Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyaiskolákkal kapcsolatos...

Kutyaiskolákkal kapcsolatos mémek! Léteznek ilyenek?

Figyelt kérdés

Itt azokat a dolgokat szeretném megtárgyalni, amelyek a kutyaiskolákkal kapcsolatban elterjedtek és nem igazak.


Pl. a tükör nem büntet, a cerbi nem jutalmaz, a hagyományos kutyasulik nem használnak pozitív megerősítést, stb.



2013. máj. 15. 09:17
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 41/130 anonim ***** válasza:
100%
Diesel: az hogy egy olyan kutya, aki szocializált, és normális körülmények között nőtt fel, működik fojtó nélkül nem egy nagy wasistdas. Szerinted a te kőfejű ambullod, vagy egy mondjuk 4 éve menhelyen élő, agresszióproblémával leadott roti egy kategória? Mert ha a te kutyád működik fojtó nélkül, akkor neki is kell a te elmondásod szerint, nem?
2013. máj. 15. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/130 anonim ***** válasza:

Én ebből most kimaradok, csak olvasom az eszmecseréket, majd középfok után nyilatkozok, h nekünk h vált be :D


Ám a tegnapi pitbullosnak linkelném ezt, tegnap már nem találtam a kérdést, amikor megláttam ezeket a képeket.

Ez a kutya már leég sebes neked????

[link]


Bocs az offért.

2013. máj. 15. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/130 anonim ***** válasza:
100%

Most ha póráz fegyelemről beszélünk akkor igen kell működnie fojtó nélkül is. Már csak azért is mert többek között a fojtót aki nem használja jól akkor a kutya simán megszokja, ha kimész az utcára 100 meg 100 ilyet láthatsz. (persze ha jól használod a fojtót gyorsíthatja a folyamatot), de én inkább fordulok egy kutyával még 10et.


Mindkettővel el lehet érni azt a célt hogy ne húzzon, ha egy kutyánál valamilyen oknál fogva nem lehet elérni(nem tudok ilyenről), akkor azt fojtóval és rendes nyakörvvel se lehet.

2013. máj. 15. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/130 anonim ***** válasza:
leég=elég
2013. máj. 15. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/130 anonim ***** válasza:
100%
Arról nem is beszélve, hogy tessék a gazdát is figyelembe venni az egyenletnél. A kőfejű ambull vagy az agresszor roti valószínűleg 60 kiló alatt bárkit elránt egy sima nyakörvvel, ha nagyon akarja. Meg egyébként is könnyebb úgy a "pszichológiára" koncentrálni, ha az ember közben nem izzad, meg nem az egyensúlya megtartása foglalja le az agya 80%-át. Arról nem is beszélve, hogy milyen hatással van a gazdára az, ha érzi, hogy kontrollálni tudja a kutyáját, agyban is rögtön erősebb lesz, és ez jó esetben elvezeti oda, hogy fojtó nélkül is tudja kezelni a kutyát. De ehhez sokszor nem árt, néha pedig egyenesen elengedhetetlen az a kezdeti segítség, amit a különféle eszközök nyújthatnak. A kutyakiképzés elég nagyrészben humánpszichológia, szóval ezt az oldalát is figyelembe kell venni.
2013. máj. 15. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/130 anonim ***** válasza:
80%

Én úgy érzem, hogy innentől értelmetlen bármit írnom, mindent tisztán és világosan írtam, mégis elbeszélnek mellettem.

Kispalkee, ha ennyire a tükör ellen vagy, azzal tennél szívességet, ha nem járnál segíteni...

Így mi értelme? Miért vagy ott és nem egy másik suliban?

(Egyébként KIKVEZ nélkül lyan, mintha te egy kutya nélküli gazda lennél, és ha tanácsot adsz, az egy "szakértői csoport"... amiben tök jó dolgok szoktak születni, de azért van, hogy az oktatóknak terelgetniük kell a gazdákat, ha nem jó irányban haladnak.)


Sajnálom, ha a huskyddal nem tudtatok megoldást találni, a tüköroktatók sem egyformák.

