Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyaiskolákkal kapcsolatos...

Kutyaiskolákkal kapcsolatos mémek! Léteznek ilyenek?

Figyelt kérdés

Itt azokat a dolgokat szeretném megtárgyalni, amelyek a kutyaiskolákkal kapcsolatban elterjedtek és nem igazak.


Pl. a tükör nem büntet, a cerbi nem jutalmaz, a hagyományos kutyasulik nem használnak pozitív megerősítést, stb.



2013. máj. 15. 09:17
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯
 61/130 anonim ***** válasza:
73%
Jah értem, akkor biztos az a gazda is nagyképű, aki azt mondja, hogy neki nem vált be a tükörmódszer, de elmegy egy másik suliba, ami tökéletesen bejön neki. Hiszen csak a Gáborhoz vagy a Mariannhoz kéne elmennie, aki megmondja a tutit, és máris működne a kutya. Az mondjuk más kérdés, hogy a kutya kajával abszolút nem motiválható, hát akkor ne egyen egy hétig, és meg is van oldva. De miért kéne így megoldani, mikor számtalan más módszer van, amit a tükör zsigerből elutasít, mert abuzív? A kutya éheztetése tán nem abuzív? Én elhiszem, hogy azoknak az embereknek nagyon jó a tükörmódszer, akik nem szeretnek a világban körbenézni, szeretik ha előre megrágják nekik a dolgokat, aki meg esetleg máshogy gondolja, hát minimum egy inkvizíció kinéz neki:)
2013. máj. 15. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/130 anonim ***** válasza:
72%

Egy életmód és ösztönkezelési szemináriumon valószinű hogy ezel a két témával kapcsolatosan minden kérdésedre választ kapsz.


Egyébként csak a kikvezek drágák, minden 1napos szeminárium 10.000 és minden 2napos 18.000.


Amúgy külföldön nézz meg egy szemináriuomt 10szer drágábbak. Simán megtehetnék hogy 5ször ennyit kérnek úgy se lenne kisebb a bevételük max kisebb csoportokban dolgoznának :)

Amúgy ahoz képest hogy magyaroszágon a legfelkapottabb módszer nem olyan vészes.

2013. máj. 15. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/130 A kérdező kommentje:

Kispalikee, ha már tükrös vagy akkor használd a tükrös terminológiát!


Tehát nem inkvizíció néz ki neki, hanem megtolják, meghajtják és egy oktatói sorfal kizárja a tükörfalkából! :-)

2013. máj. 15. 14:22
 64/130 A kérdező kommentje:

Diesel: erről beszéltem


Ha kérdezek valamit az oktatótól akkor ne szemináriumra küldjön el hanem válaszolja meg legjobb tudása szerint.


Ha meg nincs meg a tudása akkor ne legyen oktató.


Mondom én, tiszta szcientológia...

2013. máj. 15. 14:25
 65/130 anonim ***** válasza:
74%

A macskaüldözés nem agresszióprobléma.


De már megint ez a baj, kérdező, hogy nincs tapasztalatod, elképzeled, milyen lehet egy terápia, de mivel nem láttál még (tisztességesen) terápiázott agresszióproblémás kutyát, azt hiszed, ilyen nincs is.

Az a vicc, hogy egy csomó ilyen kutyából lesz kiváló terápiás kutya akit simán egyedül lehet hagyni egy másik agresszióproblémással.

(Természetesen ezt nem úgy kell elképzelni, hogy az egyik kutya úgy tépheti szét a másikat, hogy az csak tűri amíg ki nem múlik.

De a terápiás kutyák azért terápiás kutyák, mert gyönyörű, tiszta kommunikációjuk van.

vannak oldó és szabályfelállító kutyák, és van pár "gyöngyszem", aki oldó és szabályfelállító egyszemélyben.:)

Messziről kiszúrják, melyik kutyával kell dolgozniuk, és azonnal elkezdenek vele kommunikálni.

Ezt nyilván zárt pályán, szükség esetén kannával felszerelt emberrel/emberekkel csinálják. Az agresszív kutyán jó esetben szájkosár van, ami idővel lekerül.

Tűz-víz technikát szoktak alkalmazni agresszív kutyáknál.

De ezt nem is lehet így leírni, mert annyira sokrétű dolog.


A lényeg:

A tükör terápiásokról biztosan tudom, hogy úgy terápiázzák a kutyákat, hogy utána azok normálisan viselkedjenek.

(Ehhez persze a gazdák is kellenek.)


