Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyaiskolákkal kapcsolatos...

Kutyaiskolákkal kapcsolatos mémek! Léteznek ilyenek?

Figyelt kérdés

Itt azokat a dolgokat szeretném megtárgyalni, amelyek a kutyaiskolákkal kapcsolatban elterjedtek és nem igazak.


Pl. a tükör nem büntet, a cerbi nem jutalmaz, a hagyományos kutyasulik nem használnak pozitív megerősítést, stb.



2013. máj. 15. 09:17
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ❯❯
 111/130 A kérdező kommentje:

"Azért valamit csak mondtak.

Mi történt pontosan? "



Ágiéknál? Mint mikor elviszed a kocsidat a szerelőhöz hogy baja van, a szerelőnél meg olyan mint a svájci óra.


Ha meg az esetre gondolsz akkor az történt hogy a roti kan kirohant a nyitva felejtett ajtón, ránkrohant, mire odaért mi szemben álltunk vele, én meg elengedtem a kutya pórázát hogy adott esetben védekezni tudjon (megjegyzem ez a kutya már többször támadott meg így más kutyákat, sőt, embereket is). Odakapott, a kutyám félreugrott, és felhasította. A kutya nyüszített, én ordítottam a gazdáinak hogy vigyék vissza a rühedék korcsukat, ők meg ajvékoltak hogy mit csinált a kutyám. Mondtam hogy nyugodjanak meg, ha kell akkor összevarrom, mert tudom hogy sóher parasztok, állatorvosra nem költenének. Mondták ők így meg nem fogják, na arra fogták meg hogy befenyítettem őket a rendőrséggel. A kutyába meg beleinvesztáltam fél méter cérnát és azóta láncos kutya lett.

2013. máj. 15. 19:00
 112/130 anonim ***** válasza:
100%

Ágiékra gondoltam.

De igazából ha sosem ő kezdeményezi a konfliktust, akkor lehet, hogy neki simán ilyen erős az állkapcsa (gondolom Neked nem kell elmesélnem, hogy az őz lábát futtában képes kitépni...).

Mivel a külvilágot nem tarthatod a kontrollod alatt, sajnos ez ilyen, körültekintőnek kell lenned, de a roti esetében én nem hiszem, hogy bármiben hibásak lennétek.

teljesen természetes, hogy ha izomból rámegy a kutyádra, akkor védi magát... Az meg, hogy ütőeret talált el, simán benne van a pakliban. ha kicsit arrébb harap, csak kilyukasztja, egy kis Betadine a sebbe és csók.


Azt viszont tényleg kifejthetnéd, hogy mi az, hogy emberrel is agresszív? Mármint milyen helyzetekben, volt-e korábban valami negatív tapasztalata...

Megtámadott titeket valaki?

Ha nem, akkor ha részletesebben kifejtenéd, szívesen mondok pár dolgot, amivel igen jó eséllyel megszüntetheted ezt. (Azért nem mondom, hogy tutira, mert azért így látatlanban simán lehet, hogy a gazda máshogy mondja el a sztorit, nem vesz észre valamit... nem azért, mert tudatlan, csak más szemszögből látja a dolgokat.)

2013. máj. 15. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 113/130 anonim ***** válasza:
100%
Ez is érdekes számomra akkor, hogy te mint hatalmas tudással és tapasztalattal rendelkező ember (már 2 kutyát is felneveltél!), osztod a tanácsot a gazdáknak. Na legalább ez nálunk nem így van.
2013. máj. 15. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 114/130 anonim ***** válasza:
80%

Kicsit már későn írom, de megválaszolatlan dolgok és lehúzás kapcsán.

Én speciel eddig bármit kérdeztem, kaptam választ, pedig az oktatómat még hét közben emailekkel is zaklattam párszor és órák után is. Sose küldött el a fenébe, sőt drága szemináriumokra se. És úgy ismétlem az alapfokot (az ismétlés INGYENES), hogy sikerült levizsgázni, csak kicsit bizonytalannak éreztem még magam és gond nélkül felajánlotta a suli (mégcsak nem is az én ötletem volt). Nyilván minden egyes suliban van különbség oktató és oktató között.

2013. máj. 15. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 115/130 anonim ***** válasza:

A roti támadt emberre, nem az én kutyám. Enyémkutya nem emberes, bár ugat a kapunál ha idegen jön, barnabőrűekre egyenesen őrjöng, de hogy harapna-e ha valaki bejönne azt nem tudom.


A harcmodora meg olyan hogy ráfog valamire - érzékeny részre - és megrántja. Aztán mivel a szemfoga olyan jó 3 centi hosszú, ezért többnyire lyukaszt és a lyuk mellett a rántástól szakad vagy hasad.


