Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyaiskolákkal kapcsolatos...

Kutyaiskolákkal kapcsolatos mémek! Léteznek ilyenek?

Figyelt kérdés

Itt azokat a dolgokat szeretném megtárgyalni, amelyek a kutyaiskolákkal kapcsolatban elterjedtek és nem igazak.


Pl. a tükör nem büntet, a cerbi nem jutalmaz, a hagyományos kutyasulik nem használnak pozitív megerősítést, stb.



2013. máj. 15. 09:17
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ❯❯
 91/130 A kérdező kommentje:

"Amúgy én még azt is megkockáztatnám, hogy akár másik tüköriskolába lehet tudnának segíteni, persze tudom egy pesti messze van."


Mekkora egy surmó, tapló beszólás volt ez...burkoltan levidékiparasztoztad kispalikee -t, jóhogy nem figyelmeztetted hogy Pesten sok a beton és szédülni fog rajta.

2013. máj. 15. 15:17
 92/130 A kérdező kommentje:

"Azért mert megvettél egy autót 5milláért még nem jár hozzá a javítás az autó élete végéig azért mert már kifizettél 5millát..."


Viszont azt azért elvárom hogy működjön és ha nem jó a légkondi akkor ne küldjenek el szakszervizbe több százezerért, hanem csinálják meg gariba.

2013. máj. 15. 15:19
 93/130 anonim ***** válasza:

nem... konkrétan tudom hogy messze van, mert már leírta párszor hogy messze lakik pestől, de feljár a népligetbe néha.


Csak arra akartam célozni hogy a vidéki iskolák nincsenek ugyan azon a szinten mint az előbb említett kettő.

2013. máj. 15. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 94/130 anonim ***** válasza:
86%

Én azért nem éreztem Diesel válaszát sértőnek, csaknem így értette és egyébként hajlandó lettem volna egy pestibe is elmenni, elég komolyan fontolgattam, aztán végül úgy döntöttem, hogy nem. És életem legjobb döntése volt, mert így sokkal több dologra rájövök, mint ha a kezembe adják a megoldásokat, amik vagy működnek vagy nem. Mellesleg jópár forinttal megint szegényebb lettem volna.

És nem a tükörmódszert szidom, mert sok helyre leírtam, és ide is leírom, hogy a módszer jó, az egyik kutyámnál nekem is nagyon szépen bevált. DE NEM HIBÁTLAN, mint ahogy sokan beállítják (lásd 75 %-os), és nem feltétlenül jobb, mint más módszerek. És számomra elfogadhatatlan, hogy egyes fanatikusok ilyen színben tüntetik fel, amit a naiv gazdák elhisznek, és ha ne adj isten nem jön be, akár el is altatják a kutyát! Itt kutyák életével játszunk, nem szabadna a marketinget ennyire előtérbe engedni.

2013. máj. 15. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 95/130 anonim ***** válasza:
74%

Hát a kutya hibájából aligha.:D


Kispalkee! Jól értem, hogy az volt a problémád, hogy kergeti a macskákat?

Erre mit mondtak, mit/miket csinálj?

Elhiszem, hogy mindent jól megcsináltál, csak gyanús volt az a pár szó, amit megoldásként írtál. (most nem szúrom be... de valami kizárás, megtolás meg kötődési tréning volt benne.)

Ezt leírnád, hogy hogy volt? Akár privátban, akár itt.


Egyébként most fogok kiszállni ebből a beszélgetésből, mert ez már csak fröcsögés.

Itt mondja 3 "tükrös", hogy nem a tükör az egy és igaz út!

Erre mindenki azt mondja, hogy a tükrösök azt hiszik, hogy ez van és semmi más.:D

Most komoly, hogy ezen fogunk szócsatázni?


A másik:

A Cerbis "rehabon" miért nem akadnak fenn ennyien? (Mellesleg én nem ismerem a Cerberost, csak nem értem, hogy miért nem tudnak 100%-ig rehabilitálni egy harcoltatott kutyát. Ez nem jó vagy rossz, csak nem értem. Biztos tudnának választ adni rá - érdekelne, mert én meg azt nem tudom, hogy ott hogy megy a rehab.)


És a "hagyományos" kutyasulikon miért nem akad ki senki?

Tudjátok, hogy b.sszák el sorra a kutyákat??

