Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Szerintetek a lovaglás sport?

Szerintetek a lovaglás sport?

Figyelt kérdés

En lovaglok mar vagy tiz eve es versenyeken is szoktam indulni de nem vallom hogy a lovaglas sport...van amikor annak szamit ha egy-egy nehezebb lovaglasu lovon ul az ember de igy osszessegeben nem neveznem sportnak

Belso combon kivul semmilyen izom munkat nem igenyel...en inkabb egy jo hobbinak neveznem vagy idotoltesnek de nem sportnak

Azert lattam mar sok videot es igen az mas szint amikor nagydijt lovagolsz vagy 160-as palyan mesz de a futas akkor is sport amikor csak kocogsz (abban is el tudsz fardni) de a lovaglas ha csak lepsz vagy ugetsz korbe korbe akkor en azt nem neveznem sportnak


Es sok lany azt hiszi hogy na majd ettol lesz olyan bomba alakja es hat ra kell hogy csodalkozzanak hogy azert a lovaglastol alak az nem lesz...

Ti mit gondoltok?

Tudom hogy jonni fognak a kommentek hogy szemet vagy meg stb... De azert kivancsi lennek masok velemenyere is



2016. márc. 4. 17:42
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 41/176 anonim ***** válasza:
90%

Egyrészt amit te csinálsz(tudom nem csinálsz te semmit csak trollkodsz), azt úgy hívják: Utazni a lovon. Ez tényleg nem sport!

Másrészt te nézz meg egy-két nagydíjprogramot ÉLŐBEN, mert ott látszik az is, hogy bár a lovaglás során a lovas láthatatlan (szakmai szem ezt is látja) segítségekkel dolgozik, sok lovas mégis izzadtan vörös fejjel, de legalább is lihegve hagyja el a négyszöget. Nyilván nem mindenki, ez függ a ló mozgásától is, tény hogy van amelyik kényelmesebb, de van amelyik akkorát mozdul, hogy ha jól idomított akkor is elfárad a lovas.

Más téma, hogy mindegy milyen jól lovagolt a ló, ha TE ülsz rá, nem biztos hogy partnerének tekint. Ha nem ülsz egyensúlyban, nem elég összehangoltak a segítségeid nem tudod ellovagolni más nagydíjas lovát. Ez nem feltétlen azért van, mert a ló rosszul lett kiképezve.


Ne érts félre, ezt nem igazán neked írom, látom, hogy teljesen felesleges. Csak ha valaki idetéved, aki a lovassportokkal szemez, ne csak a te hozzáállásodat lássa.


Kérdezek én is. Szerinted miért van az, hogy nehézosztályban évtizedek óta versenyző lovasok, egy hosszúujjú pólóban tolják hidegben az edzéseket? Gondolom az elméleted szerint azért, mert nem tudnak lovagolni.

2017. jan. 9. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/176 A kérdező kommentje:

Ezt a kerdest nem teljesen ertem

Szerintem akkor lovagol valaki igazan jol ha nem kell kuzdenie a lovaval mert egy kepzetlen loval is elibb utobb egy jo lovas eleri hogy ne kelljen kuzdeni vele

En nem tudom ki edz poloban es hol fe azert nehany pelda csakhogy lasd te is:

[link]


[link]


[link]


Nem tudom te mit neztek de fel perc alatt harmat talaltam neked ahol eleg neves versenyzok nem egy szal poliban vannak

A tiednel az ok talan nem tudom mi lehet


Es igen azt szeretnem hogy az osszes ember lassa ezt a hozzaallast is a lovaglashoz es ne gondoljak hogy mekkora kemeny csaj aki felul a rola

Es hogy tudjak hogy az osszes "Horse riding is a sport" cimu video szanalmas...

2017. jan. 10. 21:19
 43/176 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, nem értek egyet veled.


A cél mindenhol az, hogy a legapróbb segítségre is reagáljon a ló, és ne harc legyen a lovaglás, hanem harmónia.

DE.

Ahhoz, hogy ezt elérd, néha elég erélyesnek kell lenni. Nem mindenkinek van extra jófej vagy sokmilliós szuper lova (mint pl. az általad belinkelt olipmiai bajnoknak). Igen is vannak olyan lovak, amik bunkók, sokszor megkérdőjeleznek, és ha te akkor nem lépsz közbe, a fejedre nő és megreked a képzésben.


Abban igazad van, hogy ellötyögni egy automata iskolalovon körbe-körbe nem sport. De akkor most a futás sem sport, mert van, aki azt nevezi futásnak, hogy lefut 2 háztömbkört 2 km/órával? Vagy az úszás sem sport, mert Mári néni is le tud úszni 20 hosszt nyanya tempóban? Én is leúszok 30 hosszt elfáradás nélkül. Akkor most nem sportoltam? Vagy a korcsolya sem sport, mert csak szoknyában ugrándoznak a jégen az emberek?


Ha megvan a harmónia, akkor lényegesen könnyebb ellovagolni a lovat. Viszont addig el is kell jutni. És néha ez igen komoly munka a lovas részéről. A lovaglás olyan izmokat mozgat, amiket észre se veszel, és ha már megerősödtek, nem lesz izomlázad tőle, egyszerűen hozzáizmosodsz. Akkor most nem terhelted őket? Dehogy csak belső comb. Eleve hogy adsz félfelvételt? Oda hasizom is kell elég rendesen. Hogy tartasz ki egy betonkemény lónak, ha nincs erő a karodban? Hogy zársz oda csizmával, ha nem reagál a kicsi segítségre?


