Kezdőoldal » Utazás » Európa » Lakas/hazvasarlas Angliaban?

Lakas/hazvasarlas Angliaban?

Figyelt kérdés
Kivancsi lennek akadnak e itt olyan forumozok,akik Angliaban mar vettek sajat reszre hazat,vagy lakast.Leirnatok mennyi ido utan,es mennyire volt bonyolult a banki eljaras?
2012. aug. 7. 13:35
 81/97 anonim ***** válasza:

közben még az is eszembe jutott, hogy pár éve ráadásul én intéztem egy magyar pár házvásárlását, mivel ők nem tudnak jól angolul.


nyilván ott is, ők is csak belevágtak, senkivel nem beszéltek előtte (azért az érdekelne, hogy ezt mégis hogy gondolja a fenti idióta - alapban, mikor az elsőt vettem, és néztem lakásokat, még megnézni se engedték anélkül, hogy beszéltem volna először egy szakértővel...


a mortgage-ok amúgy is egy szerteágazó téma, ezerféle van.

2017. febr. 22. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 82/97 anonim ***** válasza:

Ha érdekel még a téma valakit, ma rábukkantam egy oldalra, ahol a re-mortgage-t magyarázza el. Egy -két álalam még nem ismert információhoz jutottam, ezek alapján talán jobban ki tudom majd kalkulálni, hogy mire számíthatok év végén. Persze csak 1-2 hónappal előtte tudok majd pontosabb adatokat kapni, mert még a kamatok változni fognak. Most mintha mennének felfelé, de majd kiszámolgatom, hogy is állok.

Javaslom a remortgage-et mind azoknak, akik belefektetnek a házba vásárlás után. A ház árak egyre feljebb mennek, és minél többet ér a ház, annál jobb hitelt kap az ember. Legutóbb 12 ezer font kamatot spóroltam...az azért nem elhanyagolható összeg.

2017. febr. 23. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 83/97 anonim ***** válasza:

A link meg elmaradt, bocs.


[link]


Cár, hogy nem mentettem el 1 évvel ez előtt egy oldalt ami szintén hasznos lenne most megint. Egy jó kis mortgage összehasonlító oldal volt. Szerencsére a környékünkön még mindig a legjobb brokernél vagyok.

2017. febr. 23. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 84/97 anonim ***** válasza:

maguk a product-ok is mindig változnak, én az első lakásnál valami 7%on felüli kamatot fizettem (első lakás, 10% csak bele), a mostanira meg 3.74%-ot, és a futamidő is lecsökkent 15 évvel...


nekem alapból el kellett költöznöm az elsőből, mert lebontják a környéket és új lakóparkot építenek oda (ezt szavaztuk meg, én is), ezért kaptam kompenzációt, meg az eladási ár és a hátralévő törlesztőrészlet különbségét - így a mostani lakásba jóval többet bele tudtam tenni, 21%-ot, emiatt már kedvezőbbek a feltételeim.

akkor két évre vettem fel fixed rate-t, aztán mikor lejárt, bementem érdeklődni, hogy mik a lehetőségeim, az akkor rendelkezésre álló mortgage-kből tudtam olyat választani, hogy még kevesebbet fizessek, mint addig.


most ez megint lejárt, (csak két évre vettem fel), úgyhogy esedékes megint egy megbeszélés. mondjuk, csak 20 fonttal több, mint eddig volt, szóval nem vészes.



ja, eszembe jutott ez az idióta kötözködő, hogy beszéljünk olyannal, aki tényleg ért hozzá, ne itt próbáljuk kideríteni a dolgokat.

az első hozzászólásom első mondata, hogy el kell menni a mortgage advisorhoz (biztos fingja nincs az idiótának, hogy az meg ki...)

2017. febr. 23. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 85/97 anonim ***** válasza:

77 -es: Érintett vagyok a témában és csak kapkodom a fejem, hogy miket írkálnak ide az első válaszolóhoz hasonló felelőtlen emberek. Angliában élek, nem MO -ról okoskodom.


Mentalitást azért látom sokan kihoztátok, arrogancia párosul egy kis csűrhésedéssel, jó magyarosan. :) Értelmezés, gondolkodás az nincsen, csak sokan essük neki valakinek mint valami agyatlan zombihadsereg. Hajrá. :)


Akkor lássuk az első válaszolót:

Mi a nem bonyolult? De az, bonyolult idekint lakást venni. Nincsenek privát kerülőutak mint Mutyisztánban, törvény szerint kell hogy legyen egy mortgage adviser -ed, egy ügyvéded, illetve jön még a hitelező, az ingatlan ügynökség és az eladó, valamint Te - a vevő. Több tucat kötelező és nem kötelező díjat tudnak rád verni még a beköltözés előtt és oda kell figyelni mire van valóban szükség. Ez szerinted nem bonyolult? Legkevesebb 4 fél között kell lavírozni.

Miért kellene több advisorhoz is elmenni?! Semmi értelme. A legtöbb ugyan azon a tarifán dolgozik és a törvény szerinti kötelezettségét mind ugyanúgy teljesíti. Mégegyszer: nincs mutyi. Az egyiket tudod direktbe fizetni, a másik meg "ingyenes". Ez utóbbit nagyon szeretik a "művelt" magyarok mert tényleg elhiszik, hogy ingyenes. A költsége persze ott lesz a hitelező által benyújtott végszámlán.


