Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyaiskolákkal kapcsolatos...

Kutyaiskolákkal kapcsolatos mémek! Léteznek ilyenek?

Figyelt kérdés

Itt azokat a dolgokat szeretném megtárgyalni, amelyek a kutyaiskolákkal kapcsolatban elterjedtek és nem igazak.


Pl. a tükör nem büntet, a cerbi nem jutalmaz, a hagyományos kutyasulik nem használnak pozitív megerősítést, stb.



2013. máj. 15. 09:17
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 1/130 sameths ***** válasza:
63%

A Tükör nem büntet. A legnagyobb büntetésként a "falkából való kicsapást" használja, ami annyit jelent, hogy pl. egy kutya verekedést kezdeményez, és ezért a falka "ember" tagjai elindulnak felé nagyon határozottan és kizavarják a falkából.

A legtöbb kutyának ez a legnagyobb büntetés. Ha arra gondolsz, hogy megütni, megrángatni a pórázt, stb...ezt tényleg nem csinálja a tükör módszer.

2013. máj. 15. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/130 anonim ***** válasza:
100%
A tükör nem büntet??? :D :D Dehogynem! Odacsapnak keményen, ha kell :) Legalábbis nálunk így van.
2013. máj. 15. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/130 sameths ***** válasza:
100%
Nahát, nem ugyanoda jártunk. :-D
2013. máj. 15. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/130 anonim ***** válasza:
100%
Mi az a mémek?
2013. máj. 15. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/130 anonim ***** válasza:
2013. máj. 15. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/130 anonim ***** válasza:
100%

Kedves első!

Hova jársz? Voltál már középfokon?:)


El kell keserítselek: a tükör módszer szerves része lehet a büntetés.

Középfokon majd megtanultok jól büntetni.

Kismillió módja van a büntetésnek, nem csak fizikai verés lehet (sőt, az igazából erősségében a középkategória alja).

De egy tiltószót bizony kondicionálni kell, anélkül max. egy hiperszubmisszív kutyánál működik. (1000-ből 1-nél...)


Nem a büntetéssel van baj, hanem azzal, hogy a legtöbben rosszul, rosszkor büntetnek.


Abban igazad van, hogy a legnagyobb büntetés a falkából való kizárás. (Lehet pár percre, órára, de akár napra is, az adott kutyától és a büntetett viselkedés súlyosságától függően.)


Egyvalamit jó ha tisztázunk:

Etológiai értelemben büntetésnek nevezhetjük azt az eseményt, aminek hatására a büntetett viselkedés a jövőben kevesebbszer, vagy egyáltalán nem fordul elő.

Így büntetés lehet egy letiltás is igazából. (Nekem van olyan érzékeny kutyám, akinél általában ennyi elég ahhoz, hogy többet ne próbálkozzon az adott dologgal.)


Nem lehet, hogy arra gondoltál, hogy a klikkeres tanításban nem használunk büntetést?:)

(Max. kialvást vagy negatív büntetést.)

Ebben teljesen igazad van!

(Ha használnánk, az olyan lenne, mintha egy kisgyerekkel ordibálna/sarokba állítaná/megütné/leszidná a matektanárja, amiért elsőre nem tudja, hogyan kell összeszorozni két számot...)

2013. máj. 15. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/130 sameths ***** válasza:
100%

Fizikai büntetésre gondoltam, de elhiszem, hogy tapasztaltabb vagy nálam.

Nekem két vizslám van, rájuk elég csúnyán nézni, annyira lelkisek...meg amúgyis, liberális gazdi vagyok. Maradjon életben, ne öljön meg senkit. :-D :-D

2013. máj. 15. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/130 anonim ***** válasza:
87%
A mondat eredetileg úgy hangzik, hogy "a Tükör Módszer a tanítás során nem használ büntetést". Ez az ami igaz. Ezt sokan leegyszerűsítve úgy értelmezik, vagy úgy adják tovább, hogy a "Tükör Módszerben nincs büntetés", ami már nem igaz, mivel külön bontják a tanítást és az ösztönkezelést. Ösztönkezelés során van büntetés, amit elég komolyan tanítanak is a gazdinak, mert az a véleményük, hogy a legtöbb gazdni nem tud jól büntetni, tehát mindnképp szükség van alapozó ismeretekre a jól sikerült büntetés kivitelezéséhez.
2013. máj. 15. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/130 anonim ***** válasza:
100%
Pont azon gondolkoztam, hogy a tanítás során pozitív büntetéssel valóban nem találkoztam, de a negatív büntetésre nem merném azt mondani, hogy nincs. #6, Te tudnál konkrét példát mondani tanítás során alkalmazott negatív büntetésre?
2013. máj. 15. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/130 anonim ***** válasza:
100%
Azt nem tudom, hogy mémek vannak-e, de hogy te nem mémeket keresel, az is biztos. Előítéletekre gondolsz, azok pedig természetesen vannak dögivel.
2013. máj. 15. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!