Azt nem tudom, másoknál ez hogy megy, azt mondjuk sosem értettem, hogy a Cerbisek a harcoltatott, rehabolt, gazdikereső kutyákat miért úgy szokták hirdetni, hogy "kanokkal sosem lesz jó a viszonya", stb...

2013. máj. 15. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/130 anonim ***** válasza:
100%

Van olyan akinek nem válik be.. Szerintem nem írta senki hogy mindenható a módszer, de a kutyák többségénél működik.


Biztos vannak még jó módszerek, nem mondom hogy nincsenek. Én csak a fojtóról beszélek és arról hogy sokszor meggondolatlanság használni. Én pl jártam olyan oviba ahol azt mondták hogy legközelebb tegyün rá fojtót azt jó lesz...


Nem istenítem a módszert tévedés ne essék, de úgy gondolom hogy még mindig inkább ide jöjjenek az emberek mint a sarki kutyaiskolába... mert ott lehet érdekességeket találni.


pl: most van nálunk egy fekete labi keverék akit sikeresen túl nyomott egy iskola(oviba) kannával és ha meghallja a csörgést egyből ugrik.

2013. máj. 15. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/130 anonim ***** válasza:
73%

Nem tudom te melyik tükörsuliba jártál, de én akár alap akár középfokon voltam ha kérdésem volt kaptam választ. Egyszer se mondták hogy őőő nem tudom menyek el a szemináriumra.


Olyan hangzott el hogy kaptam kérdést a válaszomra és egy megoldó kulcsot a problémára, de ha komolyabban érdekel akkor menjek el az ezzel foglalkozó szemináriumra.

2013. máj. 15. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/130 A kérdező kommentje:

Nem kevertem ide a macskaüldözést, tudom hogy az nem agresszióprobléma.


Másik meg hogy szájkosárral is tud egy megfelelően motivált kutya elég súlyos sérülést okozni.


Mondjuk a cerbirehab esetében én is furcsállom hogy "csak egyedüli kutyának" meg "csak ellenkező nemű kutya mellé", de a tükörrehabon milyen szintű agresszióproblémás kutyák estek át olyan sikerrel hogy felügyelet nélkül egyedül hagyhatóak bármilyen kutyával? Mert azért a "négy hónapos kölyköm komolyan kutyázott" nem agresszióprobléma.

2013. máj. 15. 14:33
 69/130 A kérdező kommentje:

"Olyan hangzott el hogy kaptam kérdést a válaszomra és egy megoldó kulcsot a problémára, de ha komolyabban érdekel akkor menjek el az ezzel foglalkozó szemináriumra."


Most mondtad te. :-DDD

2013. máj. 15. 14:34
 70/130 anonim ***** válasza:
80%

Kérdező!

Én Kispalkeenak azért javaslom a KIKVEZ-t (Kiképzésvezetői tanfolyam), mert megfigyelőként jár tükörsuliba. A megfigyelők általában a gazdákkal is kommunikálnak, tanácsot adnak nekik.


Az alapfokon - ki hinné - az alapokat sajátítod el. Ez az az engedelmességi szint, amit azért a legtöbb kutyasuliban meg tudnak tanítani, kiegészítve pár dologgal (pl. a klikkerezés alapjaival.)

A középfokon már nagyon erősen a személyen problémákra koncentrálunk, a gazda kezét itt engedjük el, illetve adjuk át neki a felelősséget.

Ha ezek után is vannak még problémáik, akkor a probléma forrása valószínűleg az életmódprogramban lesz, erre van a klub, az ŐV, az agility, a trieball, a mantrailing, a nyomkövetés, stb...


Ez így bőségesen elég ahhoz, hogy egy gazda az ő kutyájával harmonikusan éljen, bizonyos mértékig másoknak is tanácsot adhasson.


De ha valakit mélyebben érdekel maga a módszer, esetleg szeretne oktatni, akkor az elmehet a KIKVEZ-ekre (amit már TOP-nak hívnak), vagy ha mondjuk csak az PV érdekli, ŐV szemináriumra, ha csak a terápia (mert mondjuk ideiglenes befogadó), akkor a terápiás szemináriumra.


Nincs ebben semmi szcientológia.

A KIKVEZ azért olyan drága, mert több napos, sok előadóval, akik több órányi előadással készülnek.

Nem csak "tükrösök", hanem kinológusok, etológusok, munkakutyások, mentőkutyások, állatorvosok, stb...

2013. máj. 15. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!