Kezdőoldal » Utazás » Európa » Lakas/hazvasarlas Angliaban?

Lakas/hazvasarlas Angliaban?

Figyelt kérdés
Kivancsi lennek akadnak e itt olyan forumozok,akik Angliaban mar vettek sajat reszre hazat,vagy lakast.Leirnatok mennyi ido utan,es mennyire volt bonyolult a banki eljaras?
2012. aug. 7. 13:35
 41/97 anonim ***** válasza:
Nagy nehezen megkaptam a mortgage offert, de az ígért 48 órából másfél hét lett. Mikor már azt mondták, hogy minden rendben, akkor kérdeztem, mostantól mennyi idő, mondták, hogy 48 óra, aztán én telefonáltam rájuk több, mint egy hét elteltével, hogy mi van. Ők meg elnézést kértek, már kész van, csak elfelejtették elküldeni....grrr. Szóltam az agencynek, hogy megvan minden, kérdeztem, mostantól mennyi. Azt mondták, hogy 3-4 hét. Közben befizettem 200 fontot nekik a szörcsökre, de még ugyanennyit kell fizetni majd nekik. Mondtam, hogy akkor a szerződést csak holiday után írjuk alá, mert jövő héten mék haza. Most beszéltük meg, hogy hétfőn bemegyünk, leintézzük a papírmunkát, mert kész van mindenféle utánajárás részükről, így amíg én otthon vagyok, az ügyvéd papírra veti a gondolatait-vicceltem, megírja a contract-ot, és mikor visszajövünk, aláírjuk. Kértem, hogy ha kész a szerződés, küldjék már el emailben, had olvassam át, s akkor az első munkanappal be is mennék aláírni a szerződést, s ha lehet, akkor egy kulcsot is nyomjanak már. Mondták, hogy a szerződés megoldható, de a kulcsot nem tudják garantálni, ez a tulajtól függ. De én bízom benne, hogy kulcs is lesz gyorsan, mert párom főnökéék arra szoktak kutyát sétáltatni és látták, hogy több alkalommal is pakolásztak kifele a házból:D Elképedtem, mikor mondták, hogy még a füvet is lenyírták. Ezekből arra következtetek, hogy kóser lesz a tulaj, haladni akar, nem húzza majd az időt. Augusztus 4-én érünk vissza valószínű. Nem lenne rossz augusztus 5.-én kulcsot kapni és végre alaposabban körülnézni a HÁZUNKBAN:D Szeptember 6.-ig meg jó lenne beköltözni...ami jó hír, a mortgage tájékoztatóban azt olvastam, hogy egyik hónapban megkezdődik a mortgage, és következő hónaptól kell fizetni. Így ha egy hónap alatt sikerül elintézni felújítani mindent, nem kell két felé fizetnünk:D Mondjuk a víz meg council tax az más kérdés, arról nem tudok, de remélem csak akkor kell majd fizetnem, ha ténylegesen igénybe veszem a szolgáltatásukat. Mondjuk víz...az nem sok vizet zavar (Havi 18-at fizetek kábé) A council az 103, mondjuk nem halunk bele, ha egy hónapra 206-ot fizetünk, ez legyen a legnagyobb dolog...mert hogy már szemetelni el fogunk kezdeni ott is mihelyt megkapjuk a kulcsot. Ezeket még meg kell kérdeznem. Jövő héten lehet körbe is telefonálom érdeklődés szintjén a szolgáltatóimat.
2013. júl. 11. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/97 anonim válasza:

Sziasztok!


