Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyaiskolákkal kapcsolatos...

Kutyaiskolákkal kapcsolatos mémek! Léteznek ilyenek?

Figyelt kérdés

Itt azokat a dolgokat szeretném megtárgyalni, amelyek a kutyaiskolákkal kapcsolatban elterjedtek és nem igazak.


Pl. a tükör nem büntet, a cerbi nem jutalmaz, a hagyományos kutyasulik nem használnak pozitív megerősítést, stb.



2013. máj. 15. 09:17
 71/130 anonim ***** válasza:
73%

de a kérdésre kaptam választ..


Ha megkérdezed hogy mikor volt az első világháború akkor elmondom hogy 1914-18ig de ha jobban érdekel akkor olvass utána...


Egy egynapos szemináriumot nem fog előadni neked az oktató. Azért van a szeminárium ez tök logikus. ami csak ezzel foglalkozik 9től 5ig..

2013. máj. 15. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/130 anonim ***** válasza:
100%

"Olyan helyre, ahol a tematika direkt úgy épül fel hogy megválaszolatlan hagy egy csomó kérdést hogy "ez ennek a kurzusnak nem témája, de jövő héten indul egy ezzel foglalkozó, amire ha itt befizetsz akkor csak 50, mert amúgy 65 lenne", magam se mennék és nem is tanácsolnám senkinek."


Ebben is van némi igazság. Ez szerintem már marketing. Igény ébresztés. Nálam legalábbis inkább működik, hogy részletekben fizetek kevesebbet olyan dolgokért amik érdekelnek, mintha egyszerre kellene ugyanezt kifizetni. Az idő faktorról nem is beszélve. Ha azt mondanák, hogy fizessek félmilliót és szánjak rá az életemből egy egybefüggő fél évet, és mindent de tényleg mindent megtanítanak nekem amit csak ők tudnak, azt kapásból vissza utasítanám. Mert se félmilkám nincs egyben se fél évem rá. Valószínúleg meg is csömörlenék közben. Szóval ez a több részletben kevesebbet nálam bejön, még akkor is, ha tudatos marketinges manipuláció van benne. Illetve mivel marhára nem érdekel az ÖV, így nem fogok elmenni ÖV szemináriumra sem. Mondjuk másra sem, mert nincs pénzem rá, de emiatt nem őket szidom. :) Az már az én dolgom, hogy előteremtsem a rávalót, ha nagyon érdekel.



Kispalikee:

Én Hozzád hasonlóan nem jártam kikvezre, de egy egyszerű vidéki megfigyelői státusz alapján nem mernék olyanokat állítani, hogy ezt vagy azt zsigerből utasít el a "Módszer". Még csak nem is egy-egy konkrét ember akivel beszéltél, hanem úgy am block "a módszer". Könnyen lehet, hogy ha rendelkeznél mindazon tudással, információval és tapasztalattal amivel ők (nem Gábor, hanem az egész csapat összességében) rendelkeznek, akkor látnád az összefüggéseket, az ok-okozati tényezőket és esetleg Te is azt mondanád, hogy létezik olyan megoldás, ami hatékonyabb. Például ha nem az elkerülést választjuk, akkor lehet, hogy a probléma gyökerének a kiirtásával más egyéb, látszólag ettől független problémák is megoldódnak.

2013. máj. 15. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/130 anonim ***** válasza:
70%

:D A tükörterápián szerinted 4 hónapos kölyköket terápiáznak és kalap?...

Már megint az előítéletek... nyilván valami hiper tükörfantól hallhattál ilyesmit.


Biztos sokaknak fáj, de a tükör terápiások világviszonylatban is az élen járnak. Ez van.

Pontozzon le, akinek fáj, hátha akkor jobban elviseli, engem nem érdekel.


Emberre, kutyára is gondolkodás nélkül támadó kutyákat is úgy terápiáznak, hogy utána TELJESEN NORMÁLISAK lesznek.

FA félős kutyákat is ugyanúgy helyre rakják.

Teljesen mindegy, milyen fajta. (Nagytestű pásztorokhoz külön "technika" van.)

2013. máj. 15. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/130 A kérdező kommentje:

Akkor hogy értsd.


