Kezdőoldal » Utazás » Európa » Lakas/hazvasarlas Angliaban?

Lakas/hazvasarlas Angliaban?

Figyelt kérdés
Kivancsi lennek akadnak e itt olyan forumozok,akik Angliaban mar vettek sajat reszre hazat,vagy lakast.Leirnatok mennyi ido utan,es mennyire volt bonyolult a banki eljaras?
2012. aug. 7. 13:35
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ❯❯
 1/97 anonim ***** válasza:
nem bonyolult, kinézed a lakást,elmész a mortgage adviserhez (jó, ha többhöz is). a lakás árának a tíz százalékát mindenképpen be kell rakni előlegbe, de ne fogadd el az árat, amit hirdetnek, alkudj. ha a tíz százaléknál többet tudsz berakni, akkor lehet, hogy jobb hitelkonstrukciót tudsz felvenni, valahogy sávosan van. új építésűnél elképzelhető, hogy az építtető is berak valamennyit, így neked csak 5%-ot kell letenni. a hiteltanácsadó megkérdi a jövedelmedet, meg a kiadásaidat, elmondja, hogy melyik bank hajlandó hitelt adni, és hogy mennyibe kerül ez, hogy mennyit fizetsz havonta. aztán vannak mindenféle biztosítások, van kötelező, meg van, amit csak felvehetsz. nekem pl. egy komplett orvosi vizsgálat volt az életbiztosításhoz, egy sima orvosi vizsgálaton nem csinálnak ennyi mindent...hogy mennyi időbe telik, függ a banktól is, meg attól is, hogy a lakásból, amit veszel, még ki kell-e költöznie valakinek (mert ugye akkor előbb neki meg kell találnia a megfelelőt), meg hogy te vársz-e vevőre, stb. én pl.a mostanira februárban mondtam igent, és júniusban költözhettem csak, pedig nem volt eladás az én részemnél, itt meg nem lakott már senki. passz,hogy mi tartott eddig...
2012. aug. 10. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/97 A kérdező kommentje:
Koszonom szepen. Meg annyit kerdeznek ezzel kapcsolatban,hogy igaz az ha MO.volt a nevemen valami nem lehetek first time buyer? De az mar reg eladasra kerult 9 eve,es orokolt haz volt.Ez szamit?Koszonom!
2012. aug. 11. 12:16
 3/97 A kérdező kommentje:
A hitelelbiralasod mennyibe idobe telt?
2012. aug. 11. 12:17
 4/97 anonim ***** válasza:

fú, igen, valami van, hogy ha van otthon ingatlanod, akkor valami más vonatkozik. de azt hiszem, ez csak annyi, hogy az illeték más, de x. összeg (nem tudom, mennyi) alatt amúgy se fizetsz illetéket. az nem számít, hogy örökölt-e, de azt nem tudom, hogy számít-e, hogy már nincs.

a hitelelbírálás külön nem tudom, meddig tartott, mert így minden egyben volt. de pl. azért csináltattam hitelkártyt, és használtam néha )persze, mindent visszafizetve időben), hogy legyen hiteltörténetem. szóval, érdemes csináltatni, vagy hitelre megvenni valamit, és akkor van ilyen. mert ha nincs, akkor nem adnak, mert nem látják, hogy milyen megbízható vagy..tiszta röhej. nekem addig azrét nem volt hitelkártyám, mert eszembe nem jutott olyan pénzt költeni, ami nins, de ez rossz referencia náluk...

2012. aug. 11. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/97 A kérdező kommentje:

Koszonom valaszod,ha nem banod kerdeznek meg:)

Mi sem vennenk fel hitelt,mert nincs ra szerencsere szuksegunk,de hallottam mastol is hogy valamit kell venni megis a hazvasarlas elott.

Ez mekkora osszeg kell hogy legyen korulbelul?

2012. aug. 13. 17:07
 6/97 A kérdező kommentje:

Megegy...

Hallottam valami olyasmit,de ez nem vilagos teljesen a neten sem all nekem ossze a kep ezzel kapcsolatban,hogy a haz alapjat is meg kell venni free old,mert kulonben visszaszall az elozo tulajra...Neked volt ilyen?koszi:)

2012. aug. 13. 17:08
 7/97 anonim ***** válasza:

nos, az elsőre: a hitel tökmindegy, elég, ha csináltatsz egy hitelkártyát, és néha azzal vásárolsz be (de mindig időben visszafizeted, ezt be is állíthatod neten, hogy mindig direct debiten utalódjon vissza a hitelkártyára). nekem se volt hitelre semmim, csak ennyit csináltam.


a freehold -leasehold: a ház szokott lenni a freehold, amikor a föld, amin áll, is a tied. a leasehold a lakás, ami benne van egy épületben, akkor maga az épület általában más tulajdona (mondjuk, a councilé, mint itt). de a lakások tulajdonosai meg is vehetik. a leasehold az, amit megveszel szintén lakásvásárlásnál (szóval, a bérleti jogot).

2012. aug. 13. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/97 A kérdező kommentje:
Koszi szepen.Kerdezhetek meg?
2012. aug. 22. 22:19
 9/97 A kérdező kommentje:
A hiteligenyleshez vagy barmihez kellett az elozo alberleti szerzodesed?Be kellett mutatni valahol hogy hany evig laktal es hol?Koszonom szepen valaszod!
2012. aug. 22. 22:20
 10/97 anonim ***** válasza:
emlékeim szerint nem, csak persze az adatok miatt megkérdezi, hogy most épp hol laksz. a leginkább arra voltak kíváncsiak, hogy mennyi a bevételem és a kiadásom. meg hogy mennyit tudok depositra berakni.
2012. aug. 23. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!