Kezdőoldal » Utazás » Európa » Lakas/hazvasarlas Angliaban?

Lakas/hazvasarlas Angliaban?

Figyelt kérdés
Kivancsi lennek akadnak e itt olyan forumozok,akik Angliaban mar vettek sajat reszre hazat,vagy lakast.Leirnatok mennyi ido utan,es mennyire volt bonyolult a banki eljaras?
2012. aug. 7. 13:35
 21/97 anonim ***** válasza:
A kocsit is egy osszegben fizettuk, mert 1000 font volt, annyit meg siman kifizettunk. A fizetesunk nem olyan jo, en 25 oraban dolgozok, parom meg annyit tulorazik, hogy a kettonk fizetesenek osszege annyi, mintha mind a ketten teljes munkaidoben dolgoznank minimalberert. En pont az ellenkezojet hallottam, pont azt hallottam, hogy szuntessem be a hitelkartyamat. Ezt angol forumokon olvastam. Meg orultem is, hogy nincs credit historym.
2013. jún. 9. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/97 anonim ***** válasza:
nem, azt ne hidd el. nem jó, ha nincs credit historyd, az első, amit néznek. de ha a mortgage advisor nem említette, ha elfogadta a 22%os depositot (az elég sok, nem sokan rakják le), akkor ok.én mióta lakásom van, nem is használtam a hitelkártyát, nincs rá szükség.
2013. jún. 9. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/97 anonim ***** válasza:

Folhivtam a bankot, hogy megkerdezzem, hogy ha nincs hiteltortenetem, akkor kaphatok e hitelt. Azt mondta a csavokam, hogy nem tudja. Mondom neki, de ha massal nincs gond, minden oke, csak nincs hitel tortenetem...nem tudja, menjek be a bankba. Edesapam, hat akkor te honnan gyuttel, kerzdeztem volna legszivesebben. Hat ha te nem tudod, akkor ki tudja? Megjegyzem a csavokam mortgage adviser volt, es tudta a nevem, mert az az elso, hogy be kell mondani a szamlaszamod, meg a sort codot meg a security numbert, igy a nevemen szolitott. Szoval latta a szamitogepen a dolgaimat, mortgage adviser volt, s meg se tudta, hat akkor ki tudja?

Ezen most kiakadtam kicsit, bocs. Paromnak van hitelkartyaja, de az eletben nem hasznaltuk. Viszont minden direct debiten megy, azonnal ki van fizetve az osszes szamlánk, lakberunk...ez nem eleg? Komolyan, most azert kell hitelre vasarolnom, hogy kaphassak hitelt? Tizenezer font van a szamlamon, de vegyek hitelre 300 fontos cuccot?

2013. jún. 11. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/97 anonim ***** válasza:
Oke, minden rendben, folhivtam oket, atragtuk magunkat rajta, megkaptuk a hitelt:D Vagyis meg fogjuk, 14-21 napot mondott a csaj. :D
2013. jún. 11. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/97 A kérdező kommentje:
Jaj de jo hogy beindult ez a kerdesem...:)Orulok,hogy itt vagytok es at tudjuk ragni ezt a dolgot.Meg nem vettunk hazat,de jovore tervezzuk. Amugy mi direkt ezert most valtottuk ki a credit kartyat mert nekunk azt mondtak nem feltetel de ha van credit historyink kedvezobb hitelt kaphatunk...Ki tudja most mi igaz?Nekunk sem kellett soha mst azert koltok rola es teszem viossza a felretettbol hogy lassak jo adosok vagyunk:)Gratulalok nektek a hazhoz:):)
2013. jún. 11. 20:10
 26/97 A kérdező kommentje:
Megkerdezhetem toled is,mint a legelso valaszolotol,hogy nektek ilyen kedvezo torlesztest mekkora ingatlan arnal adtak? Tehat mennyiert vettetek a hazat?Mert ez nagyon kedvezo tenyleg,de nem mindegy ugye hogy 60.000 vagy 200.000 font...Mennyirt sikerult megszereznetek es HOL?En kisvarosban elek a csaladommal es itt is tervezzuk.Ha megkerlek tudsz nekem segiteni es leirnad egy hsz-ban miket kertek a hitelhez? Hany honap Payslip,mennyi munkaviszonyt neztek-hany honapot, miket kertek meg stb. Nekunk is van ar eletbiztositas,meg most indult ez a credit history ....mi kell meg? Hany eve eltek kint megkerdezhetem?
2013. jún. 11. 20:13
 27/97 A kérdező kommentje:
ja megegy ,nem volt gond hogy te csak part time-ba dolgozol?? Mert olyat is hallotta,hogy nem adnak hitelt part time-re...Sajnos ez olyan mint a credit history kinek mit mondanak...Mindehol mas::(
2013. jún. 11. 20:14
 28/97 anonim ***** válasza:

Orommel segitek!

Szoval, mi is kisvarosban, Manchestertol nem messze lakunk (ti hol?). Itt atlagban 80-90-ert vannak hazak, a 60-75 kozottiek altalaban erossen javitasra szorulnak. Ez a ház 72ert volt fenn, megneztuk, tetszett. 65 ot tettunk meg eloszor, majd megegyszer, de megint visszautasitottak. Akkor vartunk meg egy kicsit, megtettuk 67re, a valasz 68 volt toluk. Elfogadtuk. Kertes haz, jo kornyeken, ikerhaz, tehat csak 2 haz van egybeepitve. Sarki haz, ugy ertem, utcasarki. Garazsra van lehetoseg, illetve van, de az romos. Nappali, es a harom szoba fenn mindenkepp javitasra kerul, festes tapetazas, parkettazas. 3 szobaban a radiatorokat at kell rakni, ezek a nagyobb munkalatok, amiket mindenkepp el kell vegezni, azt hiszem a radiator cseren kivul ezekre a munkalatokra szinte minden hazban sor kerulne. Szoval nagyon jo vetel aron kapjuk. Chain free mindket oldalrol, ugyhogy nem kell varnunk, hogy kikoltozzon a jelenlegi tulaj.

Nagyon aranyos volt a mortgage adviser, ha nem ertettem, mas szavakkal mondta:D De csak parszor kellett visszakerdeznem, azt is foleg a vonal minosege miatt. Szoval ertheto nyelven fogalmaznak. Ettol feltem kicsit, hogy esetleg majd nem ertem. Kerdezte a berezesemet, tulorak nelkul, ado levonas nelkul kell mondani, de ezt igy is kerdezi. Hozzavetoleges ar eleg, nem kell pontos. Mielott elkezdtuk, rakerdeztem, hogy kaphatok e hitelt credit hisztory nelkul, azt mondta, menjunk vegig, majd meglatja. Aztan hozzatettem, hogy mindent direct debiten utalok, ez nem eleg hozza? Azt mondta, hogy valoszinu azzal eleg lesz. Szoval nem feltetlen kell hitel. Merthogy a vegen azt mondta, hogy kaphatunk hitelt:D Rament a hitel kerdesekre nagyon, kerdezte, hogy van e valami, mas honnan szamlank, credit kartyank, mondtam, hogy egy, de soha nem hasznaltuk. Kerdezte, nem vettem e valamit, amit kesobb fizettem, esetleg online store-rol, de mondtam, hogy mindig mindent egyben a vasarlaskor fizettem. Csak a jelenlegi cimemet kerdezte (3 eve elunk itt), mondta, probaljak pontos idopontot adni, mikor koltoztem ide. Kerdezte a munkankat, miota dolgozunk jelenlegi allasunkban. Mondtam, parom 5 eve, en meg fel eve. Kerdezte, hol dolgoztam elotte, mondta, hogy 18 honap erdekli visszamenoleg, en mondtam, hogy elotte 2.5 honapot dolgoztam gyarban (pontos datumok kellettek), de elotte nem dolgoztam, mert akkor mentem vissza dolgozni, lanyommal itthon voltam 2 evig. Nem volt gond a