Szóval a kérdésedre a válasz: lehet sportként is csinálni, és lehet hobbizgatni is. Erre te magad válaszoltál: "Azert lattam mar sok videot es igen az mas szint amikor nagydijt lovagolsz vagy 160-as palyan mesz"

2017. jan. 10. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/176 anonim ***** válasza:
100%

Csak elfelejted, hogy mi veled ellentétben nem online lovagolunk!

Élőben nézzél meg egy edzést, vagy csináld végig igazán. Hadd ne mondjak neveket kiket láttam pólóban edzeni télen, legyen elég annyi hogy a hazai ranglista elején vannak. Nálad sokkal sokkal jobb lovasok. Nem hiszed, hogy nálad jobbak a nehézosztályú versenyzőink? És nem azért izzadtak mert, ráncigálták a lovaikat.


Miből gondolod, hogy a Dujardin nem izzadt, lett fáradt az edzései után? Ezt abból gondolod, hogy megnézted a youtube videóit? Nem gondolod, hogy feltenné azt amikor nem rosszabb napjuk van. Attól, hogy ő már elérte azt a szintet, még ne hidd hogy nem volt sose izomláza a lovaglástól!


A cél az lenne amiről beszélsz, hogy a lovas apró jelekkel kommunikál, a ló azt pedig megfelelő mértékben és időben helyesen lereagálja. Ez az állapot tényleg erőlködésmentes. Ebben az egyben igazad van ez a cél, de senki nem születik úgy, hogy tudjon így lovagolni. Rajtad kívül természetesen! Nekünk halandóknak kezdő lovasként, még sajnos az is izommunkába kerül, hogy az egyensúlyunkat fenntartsuk és ne repítsenek le a fizika törvényei. Tetszik vagy sem, ez van.

2017. jan. 11. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/176 anonim ***** válasza:
100%
ÉS nézd meg még egyszer a videóidat! A második közepén a lovasról eltűnik a dzseki. Pedig nem veszekszik a lóval.
2017. jan. 11. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/176 A kérdező kommentje:

A LOVAGLAS NEM SPORT ES PONT

Es remelem hogy ez minden tini lanyhoz eljut aki kiteszi a videokat hogy ez mekkora sport es hogy nehezebb mindennel

2017. jan. 14. 17:43
 47/176 anonim ***** válasza:
100%

Nos :)


"Hülyével vitatkozni, olyan mint egy galambbal sakkozni: ledönti a bábukat, rászarik a táblára, aztán boldogan ugrál, hogy ő nyert."

2017. jan. 14. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/176 anonim ***** válasza:
100%
Tudod, kedves kérdező, a hajthatatlanságod és válaszaid tökéletesen reprezentálják mennyire szűklátókörű vagy, és reklámozod az ostobaságot,ahelyett, hogy a saját hibás meglátásodat átértékelnéd. Gyerekes vagy, és duzzogsz mint egy sértett tinédzser csak mert a tőled kvalifikáltabbak nem hajtanak fejet a véleményed előtt. Ez a küldetéstudat pedig amit szajkózol betegesen szánalmas. Menj inkább és keress valami értelmes időtöltést amivel levezeted a belső frusztrációdat és békélj meg magaddal.
2017. jan. 14. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/176 A kérdező kommentje:

Kiszi szepen inkabb nem vonulok el remetenek...

Itt nem en vagyok hajthatatlan hanem ti

Arra kernelek mondj harom okot miert sport!

Netan azert mert egy 600 kilos alattal kell egyuttdolgoznod?

Csakmert akkor a delfinidomitas is sport

Vagy azert amiert "atmozgatja" a belso combodat?v

Akkor a motorozas is sport mert a testedet pont ugy edzi mint a lovaglas

2017. jan. 16. 21:38
 50/176 The Devil Herself ***** válasza:
100%

Majd ha nem egy automata ló lesz a pici feneked alá tolva, fel fogod ismerni mennyi munka és energiabefektetés egyáltalán odakészíteni a lovat és magadat a versenyre.

Mert az amit te művelsz, hogy ellovacskázol a milliós, pöccre idomított lovaidon nem sport, való igaz. Amit te csinálsz, azt úgy hívják, hogy UTAZGATÁS.

Ha valóban komolyan vennéd és beleásnád magad, rájönnél a komplexitására, arra a plusz nehézségére, hogy a lónak saját gondolata van, lehet rossz napja, van hogy nem akar dolgozni, és nem lehet vele egy korrekt edzéstervet véghezvinni, mert kedvfüggő az, hogy mennyire működik együtt. De te ezt nem érted, mert el vagy kényeztetve, semmiért nem kell küzdened, csak alád tolják az automata sportlovat, azt uccu kislányom menj és gyűjtsd be a placcokat... Akkora arcod van, csodálom, hogy felférsz a ló hátára.

Amit te művelsz és te ismersz, valóban nem sport. Te nem tudod azt, mennyit edzenek, mennyit terveznek a lovasok egy versenyszereplésért, hányszor izzadnak vérben a ló hátán, csak hogy rábírják egy tökéletes közeli feladatra. Lehet nem látod a versenyen hogy izzad, az már egy kész produkció. Hogy otthon mit nem gyakorol, és mit nem izzad a lovon, az megint más kérdés. És ha hozzászokik az izomzat, akkor is van olyan nap, hogy még Charlotte Dujardin is úgy száll le a lóról, hogy a tüdejét kiköpi. Mert Valegro sem magától lett a világ legjobb díjlova.

Szóval amíg nem értesz valamihez, és nem látod át, ne alkoss véleményt és ne reklámozd az ostobaságaidat, mert lehet egyszer meghallja egy LOVAS, és felrak egy olyan lóra, ami két perc után beledöngöl a földbe, csak a miheztartás végett. Ha nincs alázatod a SPORTTAL szemben, nem tudom, miért műveled.

2017. jan. 17. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!