Ipari mennyiségben.

És mindezt lelkiismeret furdalás, önkritika nélkül!?

Komoly, hogy mindig a tükörmódszernél kell kikötni?


Azt nem tudom, hogy kik ezek az emberek?

Mit csinálnak?

Hol, hogy kutyáznak, milyen formában találkoztak a tükör módszerrel, hogy hiába érkezik 623 értelmes válasz a tükrösöktől, ők mintha meg sem hallanák, nyomatják a sötét dumájukat?


Ha nem tetszik az ára, nem kell elmenni.

Ha nem tetszik a módszer, keresni kell másikat. (De ha egy oktatóval van bajod - mert én is találkoztam olyannal, hogy legszívesebben ordítottam volna vele -, akkor meg nem a módszert kell szidni.)

Feltűnt már ezeknek az embereknek, hogy azért mocskolják a tükrösöket, mert szerintük mennyire felsőbbrendűnek képzelik magukat, de közben úgy ítélkeznek valamiről, hogy nem is ismerik??

Ezt én nem tudom komolyan venni, ez nevetséges.


Sajnos egy vidéki suliban nyilván korlátozottabbak a lehetőségek, de ha sz.r az oktatód, kérhetsz másikat.

Akit én nem bírtam, az másnak a szíve csücske volt...

(Mellesleg ha nem tetszik a tanfolyam, a második részletet nem kell kifizetned.)


Az agarad milyen agár amúgy?

Ha magyar agár, nem vagyok meglepve, hogy ilyen sérüléseket tud okozni.

De annyira nem lehet kóser a dolog, mert azért az ilyen harcok általában csak hangos szájkaraték...

Ha a kutyád rögtön ilyen sebeket okoz, ott valami gubancnak kell lennie.

Persze így látatlanban senki nem tudja megmondani neked, hogy mi a baj és mit csinálj vele, több oka lehet.

Ha teheted, vedd fel a kapcsolatot az őrmezei vagy a népszigeti kutyasulival, Mariann és Ági egészen biztosan tudnak segíteni, ennél nagyobb problémákat is megoldanak.:)

2013. máj. 15. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 96/130 anonim ***** válasza:
74%

Én megint mondom: nem állítom, hogy ez hibátlan.

Bakker nem tudsz olvasni???

Még ide is leírtam, hogy folyamatosan fejleszteni kell!!!!!!!!!


Állítsd már le magad, mert kezd rohadt idegesítő lenni, hogy állandóan lefanatikusozol.

Valószínűleg jobban átlátom a módszert, ezért többször (valóban, szinte mindig) eszerint adok tanácsokat.

ÉS???

2013. máj. 15. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 97/130 anonim ***** válasza:
25%
Nem, nem írom le a problémám, mivel ha tapasztalt oktatók nem tudták megoldani, kétlem, hogy te mint internetes szakértő orvosolni tudnád.
2013. máj. 15. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 98/130 anonim ***** válasza:
68%

Nem, nem hibátlan, csak 'ez a legjobb' elmondásod szerint, igaz a Cerberost nem ismered, de te ki tudod jelenteni látatlanban is, hogy ez a legjobb. Hát csak elmegyek a Kikvezre, hátha nekem is lesznek ilyen látó képességeim.

Tudod mi jellemző a fanatikusokra? Hogy magukat nem tartják annak...

2013. máj. 15. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 99/130 anonim ***** válasza:
64%

Ja, értem.

Én internetes szakértő vagyok. (Egy középfokot és KIKVEZ-eket végzett gazda.)

Úgyhogy én ne adjak tanácsot, biztos nem tudnék.

De elárulnád, hogy te akkor mégis milyen alapon osztod az észt tükörsulin úgy, hogy még KIKVEZ-ed sincs???

Komolyan kérdezem.

2013. máj. 15. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 100/130 anonim ***** válasza:
76%

Igen, az általam ismert kutyaiskolák közül egy hobbigazdának ez a legjobb.

És ahogy írtam, fenntartom a helyet egy "holtversenyben" lévő, más módszernek.

Pont azért, mert például a Cerberost nem ismerem. Hallottam róla sok dolgot, de amíg nem láttam a saját szememmel, nem hiszem el - mert a tükörről is hallok elképesztő marhaságokat.

2013. máj. 15. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!