Pláne a vidéki sulik kicsit hátrányban vannak, ahogy látom.

(+ sokan "átképzik" magukat, és néha nehezen szakadnak el a régi módszerektől, és ebből egy káros katyvasz születhet.)

A macskáról letiltani azért nem olyan bonyolult egy kutyát, ha ezen nem tudtak segíteni, ott valami bűzlik.

Így ismeretlenül sajnos ehhez nem tudok mit hozzáfűzni...


Egyébként azzal a mondattal én sem értek egyet, hogy "ha az ambulloknál működik, minden kutyával működik"...

A következetes pórázfegyelem valóban előbb vagy utóbb, de eredményes lesz, ez igazából a gazdán múlik és azon, hogy az oktató mennyire tudja jól átadni neki az információkat.

2013. máj. 15. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/130 anonim ***** válasza:
100%
Itt most a helyes használatról beszéltünk tudtommal, a pórázfegyelem sem ér semmit a helytelen használat mellett, csak úgy mint a fojtó. Én ezen akadtam fel, hogy a te normálisan nevelt és kiskorától szocializált kutyáidat hasonlítod teljesen félrenevelt, esetleg nulla nevelést kapott, megfélemlített, mindenféle problémával küzdő kutyákhoz. Kezeltél te már mentett kutyát, vagy csak a szád akkora, mint a bécsi kapu, mert neked is megmondta a Gábor a tutit?:)
2013. máj. 15. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/130 anonim ***** válasza:
100%
Ezzel teljesen egyet értek amit Akumi mond utoljára, de egy 60kilós kutya egy 60kiló alatt embert elránt fojtóval is(már ha elrántja sima nyakörvel). Egy neveletlen nagytestű kutyánál közel nem akkora segítsége az.
2013. máj. 15. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/130 anonim ***** válasza:
100%
Köszi, 75-ös, de fanatikusokra nem hallgatok:) Ha neked az tükörellenesség, hogy átlátom a hibáit és a hiányosságait, és sok mindent máshogy csinálok, hát legyen. Sajnálom, nem vagyok gép, amibe belekódolják a dolgokat, van két szemem, van agyam, amivel gondolkodok, és képes vagyok észlelni, ha valami számomra nem jó. És van egy szám (ami elég nagy), amivel ki is nyilvánítom a véleményem.
2013. máj. 15. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/130 anonim ***** válasza:
100%

"mi van akkor ha a kutya úgy lát macskát hogy nincs ott a gazdája"


Ebben az esetben valószínűleg fojtó se lenne rajta, tehát a kérdésfelvetés értelmetlen. Mellesleg lakás kutya, ha kint van, akkor ott van mellette a gazdája, ha meg Kirk kapitány besugároz egy macskát a lakásba, akkor... Ezt sohasem fogjuk megtudni.


"Amit az egyik kutyával az egyik gazda meg tud csinálni póráz nélkül, azt egy másik kutyával egy másik gazda nem tudja akkor se, ha az oktató fejenállva táncol neki reggeltől estig."


Ezzel tökéletesen egyetértek. Csak arra próbáltam meg rávilágítani, hogy macskázásnál a fojtó nem megoldás, legfeljebb egy átmeneti segítség amíg a gazdájának sikerül más módon megoldania a problámát. Átmeneti segítségekre szükség van, mert általában nem lehet egy problémát egyik percről a másikra megoldani. Persze én azt is elfogadom, ha valaki nem akarja vagy nem tudja megoldani és nála a fojtó egy végleges eszköz. Ha meg a gazda befogadóképes és az oktató hajlandó őt valóban tanítani (nem a kutyát, hanem a gazdáját), akkor nekem sokkal szimpatikusabb az a módszer, hogy a gazdát próbálják meg felemelni a kutyájához és nem csak egy hatalmi eszközt adnak a kezébe, amivel fizikailag képes korlátozni a kutyát.


Olyat meg én se írtam, hogy elítélem a fojtót, csak annyit jelentettem ki, hogy azt én egy egyszerűbb, elkerülő megoldásnak tartom, ami nem irtja ki a probléma gyökerét.

2013. máj. 15. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!