6 het hijjan 1 eve lenne, hogy senki nem irt erre a forumra. Mindenkinek sikerult hazat, lakast vennie? Baratnom es en mostanra jutottunk el odaig, hogy a temaval kozosen foglalkozzunk. Mikor en akartam, o nem akart venni, aztan 2 evre ra ujra megkerdeztem, es meg mindig nem akarta, fel eve o jott elo vele, akkor en nem akartam, de mostanra (mire en "elkoltottem-befektettem" az osszes penzem) kiegyeztunk. Szoval kineztunk egy hazat, es szerdan (28-may-2014) megnezzuk kozelebbrol. Vegigolvastam a forumot (nem tartott sokaig) es erdeklodnek, hogy kinek vannak ujabb frissebb informacioi amiket hasznunkra tudunk forditani. Eloszor a hazat nezuk meg szerdan es ha megfelel, akkor elmegyunk a bankba erdeklodni, hogy megkapnank-e a hitelt. Ez egy kicsit nagyobbacska epulet mint az elozo forumozok irtak. 125-re tartjak. 3szoba+konyha-etkezo+nappali+garazs+"mindenes" (~12m2)+kert+3 autonak eleg parkolo. 15-18% beugronk van es korabban (3 eve) volt szemelyi kolcsonom a banknal amit rendre szepen visszafizettem. 6 eve elek itt es 5 eve ugyanott dolgozom. Ket embernek ki lenne adva 1-1szoba vagy egy parnak. ~£600 havonta ami fedezne durvan a rezsit, adot, TV-internet-biztositas dijat + ~£550 korul szamolok torlesztonek. Most egy ketszobas bungalot berlunk parommal + 1 fo es £540 a berleti dij (2szoba+konyha-etkezo+nappali+garazs+kert+2 autonak parkolo) + ~£400 a tobbi (viz,villany,gaz,ado,TV,internet,biztositas).

Irjatok!!!

2014. máj. 24. 04:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/97 anonim ***** válasza:

Szia!

Először is, én az előtted hozzászóló vagyok, azóta már szeptemberben beköltöztem a házikómba:D Tök király. Most sajnos nincs időm, most szólt a párom, hogy megyünk, de ma délután vagy holnap majd írok. Megpróbálom feleleveníteni, hogy mi történt és leírom.

2014. máj. 24. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/97 anonim ***** válasza:

nekem is mindjárt mennem kell (én vagyok az első, meg még sokszori hozzászóló:)


de annyi, hogy ha ki akarod adni a szobákat, akkor szólni kell már mikor megveszed a lakást, mert más feltételek vonatkoznak. nem lehet csak úgy kiadni, ha csak saját használatra veszed, s később kiadod, akkor is szólni kell róla.

aztán a három autónak hely, az nem kijelölt helyek? mert úgy szokott lenni ikerházaknál, meg ilyen sorházaknál, hogy a parkolók meg vannak határozva, hogy melyik melyik lakáshoz tartozik.

2014. máj. 24. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/97 anonim ***** válasza:

Visszaértem, átolvastam, meddig jutottunk egy évvel ez előtt, de akkor már jóformán vége volt a dolognak. Ezután mikor visszaértünk, nem sokra rá, megkaptuk a kulcsokat és beköltöztünk. Na a költözést kicsit megszívtuk, meg kellett olyanra is költeni, amire nem akartunk, de jócskán rászámoltunk, és hagytunk jócskán tartalékot, így nem volt gond. 5 ezer kürül akartam költeni a házra, de legalább 8 ezer ráment. Ebben benne van minden az utolsó kis ecsetig. Háztartási gép is benne van, de mondjuk azt, hogy 10-be tutkeráj belefért.

És még nincs kész:D Most az egy hét szabi alatt férjem csinálgatja az ajtókat. Teljesen jók azok is, csak 70-es évekbeli ajtók, és szerettük volna modernizálni. De az ajtókat kábé m 5 hónapja megvettük. Jó akció volt, nem lehetett kihagyni:D Még meg kell csináltatni a beépített szekrényt a szobánkba, meg a gyerek szobába, de a vázat párom csinálná, sőt, lányom szobájába az ajtókat is, de mi szobánkba valószínű venni kell speckó bútorlapokat az ajtókhoz, mert már van egy áthidalónk, és ugyanolyan szekrényt akarok köré. Az udvart elkezdtük rendbe rakni, kicseréltem a kertemben a virágföldet, mert borzasztó volt, ültettem virágokat, kezdenek kihajtani. A szeméttől már nagyjából megszabadultunk, de még le kell dúrni egy hosszú szanaszét rohadt fagarázst, aztán rendbe rakni utána a területet. Ezt most nyáron meg akarjuk csinálni. Több tervem is van azzal a területtel, de még nem döntöttem el, mi legyen ott. Jó lenne egy garázs, mögötte egy picike vendégház szerűséggel-sajnos, ha van egy ilyened, be kell jelenteni, és így több councilt kell fizetni, mert akár ki is adhatnád ugye. De majd megpróbálok velük beszélni, hogy hogyan lehetne azt kikerülni, mert eszem ágában sincs kiadni pénzért, azért csinálnám, hogy ha a család jön ki látogatni, akkor legyen egy plusz kis helyiség nekik. Ha tusolóval, wc-vel és főzőhelyiséggel nem látom el, akkor nem kell szólni a councilnak, így lehet, hogy végül úgy fogom megcsinálni, ezek nélkül.