Az őzlábkitépés meg a mesék világa. Annyi igaz belőle hogy ráfog az achillesre, buktat aztán ha jó az agár akkor torkot fog és fojt, ha nem jó akkor hasba, combba és fasíroz.


Őzlábból amit kitép a helyéről, az esetleg az őzlábgomba, de ilyet még nem láttam.

2013. máj. 15. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 116/130 anonim ***** válasza:

Ezt tényleg elírtam, nem kitépni, úgy értettem, hogy egy darabot kitépni belőle.:) Nekem vadász ismerősöm mondta.


Kispalkee, elég sok terápiát figyeltem, majdnem minden szemináriumra elmegyek, rendszeresen ideiglenesezem, általában nekem "passzolják" a gázos kutyákat... a jó isten bocsássa meg, ha az így összegyűlt információk alapján megpróbálok segíteni a kérdezőnek. Fáj?


Mivel a kérdező tudja, hogy nem vagyok oktató (és egyébként is), nyilván nem kell, hogy készpénznek vegye, amit mondok.

De így már teljesen világos, Ágiék miért nem kezdték terápiázni az agarát.


Ha meg az agár nem támad emberre, és tényleg csak bevédi magát, azon mit terápiáznál?

Szerintem élő ember nincs a földön, aki ezt defektes viselkedésként kezelné...


De nyugodtan mondd meg, hogy szerinted mi hülyeség abból, amit írtam.

A klikkerről, a büntetésről, a terápiázásról, az agárról, bármiről... melyikkel nem értesz egyet? Ha nem értesz egyet, akkor indokold is meg, különben nem tanulok belőle.

2013. máj. 15. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 117/130 anonim ***** válasza:
Nem neked írtam, 75-ös, hanem Dieselnek, félreértettük egymást. Nekem azzal semmi bajom, hogy segíteni akarsz, mondjuk az szuper, hogy Ágiék nem akarták terápiázni, de a kérdező problémája ettől nem oldódott meg...
2013. máj. 15. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 118/130 anonim ***** válasza:

Akkor lemaradtam valahol, bocsi.


Szerintem azért nem oldódott meg, mert ez igazából nem probléma...

(Mármint nem bennük van a hiba.)


Ha más gondja nincs, akkor ennyi a történet... ezért igazán kár szidni a tükör módszert.

De ha valaki szerint itt lenne mit terápiázni, akkor érdemes feltenni külön ezt a kérdést, a Cerbiseknek is írni akár, kíváncsi vagyok, hogy lenne-e, aki nekiáll terápiázni, és ha igen, akkor mégis mit csinálna...


Persze lehet gyúrni rá, hogy mondjuk elviselje, ha egy kan pofátlanul ledominálja, de ha nyíltan megtámadja, azon mit viseljen el?

Még terápiás kutyánál is elszakadhat a cérna...

Persze olyan is van, hogy egy kutya kiprovokálja másokból az agressziót, de ebbe felesleges is így belemennünk.

Viszont ha erről lenne szó, azt kizárt, hogy Ágiék ne említették volna meg...

Ők azért felelősséget vállalnak, ha nyugiban hagynak egy kutyát/befejezettnek tekintenek egy terápiát...

2013. máj. 15. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 119/130 anonim ***** válasza:
Ilyenkor hol vannak azok akik azt állítják, hogy csak akkor vagy a kutyának a falkavezére, ha az semmilyen agresszióra nem reagál, arra sem ha ki akarják nyírni őket hanem hagyja hogy a gazdái elintézzék? Nem rég olvastam itt, hogy valaki szerint már az is főbenjáró bűnt, ha ráteszi a mancsát a másik hátára vagy valami ilyesmi. Vagy az egy másik módszer volt? Fenébe az ilyen módszerekkel, szerintem mindenki használja mindenre azt ami beválik épp!
2013. máj. 15. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 120/130 anonim ***** válasza:

az a kettő az 5 bár a bullmasztif már idősebbecske volt mikor elkezdtem foglalkozni vele.


És szerintem qrvára nem annak a fügvénye, hogy ki milyen tanácsokat ad, hogy hány kutyát nevelt fel. Többnyire jó és hasznos tanácsokat adok itt is és amúgy is. (nem csak én hiszem hanem mondják is) jó meglátásaim vannak. Valahogy van érzékem ahhoz is hogy a kutyák testbeszédét picit előbre látom valahogy mint mások (nem mindekinél de sok embernél)


Sokat olvasok a témában, sokat foglalkozok kutyákkal, nem csak az enyémekkel. Még panasz nem volt arra hogy valami marhaságot mondtam volna és inkább csöndbe kellet volna maradnom (max itt egy két pites topicban volt ilyenre példa, de az se viselkedéssel hanem a fajtával kapcsolatban)

2013. máj. 15. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!