Odamegyek az oktatóhoz hogy ez a probléma, ezt próbáltam, nem megy, segíts. Válasz, akkor te qrtad el, ennek mennie kell. Jóvan mondom, megcsinálom és mondd hogy mit qrtam el. Megcsináltam, megnézte, nem qrtál el semmit, de most nem tudok segíteni, de lesz szeminárium, majd...


Na erre mondtam hogy azzal szórakozzon amivel egyidős.

2013. máj. 15. 14:44
 75/130 A kérdező kommentje:

"Biztos sokaknak fáj, de a tükör terápiások világviszonylatban is az élen járnak. Ez van. "


Ezt KONKRÉTAN ki mondja? Milyen világhírű terápiás az, aki független a tükörmódszertől és ezt mondja?


Mert volt itt korábban olyan aki azt mondta hogy a rendőrségi drog, hulla és bombakereső kutyák, valamint a profi mentőkutyák is tükörrel képződnek, aztán jött egy rendőr és rákérdezett hogy melyek ezek a kutyák és kik a vezetőik név szerint, aztán erre mély kuss és hullaszag volt az eredmény.

2013. máj. 15. 14:48
 76/130 A kérdező kommentje:

"Ebben is van némi igazság. Ez szerintem már marketing. Igény ébresztés."


Nem, ez lehúzás, mert amit egy 100 rugóba kerülő tanfolyamon megtaníthat, abból szemináriummal meg a többi sallanggal el akar kérni fél millát.


(Számokat csak viszonyításképpen írtam.)

2013. máj. 15. 14:50
 77/130 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem a módszer hibája hanem az oktatóé. Én bármikor kértem segítséget, megkaptam. Ha valamint elbaxtam akkor megnézték és elmondták mi a hiba. Volt hogy a téma a szerdai pótfoglalkozáson jött elő és még ott maradtak velem vagy egy órát beszélgetni..
2013. máj. 15. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/130 anonim ***** válasza:
100%

Jó hát ezt aláírom én is, hogy gáz.

Az oktatók sem mindenhatók, lehet, hogy valamire épp nem tudják a tutit.

De ilyenkor nem el kell küldeni a gazdát szemináriumra!!!

Ezt hol és ki mondta neked? (Nevet nem kell konkrétan mondani, csak hogy segítő volt-e vagy a csop.vez.?

Ilyenkor vagy kezdjen el hangosan gondolkodni, és akkor valószínűleg találtok járható utat, vagy kérjen elnézést, és jövő órára kész válasszal érkezzen (amit az óra utáni oktató megbeszélésen kaphat meg. Ő, az oktató... nem a gazda!)


Ezek szerint te járták tükörsuliba?

Mi volt ez a konkrét probléma?

2013. máj. 15. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/130 anonim ***** válasza:
84%

"Nem, ez lehúzás, mert amit egy 100 rugóba kerülő tanfolyamon megtaníthat, abból szemináriummal meg a többi sallanggal el akar kérni fél millát. "


Ezzel nem jutunk előrébb. Ez a te véleményed amit semmilyen tény nem támaszt alá, és én sem osztom. Ennyi erővel korlátlanul lehetne csökkenteni a rá szánt időt és a szükséges pénzt is akár addig, ahogy gyakorlatilag mindent meg lehetne tanítani fél nap alatt tízezerért, holott ez nyílvánvalóan nem így van.

2013. máj. 15. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/130 anonim ***** válasza:
60%

Lehúzás hogy a témában jártasabb ember tart róla szemináriumot? mert ha megnézed majdnem mindegyiket más tartja.


Elmondhatná neked bárki 1órában össze foglalva viszont a szeminárium nem véletlenül 6órás és nem véletlenül az tartja aki...


Az alap és a közéfok 100.000ft igen. ez a két tanfolyam tökéletesen elég egy olyan gazdának aki együtt szeretne élni a kutyájával és soha többé nem akar vele iskolába járni csak sétálgatni a parkba.


Ha ennél többet akarsz akkor ott vannak a szemináriumok és a különböző klubbos dolgok. persze plusz pénzért.


Azért mert megvettél egy autót 5milláért még nem jár hozzá a javítás az autó élete végéig azért mert már kifizettél 5millát...

2013. máj. 15. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!