De nagyon szeretjük a házunkat, és jó érzés is, hogy saját:D

68-ért vettük-nagyon jó ár, mikor vettük már akkor 75-85-100-ba kerültek a hasonló házak. 72-ért volt egyébként fönt. 15-öt raktunk bele, 25 évre fizetjük, saját bankunknál, itt kötöttük a lakásbiztosítást is. Éppen többet is fizethetnénk havonta, de így kényelmes 261, plusz 25 körül lakásbiztosítás-nem csak alap biztosítás. Fontos végiggondolni, hogy mennyit tud fizetni az ember havonta, feltétlen azt tanácsolom, hogy először inkább egy kényelmes alacsonyabb összeggel kell kezdeni, főleg az elején, mivel még sok kiadás van a felújítások miatt. A felújításokat is ki kell számolni, nagyjából fel kell mérni, hogy mennyi az, amennyit ránéztire rá kell költeni-bele kell számolni az eszközöket is, esetleges gépeket- és még arra is ráhagyni pár ezret. Nem szabad kicentizni semmit. A fürdőszoba felújításra nem számítottunk pl az elején. Tudtam, hogy majd meg akarom csinálni, de gondoltam pár év múlva. Nem volt semmi baj a fürdőszobával, egy régi bérházi fürdőszoba volt, de teljes mértékben használható. A szigetelés viszont problémás volt, így úgy döntöttünk, ha már hozzá kell nyúlni, akkor dúrjuk szét az egészet, mert a wc se tetszett, a csap se tetszett, linó helyett csempét akartunk...stb. De ha már azt megcsináljuk, akkor csináljuk meg a lenti wc-t is:D Azért valamiben szerencsénk is volt. Tudtuk, hogy át akarjuk rakni a radiátorokat, hívtunk szakembert felmérni mennyibe kerül. Aztán a következő nap összefutottunk végre először a szomszédunkkal, aki azt mondta, hogy ő vízvezetékszerelő és az elektromossághoz is ért. Csinál fürdőszobát is. Na, nem volt kérdés, kit kérünk fel onnantól kezdve:D Jóval olcsóbban megcsinált mindent, szerintem pár ezrest spóroltunk rajta:D Szóval egy jó tanács: Megveszed a házad, előbb kérdezd meg a szomszédot, nem e tud valakit a felújításokra. Van egy asztalos meg egy tetős haverja is, szerintem még élünk a kapcsolatokkal:D

Bocs, hogy ilyen hosszan írtam, gondoltam hátha merítesz belőle ötletet. Írj, ha valami kérdésed van.

2014. máj. 24. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/97 anonim válasza:

Sziasztok!


En vagyok a #41-es hozzaszolo ezentul StevenSmith az egyszeruseg kedveert. Koszonom a valaszokat. Nos en erre, hogy ilyen sok "extra" kiadas van, nem szamitottam. Ha a haz lakhato es nem peneszesek, foltosak a falak, nem akarom ujra festeni, ha a szonyeg nem foltos es nem feketedik a szelein, nem akarom felszedni, ha a csapok csepegnek a belsejet vagy a tomitest kicserelem, de nem akarom a csempet leverni ha csak a szine nem tetszik. Epp eleg a vasarlasi kiadas hirtelen. ~£125k + durvan ~3k a tobbi (hiteligenyles, ugyved, illetek, papirmunkak...). Idovel ugyis olyanra formalom a lakast ahol jol erzem magam, de nem az elso evben. Mit tudtok mondani az egyeb jarulekos koltsegekrol, ami a hiteligenyleshez kell. Ugy hallottam, hogy kell eletbiztositas, es lakasbiztositas is. A szobaberles meg nem teljesen mindegy, ha magamnak veszem es benne lakok, akkor a baratomnak, kollegamnak, csaladtagnak csak kiadom az ures szobat ha beszall a rezsibe ("mig nem talal masik helyet"). Nem "Buy to let", mert en is ott elek. Es nem lenne nagy dobra verve a dolog.