part time-om. Hozzavetolegesen meg kellett mondanom, mennyit keres tulorakkal a parom, mennyi orat tulorazik, de mondtam neki, hogy ez valtozo, de egy atlagot mondtam, de az orabert ne kerdezze, mert tobb lepcsos. Azt mondta, nem gond. Aztan kerdezte, mikor akarok nyugdijba vonulni..na ezt ertettem felre online. Azt hittem, nem is tudom hogy, hogy azt kerdezik, mit gondolok, mennyi lesz a nyugdij.:D Szoval mondtam neki, hogy 65. Kerdezte, mennyit szandekszok fizetni havonta, mi a szempont, az alacsony kamat, vagy alacsony torlesztes, interest onlyt vagy repaymentet akarok, mennyi idore, a hetel fix rate-es legyen vagy piac valtozasaval valtozzon. Mondtam 25 ev, 300 font torlesztes max, mert 20 font korul akarjuk a biztositast, 15 ezret tolunk bele, 53-at akarunk a banktol, fix legyen...es akkor osszehozta nekunk, hogy 260 25 evre, 2 ev fix. Mert lehetett volna tobbre is, de ugy gondoltam, eloszor kiprobaljuk ezt, mert meg tok ujak vagyunk, nem tudjuk, mi lesz nekunk a jo, kiprobaljuk, es ha nem tetszik, 2 ev utan valthatunk. Ovatos vagyok. Más azt hiszem nem volt. Mondta, hogy mindezt majd emailben mindjart elkuldi (meg is kaptam), majd szukseg lesz meg par adatra. 265 -ot fizetnunk kell,... tulajdonkeppen nem tom mire, 25 ev alatt kell visszafizetnunk, es minden honapban 0.88 lesz...:D Ez olyan mortgage feenek betudom. Ja azt is kerdezte, hogy akarunk e fizetos csomagot, hogy kevesebb legyen a kamat, de en haritottam, 1000 fontba kerul egy ilyen csomag, ha 5 evre veszed meg mindig ezt a csomagot, mert tobbre nem lehet, 25 ev alatt 5000-et kifizetsz...hol van itt a sporolas? Az alacsony kamatert 5000et fizessek? Azon kivul 275-lesz az ertekbecslo dija, ez a legolcsobb, mert ez is 3 lepcsos, ez az alap, joforman csak korbenez, azt csa. 500-ert mar ellenorzi a tetot, meg aramot, gazt...minden hulyeseget. 700ert meg reszletesebben (parom erre azt mondta, lebontja a hazat, es minden teglat megvizsgal:D) Mi asszem a legolcsobbra megyunk, nem akarok fizetni azert, hogy megmondja, hogy nem jo a vizvezetek, arra ra fogok jonni, mikor kinyitom a csapot:D 480 lesz az ugyved, azt a cegtol kapjuk. Meg 117 a legal process fee, amit nem irt le pontosan, hogy mit takar, de ez akar tobb is lehet, majd a valuation utan kiderul, hogy tobb lesz e....kosz.

Holnap felhivnak, szukseguk lesz a property adataira, a solicitor adataira, a munkaltatom adataira, es a debit card adatokra...masra asszem nem.

