőletek tudásban, értékben, használhatóságban, hogy azt te el sem tudod képzelni.


Ezek az emberek bármit sokkal gyorsabban képesek elsajátítani a szakterületükön, mert a hozzávalók már ott vannak a fejükben. Ezt biztosította a hat-tíz félév, szemben a ti hurka, pár hónapos házmesterképzőtökkel. Ők a dolgok felét, háromnyegyedét már tudják, csak a tudásuk kiegészítésére van szükségük, ellentétben veletek, akik valami nagyon piti, nagyon hangyafing szíanvonalon felszedtetek némi lapos, szerény, szörnyen csekély ismerethalmazt és azt képzelitek, hogy ettől ti szakmabeliek lettetek.

Hát fogadd el szépen, hogy nem, erről szó sincs. Nem vagytok mérnökök, csak kék galléros segéderő, ahogy műtőssegéd sem több.

2022. jún. 22. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/95 anonim ***** válasza:
69%

"Egyrészt, tévedsz, egy-egy új komponens előtt nagyon sokat beszélnek, hogy a legideálisabb megoldást válasszák."


Az architekt és a vezető fejlesztő design patterneket rajzolgat egy filces táblára, vagy hogyan van ez? Írd le kérlek, mert próbálok tanulni belőle!


"ők olyan távol vannak tőletek tudásban, értékben, használhatóságban, hogy azt te el sem tudod képzelni."


Kitől? Tőlem a ti elméletetek alapján sem, mert megtapasztaltam jó pár év egyetemi képzést és nem mindet első félévesként.


Azt az egy dolgot biztosan nem tanította meg nektek ez a nagyon magas szintű, tudományos egyetemi képzés, hogy ne legyen ekkora ego-tok és ne a saját fingotokat szeressétek szagolgatni, hanem önigazolgatás helyett belássátok, hogy más utak, más lehetőségek is léteznek és vannak emberek akik esetleg könnyebb utakon, ügyesebben, kevesebb, vagy más fajta munkával érik el a céljaikat. És ettől nem lesznek alacsonyabb rendűek.

2022. jún. 22. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/95 anonim ***** válasza:
28%
#58 Van mérnök informatikus BSc diplomám, programozóként dolgozom. Semmit, de szó szerint SEMMIT nem hasznosítottam a munkám során abból, amit egyetemen tanultam. Mindent, amit programozóként tudok, vagy a korábbi munkahelyemen tanultam, vagy tanfolyamokon, vagy magamtól a google segítségével.
2022. jún. 22. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!