2014. máj. 24. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/97 anonim ***** válasza:

Sokáig ne tartsd ott őket, az a lényeg, mert akkor esetleg felnyomhatnak a szomszédok név nélkül. Ki tudja, sajnos mindent ki kell nézni az emberekből. Igazából ilyesmit én is csináltam, de akkor még bérelt házban laktam. Magán landlordom volt és az ex-sógorom kért segítséget. 2-3 hónapot töltött nálunk, kértem tőleg egy x összeget-tényleg nem sokat, amiben benne voltak a számlák, meg az, hogy kényelmetlenség volt nélkülözni a nappalinkat. Most is segítek valakinek, már 2 hónapja itt van-nővérem felöl megint, a nevelt fia-tőle még egy centet se kértem...sajnos még munkája sincs:S remélem lassan lesz:D

Ha nem hosszútávon csinálod és mindenkinek azt mondod kifelé, hogy jött egy rokon és segítesz rajta, nem fogják feltételezni rólad, hogy kérsz tőle pénzt. De azt mondom, ha valaki folyamatosan ebből tényleg plusz keresetet csinál(nagyobb összegre gondoltam), az tényleg tisztességtelen, hogy nincs bejelentve.

Azonkívű az ott lakónak se jó igazándiból. Ha valaki ugyanis le szeretne telepedni, hivatalosan nem árt, ha van címe, van a nevén valamilyen számla.

Nekünk nem kellett életbiztosítás hozzá.

A felújítások nekünk szinte elkerülhetetlenek voltak. Egy öreg néni lakott itt, 5 macskája volt--el lehet képzelni. A lányom szobájában lakott, még mindig érzik egy picit, úgy, hogy amióta beköltöztünk, 90%-ban egész nap nyitva volt az ablak, cseréltünk padlózatot, tapétáztunk, festettünk. És ezt kábé minden szobában, a szőnyeget és a tapétát is muszáj volt cserélni, akkor már költöttünk rá.

A járulékos költségek mint a survayor vagy mi, meg a ház felmérési díj nem egy kifizethetetlen összeg, attól is függ, hogy milyen ház meg hol van, errefelé elég olcsó. Az alap felmérés pl 200 font volt, de volt 1000 fontos is. Szerintem mindenből a lehető legolcsóbbat kell.

2014. máj. 24. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/97 anonim ***** válasza:
akkor is kell szólni, hogy kiadod, ha nem buy to let-re veszed. merthogy a mortgagenál bizony előírják, hogy te használod, saját használatra, és nem adod ki. ha igen, arról előbb meg kell bizony kérdezni a mortgage-t adó bankot, nem szabad csak úgy kiadni.
2014. máj. 24. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/97 anonim ***** válasza:
lakásbiztosítás volt a kötelező, ha jól emlékszem, a többi választható. lehet élet, betegségre, vagy ha elveszted a munkádat, ilyenek. festeni meg szerintem tuti kelleni fog, én is azt hittem az enyémről, hogy nem. aztán beköltözve itt egy hiba, ott egy, ezt kell javítani,cserélni, stb. stb...
2014. máj. 24. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/97 anonim válasza:

Sziasztok!


Nos a mi esetunkben sarki hazrol van szo, raadasul kozel 45 fokban epitettek a sarokra (ugy kepzeljetek el, mint egy negyzet oldalai az utcak es a haz az atlon helyezkedne el). Ikerhazrol van szo, egy emelettel. Szerdan kiderul milyen belulrol. A kepeken egeszen rendben van, remelem nem lesz vele gond. Most hogy mondjatok a parkolast mindenkepp rakerdezek, de nem hiszem, hogy felosztott resz lenne, a haz masik oldalan is van boven hely a szomszednak. Hat alaposan korulnezunk az mar biztos. Fotokon eleg rendben tartottnak nez ki. Tobb hitelt nem akarunk felvenni mint amennyi kifutja a hazat + intezkedesi koltsegeket (nem mintha tobbet adnanak). Utana havi ezrest ra tudunk forditani ha szukseges (kenyer es viz de osszehozzuk). A baj, hogy amit az elmult ket evben osszesporoltam, azt otthon fektettem be ~£15k (telek-vasarlas 100%-ban az enyem kp-val fizetve es uresek, tudtommal nem gond ha ures telek es nincs rajta hitel), ami most hasznos tudna lenni...

Koszonom:StevenSmith

2014. máj. 25. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!