Kertek emailt, telefonszamot mindket reszrol, de en csak az enyemet adtam meg, nem tudtam fejbol paromet, de mondtak, hogy nem gond. En meg megjegyeztem, hogy ugy is en intezek mindent, jobb is, hogy nekem kuldik:D

Azt mondta 14-21 nap alatt lesz meg a mortgage, a valuation annak elotte meg kell lennie, mert ha ugy erzik, hogy nem eri meg a haz az arat, akkor nem adnak ra hitelt. De szerintem azzal nem lesz gond. Ugyhogy az ertekeles mar el fog kezdodni, az 1-3 munkanapon belul megvan. Az ugyveddel is kozben remelem el lehet kezdeni dolgozni. Holnap felhivom a ceget es megkerdezem, hogy akkor most mi a kovetkezo lepes, lehet e az ugyveddel targyalni. De azt hiszem, vele mar talalkoztunk, nem vagyok benne biztos, hogy az volt e, aki korbevezetett. Majd kiderul.

Hajra neked is!

2013. jún. 12. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/97 anonim ***** válasza:

Most kaptam egy uj levelet az ingatlan kozvetito cegtol, vagyis az ugyvedemtol. Nem vagom egeszen, de atragjuk magunkat rajta a parommal. Elozoleg mondtak, hogy 480 lesz az o honorariuma, es most az nem vilagos, hogy ezt a 480-at taglalja e a levelben, hogy mibol all ez a 480 vagy azon feluli dijakat ir. De fel se merem hivni, mert azt irja, hogy 130 fontert dolgozik orankent...ORANKENT:S tepem a hajam:D Solicitor akarok lenni:D Minden egyes banki tranzakciora 11 fontot szamlaz...rohadekok... Aztan ilyen osszegek vannak: 62 majd 34, 43, 45, 24, 4, 70, 2, 7.20...az a 2 fontos dij man rohej a 70 fontos dij mellett....es azt irja, hogy mindez kabe 400 font, ami kozel all ahhoz az osszeghez, amit a csaj mondott, hat nagyon remelem, hogy ez az az osszeg es nem azon felul kell fizetnunk.....de eloszor atragjuk magunkat rajta, s ha nem ertjuk...nos, lehet, hogy nem hivom fel akkor se, mert lehet, hogy 1 oraba nem ferne bele a magyarazta, es 130 fontot fizetni orankent.....hogy nem sul le a pofajukrol a bor.

A poen a vegen van, azt irja, hogy kuldjek el valamit a listarol, vagyis 2-t a listarol. olyanok vannak feltuntetnve, mint passport, meg id card...es akkor odairja, hogy a dokumentumok nem lehetnek 3 honapnal regebbiek....szerintem a szamlakra ertettek, mert az is fel van tuntetve lehetseges opcionak, csak az van a legvegen a listanak, mikor elkezdtem olvasni, hogy passport, na mondom az epp le is jart mar fel eve, id cart...nem tom ki milyen surun kap id cardot, de en nem kapok minden 3. honapban:D aztan olvastam a szamlakat.:D

Ezekre a dijakra mar nem szamitottam:D Na nem az, ki tudom fizetni, csak kicsit rosszul esett:D Azt irja, ha nem vagyok elegedett, hivjam fel---mer tan ad kedvezmenyt? ugy is ennyi marad, ha felhivom, raadasul nekem plusz penz:D Ha ezek a dijak meg a meglevokon feluliek, akkor korulbelul 1500-nal tartunk, es meg a koltozes dija nem igazan van benne.

Most varom a banktol a hivast, barmelyik pillanatban hivhatnak. A levelet meg alairjuk es amilyen gyorsan csak lehet feladjuk vagy bevisszuk szemelyesen, mert kabe 5-8 percre van innen az irodajuk, csak azt nem tudom, hogy szemelyesen szoktak e ezt bevinni...majd bemek azt kozlik, hogy adjam fel postan:D Angolok, kepesek ra:D

Bocs, ha tul hosszu voltam.

2013. jún. 12. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/97 anonim ***** válasza:
a mortgagehez hozzá szokták adni az ügyvédi költségeket is, nekem úgy volt, hogy x összeg maga a lakáshitel, a kölcsön, amit felvettem, és még ezer font pluszban, az ügyvédi költségekre.
2013. jún. 12. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!