5% -al már lehet lakást venni, nem kell 10%. Új lakást csak 20% -al lehet venni. A hitelkonctrukciók nem sávosan vannak hanem % -os deposit függvényben. Ajánlott legalább 20-25% -ot betenni, 40% -nál lehet a legjobb interest rate -et elérni. Stb stb...


Írod a végén, hogy várnod kellett pár hónapot és nem tudod miért. Ennél a pontnál nem is kellene tovább magyaráznom. Fogalmatok sincs, hogy mit csináltok, azért kerültök ilyen csapdákba. Szerencséd volt, nagyon sok chain van ahol fél évre, évre is beragadhatsz, van amelyik csak elszakad és mindenki pofára esik, buknak a foglalók meg kezdheted újra a pénzügyi felmérést, romlik a credit score és közben emelkedik az ingatlan ár is.


Itt felettem az utolsó hozzászóló is jól osztja az észt, de költöznie kellett mert bontották az ingatlant amit vett. Persze szerencséje volt a kártérítéssel. Előre gondolom nem néztél utána, hogy mi az a "leashold" és hogy mennyi van még belőle ugyebár? Ez a legfontosabb információ egy ingatlanról Angliában. Csak érdekesség képpen: leasehold -os lakás/ház esetén ugyan tulajdonjogot vásárolhatsz az ingatlanra, ám mivel a föld nem a Tiéd, ezért a leasehold lejártakor a föld tulajdonos rendelkezése szerint mehetsz vagy maradhatsz a földjén, az ingatlannal is az történik amit ő akar, hiába vetted meg.


A gond a sok hülyeséggel amit összehordtok itt csupán az, hogy a kérdező komoly és konkrét válaszokat várna, nem pedig idióta találgatásokat, amikkel félre vezetitek.

2017. febr. 25. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 86/97 anonim ***** válasza:

te olyan buta vagy, mint a föld. ki írt mutyiról, okoska?


a legelső hozzászólás leírja, hogy az első lépés a mortgage advisor, nem tudsz olvasni? azt is leírtam, hogy vannak kötelező, meg nem kötelező biztosítások...


és képzeld, amikor én az első lakást vettem, még 10% minimumot kellett berakni.


mi a felelőtlenség, te szerencsétlen? kösz, jól vagyok a mortgage-dzsel már elég régóta, sőt, csak nyertem vele, egyre jobb lett. meséld már el, hogy a felelőtlenségem mégis mi a tökben merül ki? abban, hogy vettem lakást Angliában, és lakáshitelem van? Atyaég.

2017. febr. 25. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 87/97 anonim ***** válasza:

a leasehold -ot is leírtam, hogy micsoda, és hogy van. neked fáj, hogy másnak is van fogalma valamiről?


az előző lakás lebontása hogy a tökbe jön ide? azért vettem a következőt, és kaptam kártérítést, na és?

2017. febr. 25. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 88/97 anonim ***** válasza:

chain meg egyiken se volt, szerintem ezt is leírtam, mivel az első repossessed volt, nem lakott benne senki, én meg albérletből költöztem, amikor lebontásra lett ítélve a terület, akkor meg a Council vette meg, ergo nem költözött be a régibe senki, az újban meg nem volt lakó, mert meghalt az első tulajdonos.


komolyan, neked fáj, hogy másnak is van némi fogalma? páran leírtuk, hogy nálunk hogyan voltak a dolgok, tudjuk, hogy nem egyféleképp működik csak a dolog, mit fáj ez neked?

irigykedsz, hogy mi vettünk lakást/házat Angliában, vagy mi?

2017. febr. 25. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 89/97 anonim ***** válasza:
mellesleg, képzeld, én vagyok az első is, meg a feletted lévő is...akinek bontották a lakást. és még egyszer. ahhoz, hogy bontották a lakást, (amit megszavaztak a lakók, köztük én is), mi köze van ahhoz, hogy leasehold volt-e vagy sem? (az volt az új is az). na és? hogy a tökben függ ez össze?
2017. febr. 25. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 90/97 anonim ***** válasza:

"A gond a sok hülyeséggel amit összehordtok itt csupán az, hogy a kérdező komoly és konkrét válaszokat várna, nem pedig idióta találgatásokat, amikkel félre vezetitek."


bakker, ha nem tűnt volna fel, mindegyikünknek van lakása/háza Angliában. ergo mortgage.

baromira nem találgatunk, hanem leírtuk, hogy kinél, mi volt a helyzet.


ezt nem sikerült értelmezni?


"nem sávosan van, hanem deposittól függ", á nem ezt írtam az első hozzászólásban, hogy ha többet tudsz berakni, akkor más lesz a kamat, nekem se mondta anno a csaj, hogy nem tudnék-e még 2000 fontot berakni, mert akkor másik kategóriába kerülök, dehogy, ez nem is úgy van.



amúgy, jó, akkor felelőtlen vagyok már 8 éve, hogy merészeltem lakást venni (sőt, a másodikat), legyél boldog ezzel a tudattal, nekem attól nem lesz rosszabb. a lakásom megmarad, és mortgage-om kevesebb, mint amit albérletre költenék (persze, lakhatnék 6 vadidegennel is, egy szoba birodalommal, gondolom, akkor nem lennék ilyen felelőtlen. 40 felül (meg már 30 után se) valahogy ez nem volt életcél.

2017. febr. 25. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!